+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 6 z 6

Téma: Nejaké názory, pomoc so spievaním

Členom od
    Feb 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Nejaké názory, pomoc so spievaním

Ahojte,
    keďže toto je asi jediné forúm, čo som našiel, tak sem píšem. Keď som bol malý hovorili mi, že mám pekný hlas, že by som vedel pekne spievať. Nejako rôčky prešli a môj hlas nie je asi taký ako by som čakal, vokály ako nanana, a tak dokážem pekne dať, ale niektoré tóny mi dokážu spraviť problém. Už len problém môjho hlasu je, že neviem robiť vysoké tóny, neviem kričať. Čo by som mal trénovať?

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    15

Re: Nejaké názory, pomoc so spievaním

kričanie ak si všimneš toto je gitarové forum, môžeme ti len veľmi amatérsky poradiť. A to že si mal ako malý pekný hlas nič neznamená keď si zmutoval mohlo sa to kľudne zmeniť.
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Feb 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Mess Zobraz Príspevok
    kričanie ak si všimneš toto je gitarové forum, môžeme ti len veľmi amatérsky poradiť. A to že si mal ako malý pekný hlas nič neznamená keď si zmutoval mohlo sa to kľudne zmeniť.
    To nie je smiešne, že neviem kričať, a napísal som to do sekcie spievania.

Členom od
    Feb 2009
    Level
    45
    Sila Reputácie
    12

v prvom rade by som si na tvojom mieste presiel prispevky v sekcii technika spevu... najdi si klucove slova ktorym nerozumies a pytaj sa bud tu alebo na starom dobrom googli.. nech uz sa budes ucit v zivote hocico.. pokial budes mat pri sebe internet tak ti netreba nicie mudre rady.. staci ak ho budes pouzivat.. pozri si na Youtube tutorialy na spev, citaj, pocuvaj.. co cakas tu? presny navod? chod von, chod behat, prechadzat sa alebo trebars bicyklovat.. chod na nejaku luku a nauc sa kricat ak sa ti zda ze to je k spevu potrebne.. niekedy aj staci jednoducho sa vystriet, nesediet ako quasimodo a tak zo seba dostanes aj hlasnejsi ton.. mozno ta pri tom ovplyvnuje aj fakt ze napriklad by ta niekto mohol pocut.. najdi si cas na svoj rozvoj a zacni studovat... necakaj ze na zaklade jednej otazky na fore sa k tebe navody (ktore nie su ani presne lebo kolko lud tolko chuti) prikotulaju... tolko moja rada do zivota, verim ze ta nabudi na novy sposob ucenia sa;;
    Fender Standart Stratocaster-Sunburst,MN,3 single
    Fender Frontman 65r
    Digitech RP70

Členom od
    Dec 2008
    Level
    39
    Sila Reputácie
    10

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Misiaq Zobraz Príspevok
    v prvom rade by som si na tvojom mieste presiel prispevky v sekcii technika spevu... najdi si klucove slova ktorym nerozumies a pytaj sa bud tu alebo na starom dobrom googli.. nech uz sa budes ucit v zivote hocico.. pokial budes mat pri sebe internet tak ti netreba nicie mudre rady.. staci ak ho budes pouzivat.. pozri si na Youtube tutorialy na spev, citaj, pocuvaj.. co cakas tu? presny navod? chod von, chod behat, prechadzat sa alebo trebars bicyklovat.. chod na nejaku luku a nauc sa kricat ak sa ti zda ze to je k spevu potrebne.. niekedy aj staci jednoducho sa vystriet, nesediet ako quasimodo a tak zo seba dostanes aj hlasnejsi ton.. mozno ta pri tom ovplyvnuje aj fakt ze napriklad by ta niekto mohol pocut.. najdi si cas na svoj rozvoj a zacni studovat... necakaj ze na zaklade jednej otazky na fore sa k tebe navody (ktore nie su ani presne lebo kolko lud tolko chuti) prikotulaju... tolko moja rada do zivota, verim ze ta nabudi na novy sposob ucenia sa;;
    S tymto nazorom si dovolim maximalne suhlasit. Navod ti nikto neda, pretoze kazdy ma s hlasom ine problemy a u kazdeho sa daju inak odstranit/vylepsit. A taktiez pozor na slova - spev nie je kricanie. Kricat moze trener futbalu na hracov, ale nie spevak
    Ludsky hlas je najkrajsi nastroj zo vsetkych.

Členom od
    Aug 2010
    Level
    33
    Sila Reputácie
    8

Presne ako už drusila povedala...kričanie nie je spievanie...ak budeš kričať a ešte k tomu do toho tlačiť silou tak si môžeš len poškodiť hlasivky. Neviem, či si to nemyslel nejako inak, keď píšeš že nevieš dať vysoké tóny - teda to, že ich nevieš dať plným hrudným hlasom? No v každom príd´pade, ak chceš naozaj spievať, tak sa prihlás do nejakej hudobnej školy na spev alebo si nájdi učiteľa spevu. Návod ako sa naučiť spievať ti nikto nedá, každý je na tom inak a riešiť niečo takéto cez internet je blbosť lebo nevieš zhodnotiť, či to čo robíš, robíš správne alebo nie. Presne na to je učiteľ spevu teda pedagóg, ktorý vie čo robí a pri ktorom máš akú-takú istotu, že si neublížiš

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky