+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 15

Téma: Vox MINI3

Členom od
    Nov 2007
    Level
    57
    Sila Reputácie
    24

Vox MINI3

Caute,

potreboval by som nieco male na cvicenie doma a pritom lahko prenosne.. Rozmyslam o tomto kusku.. Ma s tym niekto skusenosti? Dik
    http://www.voxamps.com/mini3/

Fender Stratocaster Classic 70's Natural (mexicka fesanda)
    http://www.fender.com/products//sear...tno=0137000321
    Cort Earh 100 Natural
    BOSS ME-50
    BOSS RC-2 (20tku uz asi neuvidim)
    Marshall MG 15CD (ano ano 15w tranzitak ale lubim ho )

Členom od
    Mar 2011
    Level
    22
    Sila Reputácie
    9

Re: Vox MINI3

ja ho mam a na doma mi to staci uplne
    Guitar: Ibanez GRG170DX + EMG 81/85, Cort AD870 (R.I.P 2.2.2010 - 7.7.2012)
    Amp: Vox MINI3
    Effect: Modtone Speedbox Distortion

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

Hovorí sa "Proti gustu žiaden dišputát" a tak si s vašim dovolením troška zafilozofujme tentoraz na tému - kombo.

Osobne nie som za malé výkony 3 - 5 W aj keď uznávam, že 3 W výkonu absolútne postačí na ozvučenie každej obytnej miestnosti s rezervou.
    No nie vždy je to len o výkone a nahnevanej rodine, či susedoch v paneláku.

ALE, prečo hovoríme o výkone komba ? Lebo pri takom nízkom výkone nečakajte žiadnu dynamiku v prejave vašej gitary, lebo v zosilňovači komba nemáte žiadnu výkonovú rezervu. POZOR - dynamika a hlasitosť sú dve rozdielne veci a nemožno ich zamieňať. V každom prípade je lepšie, ak máme výkonovú rezervu (subjektívne asi 10 násobok potrebného výkonu), aby v prípade potreby bolo možné pohrať sa s dynamikou. Nakoniec regulátor hlasitosti (VOLUME) nám slúži na reguláciu hlasitosti a v prípade potreby je možné stiahnuť ju na potrebnú úroveň. Je dobré ak sú regulátory hlasitosti dva. Buď VOLUME 1, VOLUME 2, alebo GAIN a MASTER VOLUME, kde si pomocou VOLUME 2 resp. MASTER VOLUME upravíme celkovú hlasitosť komba. Regulátory VOLUME 1 resp. GAIN slúžia na nastavenie vybudenia zosilňovača a tým aj charakteru zvuku nástroja.

Z povedaného vyplýva jedno. Že aj keď gitara bude hrať pri takom " 3 - 5 W kombe" dostatočne hlasne, určite vás neuspokojí po stránke dynamiky a onedlho budete znechutení zvukom svojej gitary. Pravdou je však že na cvičenie povedzme na internáte alebo v paneláku by stačil aj výkon 1 W, ale pri dobre vybudenej elektrónke (trióde pracujúcej v triede A) samozrejme.

Tiež to vidím trocha problematické s osadením reproduktormi 5 -6,5 " (palcov), teda s priemerom membrány asi 12,5 - 16,5 centimetra, ktoré majú veľmi malú hmotnosť závesu a preto je ich prejav taký aký je (ide viac do ostrých výšok) ale na druhej strane je odozva na tón veľmi rýchla čo môže byť pre niekoho prioritou. Naviac pri kombách s otvorenou zadnou stenou, nie je tlmený pohyb membrány a tak je prejav reproduktora ostrejší s pocitom nedostatočných basov a tým nadobúda prejav gitary viac "suchý" zvuk.
    Ak si vyskúšate "väčšie" reproduktory 10 - 12 " (palcové) teda s priemerom membrány asi 25 - 30 centimetrov, hneď vám bude jasné o čom hovorím.

Týmito svojimi úvahami samozrejme nechcem nikoho odrádzať od kúpy žiadneho konkrétneho komba, iba chcem poukázať na to čo si treba všímať pri skúšaní resp. pri kúpe aby ste predišli neskorším sklamaniam zo zvuku svojho vysnívaného aparátiku.
    Last edited by muziker; 21.10.2012 at 14:42.

Členom od
    Feb 2011
    Level
    26
    Sila Reputácie
    9

No pane, vy ste tu vsetkych zdrtil a uz k tomu nema kto co viac povedat :-)...ale ja som dodal ! :-D

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) umpiklumpik Zobraz Príspevok
    No pane, vy ste tu vsetkych zdrtil a uz k tomu nema kto co viac povedat :-)...ale ja som dodal ! :-D
    Mýliš sa....vôbec nikoho som tu "nezdrtil" a ani som to nemal v úmysle. Len som chcel upozorniť na pár drobností s ktorými sa môže stretnúť vo svojej praxi mladší a neskúsenejší kolega. Nakoniec sa ale každý rozhodne sám do čoho investuje svoje peniažky a to bez ohľadu na to, čo kto povie.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    65
    Sila Reputácie
    20

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) umpiklumpik Zobraz Príspevok
    Ja som nezaznamenal ziadne drtenie, tomu sa totiz povie zivotne skusenosti. Ja momentalne pouzivam doma na elektricku gitaru 50 W lampove Laney a tlacim ho do 15" Commonwealthu. Touto kombinaciou dosahujem ako uzasnu dynamiku tak hutnost, proste tak na moje gusto. Basa zase ide (zase doma v pivnici) na ten neskutocny Phil Jones a ako som uz bol kedysi povedal, sem tam mi - niektory ton sa mi ziada pritlacit, napriklad - preblikne LED 200 W.... Mozno tieto cisla vyzeraju hrozne, ale verte mi, ze celkove to nie je hlasitost na trest smrti. Uz sme si tu parkrat hovorili, aky je vztah medzi elektrickymi wattmi a akustickym tlakom, teda tym, ako to vnima nase nedokonale ucho, aku mizernu ucinnost ma reprak ako elektroakusticky menic, atd. Dynamika je ten previt, co ma k tomu vedie, proste tam musi byt v pohotovosti pripravena vykonova rezerva. Preto dbam na to, aby som mal v zdrojoch svojich zosilnovacov solidny velky toroid, ktory nezavaha, ak dynamika cosi ziada.
    A vobec, co si budeme, celkove si myslim, ze za Muzikerom (God bless him) by tu mnohi mali - obrazne povedane - chodit a zbierat mudrosti, ktore trusi len tak mimochodom a zadarmo ....
    Last edited by Petrik; 23.10.2012 at 11:43.

Členom od
    Jan 2011
    Level
    55
    Sila Reputácie
    9

To s tou basou je pravda, bol som u kamarata ktory ma 60W kombo, nejak som to nevyhanal, len som sa chcel dobre pocut a furt mi svietila ta LED-ka ze PEAK a pritom, na gitarovom 30W to dam do tristvrtky a zacina to byt uz na moj vkus dost silno

Členom od
    Jul 2007
    Level
    69
    Sila Reputácie
    25

ja som sa zase musel zbavit mojho 40w fender hot rod prave z toho dovodu ze sa nedal udrzat na uzde v bytovych podmienka. a to som sa ani nepokusal o zvuk dobre vypecenych lamp. proste len som chcel aby to hralo. kto skusal starsiu ako aktualnu verziu III tak vie o com hovorim. v rozsahu asi 3-4mm to vyzeralo nasledovne. 2mm ticho,1mm nejaky priskrteny zvuk a potom to uz vcelku vrestalo. hold...absentujuci master volume. nejdem tvrdit ze vsetky velke komba su na doma zle, predsa len pani dole maju mnohonasobne dlhsiu prax a vedia o com hovoria. to len ako pohlad z druheho sudka. co sa tyka velkosti repraku tak plne suhlasim co odznelo
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Nov 2007
    Level
    57
    Sila Reputácie
    24

Dakujem za nazory.. Este bol v hre ac4tv od voxu ale to mi prislo na male kombo do kumbalu drahe...

Fender Stratocaster Classic 70's Natural (mexicka fesanda)
    http://www.fender.com/products//sear...tno=0137000321
    Cort Earh 100 Natural
    BOSS ME-50
    BOSS RC-2 (20tku uz asi neuvidim)
    Marshall MG 15CD (ano ano 15w tranzitak ale lubim ho )

Členom od
    Jul 2007
    Level
    69
    Sila Reputácie
    25

to je zase elektronkove kombo...sice menej moznosti ale zvuk urcite lepsi. skus porozmyslat nad vht special 6
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky