+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 9 z 9

Téma: Problem s barovymi akordami

Členom od
    Jul 2009
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

Problem s barovymi akordami

Zdravim gitaristi a gitaristky... Mam taky problem s barovymi akordami.. Tak zo zaciatku, mam akusticku gitaru Pasadena AGC 1 a struny Rotosound 11-52 ( light ). Jedna sa o to, ze skoro vsetky barove akordy, ktore vznikaju na 1. prazci (B,F,...) tak sa horko tazko daju drzat. Asi mam slaby ukazovak,ale struny nedoliehaju.. ked uz mam dat nejaky barovy akord od 2. prazcu tak to ide v poriadku, vsetko znie ako ma... Druhy problem je v palci... Neviem ci s nim moc tlacim alebo ho mam zle umiestneny, ale po chvilke hrania barovych akordov ma zacne boliet palec ( konkretne sval )... Napr. v pondelok som hral par hodin a bolel ma palec.. Dalsi krat som hral vo stvrtok (tj 2-3 dni pauza) a hned po par bar.a. ma zacal neskutocne boliet. Takze ani nejaky oddych mi nepomohol. Cvicit prsty cvicim takou makkou loptickou co sa stlaca ( nieco na taky sposob ako je ten kruzok gumenny ) a sem tam stipec na pradlo stlacam malickom a palcom. Neviem kde je chyba, ci mam castejsie a viacej hrat a prejde to alebo to robim zle... Umiestnenie palca mam presne za ukazovakom popripade trochu viac dolava ( som pravak ).

Prosim vas o nejake rady alebo tipy.

Dakujem

Členom od
    Oct 2012
    Level
    16
    Sila Reputácie
    8

Re: Problem s barovymi akordami

hlavne trenuj a prsty si zvyknu a ukazovak sa snaz polozit co najblizsie k prazcu, tam to ide najlahsie. neviem preco ti nejdu prave v prvej polohe. tam by mali ist najlahsie. a ten palec to aj mna nekedy boli ked mam chytit nejake krkolomne bare .

Členom od
    Jul 2009
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

Dakujem za odpoved. Neviem, mozno na prvom nejdu, lebo nemam dobre nastaveny krk gitary alebo co... Ked budem davat co najblizsie k pracu nebude to rezonovat? Asi nie je moznost, ze by si mi dal fotky ako drzat barove akordy a popripade prilozim ja ako ich drzim..Ma potom mozes navigovat

Dakujem

Členom od
    Sep 2007
    Level
    73
    Sila Reputácie
    17

podla mna sa na prvom prazci (pri hlave )chyta tazko, najlahsie to ide na cca 5. prazci...obrazky poskytne google napr http://www.nagitaru.sk/o-gitare-typy...cenie-akordov/
    Iné Kafe 4ever...
    Ferjak
    Know yourself.
    Ten kto miluje hudbu, nemôže byť nikdy úplne nešťastný.
    - Anonym

Členom od
    May 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    28

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) JARKUS Zobraz Príspevok
    Dakujem za odpoved. Neviem, mozno na prvom nejdu, lebo nemam dobre nastaveny krk gitary alebo co... Ked budem davat co najblizsie k pracu nebude to rezonovat? Asi nie je moznost, ze by si mi dal fotky ako drzat barove akordy a popripade prilozim ja ako ich drzim..Ma potom mozes navigovat

Dakujem
    ak ti hraju jednotlive tony na prvom prazci a nehra ti barre tak to bude zial v ruke prst musis dat co najblizsie k prazcu ale nie nan aby si nezatlmil strunu. Nejde o silu ale o spravnu polohu lavej ruky.

Členom od
    Jul 2009
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

Zdravim, no pofotil som si ruku ako drzim barove akordy. Neviem ci to drzim dobre alebo ako, ale po chvilke ma hned zacne boliet ten sval pod palcom, aj ked si len tak skusam bez hrania, ze len nahmatavam...
    Attached Images

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    86

Problém máš iba v tom, že zatiaľ nedokážeš vyvinúť potrebný prítlak s "uvolnenou" rukou od prstov po zápästie, ľavú ruku máš zrejme v kŕčovitom zovretí (polohe) alebo ako by som to inak nazval....chce to len cvik a posilnenie od prstov až po zápästie. Časom sa to určite zlepší, nezúfaj.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    17

Skus si ten ukazovak trocha natocit do strany a pritlacaj to ako keby s bokom. Casom si urobis silu a bude to ok. Mne to tiez zozaciatku vobec neslo a ked som trenoval 1 hod tak potom cely tyzden som nemohol poriadne stlacat barre . Ale teraz som uz postupil na dalsi level a robim 5ky v drope.

Členom od
    Jul 2009
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

Tomu natoceniu ukazovaku rozumiem. A takze dobre drzim tie barove akordy ano ? Len mi pride divne,ze to boli az tak,ze sa neda pokracovat ako keby bol problem nieco v inom, to ma tak trochu irituje a dava do zufalstva,ze co ked to neprejde cvikom... Ale ak hovori, ze to je v poriadku, tak som rad a tu bolest prekonam a budem cvicit dalej

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky