+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 3 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 29

Téma: Názor na moje nahrávky

Členom od
    Jul 2010
    Level
    31
    Sila Reputácie
    8

Názor na moje nahrávky

Ahojte,

chcel by som vedieť názor ľudí, ktorí sa vyznajú v speve, na 2 moje nahrávky:
    http://uloz.to/xHvVgLg/smw3-mp3
    http://uloz.to/x6x6int/try-mp3

Možno nie sú dokonalé, ale presne preto tu píšem. Napíšte mi teda, čo je tam zlé, alebo čo sa vám páčilo (ak). Ďakujem.
    Last edited by Niekto; 13.01.2013 at 01:54.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    85

Re: Názor na moje nahrávky

Odvaha mladých ľudí dnes je oddivuhodná. Priznám sa že v takom veku som ju kedysi dávno nemal, ani technické možnosti neboli také.
    Last edited by muziker; 10.01.2013 at 10:11.

Členom od
    Jan 2006
    Level
    56
    Sila Reputácie
    25

Nie som vobec odbornik na spev, ale ako laikovi mi vadili vsetky tie "zakruty" ci feelingy v piesni somewhere over the rainbow. druha vec - try sa mi pacila ovela viac, ale aj tam, ta zmena hlasu okolo 20. sekundy znie velmi neprirodzene. Mas tam aj ovela krajsie farby.
    Moj nazor je, aby si sa najprv naucil spievat "rovno". Jednoduche melodie s jasnymi a konkretnymi tonmi. A ked toto budes mat na 100% potom sa zacni zaoberat nejakym soulovym feelingom, alebo niecim inym, co sa ti bude pacit.
    V jednom mojom oblubenom filme je veta: Na to aby si mohol viest sa najprv musis naucit nasledovat. A ak to mozem parafrazovat - na to aby si mohol menit piesne podla seba (svojho pocitu) musis najprv vediet zaspievat piesen podla originalu.

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    12

Tak tak. To druhe som nepocul, ale v SotR mi tiez tie pokusy o soulove behy vadili, hlavne ked moc neladili. V spodnych polohach sa ti hlas rozpadava, ale inak farba nie je zla, len este vela prace. Musis sa naucit hlas kontrolovat, lebo nedostatok kontroly ti ho rozladuje. Najprv sa to nauc spievat tak, ako Judy Garland (original) - rovne tony, maximalne s nejakym portamentom alebo glissandom medzi niektorymi vacsimi intervalmi (ale ty najprv bez toho), na kazdom tone vibrato, ale prirodzene, a uvolneny hlas.

Toto ti pomoze s technikou a hlavne s tym rozpadajucim sa hlasom v spodnych polohach:
    http://books.google.sk/books?id=4wNV...page&q&f=false
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

Členom od
    Jul 2010
    Level
    31
    Sila Reputácie
    8

Ďakujem za názory, popravde som čakal horšie.

Súhlasím, že som to pri SOTR predekoroval tými feelingmi. To bude najskôr asi tým, že tú pesničku som už počul na milión verzií a tá tradičná od Judy mi už príde nudná, hoci stále veľmi dobrá. Vedel by som to naspievať aj takto klasicky ako ona. Hoci potreboval by som nejaký podmaz, pretože na gitare veľmi dobre neviem hrať a dosť ma to rozptyľuje.

Pri Try tá zmena hlasu je schválne, som si nemyslel, že to tak bude prekážať. Totiž keď som si to spieval, zdalo sa mi, že sa tam rozprávam sám so sebou, tak som jednu časť spieval tým beznádejným hlasom (to je ten, ktorý sa zdá byť iný od zvyšku) a druhú časť som spieval povzbudzujúcim tónom. Tam som tie hlasy striedal prakticky často medzi veršami. :/

Dik za rady.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    77
    Sila Reputácie
    44

farba sa mi lúbi ale tá intonácia mi dosť vadí... a tie feelingy aspoň rytmicky dávaj, strašne rozhádzané..
    ale inak pracuj na sebe a bude to fajn, len to neprežívať až tak..
    a hlavne ladiť ! ,o)
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    37

sadni si za klavir (kazdy nema, takze midi klavesnica a nejaky soundfont alebo vsti plugin)* a spievaj stupnice a rozklady akordov, dokym ich nedostanes poriadne do ucha
    pocuj a dolezita vec - prestan pocuvat Sugababes a spievaj rovno, ako Ti napisal vrtak, maximalne trochu vybrata.. viem, ze Over The Rainbow sa casto spieva s tymi melizmami, ale.. co je moc, to je moc a tiez tam plati, ze vediet, kam to dat, je dolezite pocuvaj napr. toto http://www.youtube.com/watch?v=w_DKWlrA24k , je to viac menej rovno, len dava vibrata na konci fraz.. je to pekne, s citom a jednoduche.. ta piesen ma urcitu vypovednu hodnotu a Ty ju uplne zabijes tymi oblucikmi.. taakze.. vela pocuvat, aj jazzovych spevakov, aj Sinatru a tak, nie len dnesnych "modernych", pocuvaj aj Freddieho, Davida Coverdala, Eddieho Veddera (odporucam) a pod. a kukaj, ako oni pracuju s hlasom a vobec, co davaju von.. ze to maj aj zmysel

PS: ak nemas a nebudes kupovat hardverovu midi, staci Ti hociaky virtual keyboard, ktory budes ovladat klavesnicou od PC
    PS2: zaloz si SoundCloud a davaj ukazky tam, niektori ludia to proste stahovat z uloz.to nebudu a je to takto praktickejsie
    Last edited by Fil; 11.01.2013 at 10:33.
    Téma o Rorym Gallagherovi:

reeller_sk: nebyť týchto zlosynov stále by sa hral jazzík a swing a nebol by to žiadny hnusný metal...
    Daemonion: sak to ze by si nemal co hrat
    -----------------------------
    NavzdyFender: ...a gitarista, ktorý má už na tom kolene toľko vyžmolenú gitaru...

Členom od
    Jul 2010
    Level
    31
    Sila Reputácie
    8

Ok, tak ešte raz dik za názory, rady... Budem si skúšať. Nechcem už otravovať. /To so Sugababes bolo snáď zo srandy./

Členom od
    Nov 2007
    Level
    77
    Sila Reputácie
    44

kľudne postuj ďalšie veci, budeme len radi ak bude nejaký výsledok a uvidíme že to ide k lepšiemu.
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jul 2010
    Level
    31
    Sila Reputácie
    8

Dobre, tak som si znovu skúšal tú istú pesničku, ale viac klasicky. Zavesil som to už na SoundCloud, ako mi niekto radil:
    https://soundcloud.com/niekto1/somew...er-the-rainbow

/Sa ospravedlňujem, ak mi tam odchádza rytmus, je to kvôli gitare, na ktorej neviem veľmi dobre hrať./

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky