+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 5 z 5

Téma: Jazz Bass Zvuk Problém

Členom od
    May 2013
    Level
    5
    Sila Reputácie
    0

Jazz Bass Zvuk Problém

Vlastním Fender Jazz Bass a trošku má trápi jej zvuk. Keď mám tónový potenciometer naplno, zvuk je stále priveľmi basový, zastretý, akoby ten potenciometer mal ísť ešte ďalej... No nejde, lebo je naplno na výškach a zvuk je stále taký ako vravím... Zastretý, nejasný... Hrám väčšinou len cez slúchadlový zosilovač a slúchadlá, čiže žiadne kombo, ekvalizér. Chcem sa spýtať (hoci to je asi somarina), či existuje nejaká možnosť ako sa dajú nastaviť snímače alebo potenciometre (alebo hocičo iné) tak, aby mala samotná basgitara (bez komba) čistejší, jasnejší a menej zastretý zvuk? Mal som predtým oveľa lacnejšiu Yamahu, s ktorou zvuk porovnávam, a výsledok je taký ako vravím. Jednoducho mám pocit, že by ta Jazz Bass mala mať na plných výškach jasnejší a čistejší zvuk. Za odpoveď ďakujem.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    78
    Sila Reputácie
    25

Re: Jazz Bass Zvuk Problém

Jediny problem bude prave to, ze to hra cez sluchatka, ja ked pichnem moju aktivnu basu rovno na sluchatka, tiez je ten zvuk taky o nicom, dobry je az ked sa pohram s EQ a pri tom ked hram trebars cez Guitar Rig tak pri nastaveni na akom to cez sluchatka hra otrasne to cez Guitar Rig znie uplne paradne. Ta lacna basa zrejme znela lepsie len pre to, ze tie snimace su menej kvalitne, nemaju tolko basov a taky hutny zvuk. Ked uz mas Fender Jazz Bass zasluzilo by si to aspon minimalne cez daku simulaciu hrat alebo cez ten Guitar Rig a nedrat to na sluchatkach kde to znie otrasne
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

Členom od
    May 2013
    Level
    5
    Sila Reputácie
    0

Právaže cez sluchátka hrám preto, lebo si ten zvuk vychutnám ešte ako tak. Je to taký ten ostrý, rázny, vrčiaci zvuk Jazz Bass, len s tým, že si ho predstavujem trochu jasnejší. Mám kombo Ashdown Elektric Blue 180 a keď hrám cez neho, tak ten zvuk je bez EQ s potenciometrom na base na výškach strašne basový. A to ma štve, že tá moja stará basa keď som si dal na nej basy tak hrali basy, keď výšky, tak bol zvuk síce tupý a obyčajný, ale zato nie prebasovaný ako keď zapojím tu moju Jazz Bass s výškami naplno. Tak neviem :-/ ...

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    86

Ide o orig. FENDER JB (USA), ak ano, ktorý model je to. Alebo ide o nejakú kópiu?

Členom od
    May 2013
    Level
    5
    Sila Reputácie
    0

Ide o originál. (Teda aspoň by malo ). Je to Standard American Jazz Bass... preto tu píšem lebo .. som si ten zvuk predstavoval trošku čistejší a štve ma to

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky