+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 11

Téma: Struny

Členom od
    Jan 2013
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

Angry Struny

Zdravíčko, potrebujem radu od vás, mám taký problém, že natiahnem nové basové struny na svoju gitaru a zahrám na nej možno 7 hodín stáleho hrania a struna mi buď praskne D alebo A .. už som z toho zúfalý. Skúste mi poradiť ako alebo čo robím zle ???

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    17

Re: Struny

možno je to tým, že dávaš basové struny na gitaru
    a jak ti prasnu, v strede, alebo pri kobylke alebo pri hlave ?
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Jan 2013
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

ne ne normálne nové struny na BASS gitaru ... tak raz prasknú asi 2,5 cm od kobylky a raz prasknú v 3/4 struny ... neviem čím to može byť

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    86

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Stanley125 Zobraz Príspevok
    ne ne normálne nové struny na BASS gitaru ... tak raz prasknú asi 2,5 cm od kobylky a raz prasknú v 3/4 struny ... neviem čím to može byť
    V IT brandži sa v takýchto prípadoch zvykne hovoriť: problém je medzi stoličkou a klávesnicou

Členom od
    Jan 2013
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

čiže chceš povedať, že problém vo mne ?

Členom od
    Jan 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    17

nie, v tom za tebou

skus inu znacku strun. bud to zle ladis alebo blbo hrajes alebo si macka s pazurmi.

Členom od
    Feb 2009
    Level
    45
    Sila Reputácie
    14

Stanley, týchto odpovedí si sa dočkal pravdepodobne kvôli tomu, že si sa vyjadril dosť nepresne.. basové struny na gitare? alebo struny na basu na gitare? povedz na čom hráš a aké konkrétne struny tam dávaš. To, že stále tá istá struna praská môže byť zapričinené z viacerých dôvodov.. jedným znich síce môže byť aj tvoj spôsob hrania ale silne pochybujem o tom že každý tvoj druhý tón je bend o dva tóny vyššie alebo šialené pákovanie.. To že struna praská môže byť zapríčineé aj tým, že niekde sa struna drhne o nejaké ostré alebo nerovné miesto. Teda ak hovoríme o elektrickej gitare, môže to byť na kobylke, na nultom pražci a v niektorých prípadoch sú aj na hlave kolíky, pod ktorými vedie struna k ladiacej mechanike (napríklad väčšina stratocastrov) .. odporúčam pri najbližšej výmene strun dôkladne pozrieť, či niekde niečo nezavadzia a prípadne použiť jemný brúsny papier a jemne odstrániť nerovnosť.. Takisto treba dávať pozor na ladenie, či nie je struna nadmerne napnutá a pochopiteľne ak kupuješ struny za 10centov, tak aj to môže byť problém.. dúfam že ti toto bolo nejako nápomocné
    Fender Standart Stratocaster-Sunburst,MN,3 single
    Fender Frontman 65r
    Digitech RP70

Členom od
    Jan 2013
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

Mám elektrická basovú gitaru značky Ibanez SRX 360 BK, a používam struny značky Ernie Ball Hybrid SLinky Bass. A ako si hovoril Misiaq o tom brúsnom papieri to už som skúšal, lebo radil som sa aj s predavačmi v hudobných predajniach. Tak som skúsil aj toto fórum či mi niekto nevie poradiť ...

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    86

Nepamätám, že by mi nejaká struna na basgitare praskla pri bežnom hraní a to som začal s basgitarou v lete 1967. Ernie Ball struny mám dnes natiahnuté na 3 ks svojich basgitár. Sú to štandardné struny bežnej kvality a ešte som nepočul taký prípad ako popisuješ. Používal som aj značky Fender, D´Addario, Thomastik, Rotosound a pár ďalších značiek bez jediného problému s prasknutím struny. Problém je viacmenej v tom že časom struny "ohluchnú". Niektoré skôr iné neskôr.
    NUT (nultý pražec) je zväčša plastový a tak tu strune z tohto pohľadu nič nehrozí a rovnako tiež nie na kameňoch kobylky, ktoré tvoria zväčša oblé kúsky (valčeky). Ak sa dobre ukončia struny v ladiacich mechanikách, tiež by ani tu nemalo hroziť prasknutie struny.

Je to výnimočný prípad. Ostáva mi len jedno...ako som povedal už prv
    Last edited by muziker; 25.01.2013 at 19:29.

Členom od
    Sep 2010
    Level
    30
    Sila Reputácie
    10

čaute, nechcel som zakladať novú tému keď mám podobný problém kúpil som novú gitaru http://www.audiotek.cz/product-51329...midnight-ebony a vymenil som struny keďže tie prvé boli maximálne na prd...hodil som tam 11 lebo tie som mal do c dropu na starej gitare...boli strašne natiahnuté a prasklo mi ečko keď som bendol, tak potom mi doplo že som si neuvedomil že tam je rozdeil v menzúre tak som kúpil 10 že budú v pohode...po hodine prasklo ečko keď som bendol ale tak to bolo ešte v pohode lebo som sám cítil že sú stále privelmi natiahnuté...tak som kúpil 9 prasklo ečko ale to sa mi už zdalo divné pretože 9 sa mi zdali už úplne super čo sa týkalo natiahnutia a ich tvrdosti...a potom som si uvedomil že vždy praskli na tom istom mieste hneď pri ladiacom kolíku...nemôže to byť v tom že aj tam je nejaé drsné miesto ktoré pomôže tej strune prasknúť? lebo som vyhodil zatial 18 euro za struny za týždeň a už ma to štve

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky