+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 13

Téma: Drncanie struny

Členom od
    Jul 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Unhappy Drncanie struny

Ahoj, hladal som to uz na internete no nasiel som podobne ale nie to co chcem.
    Ide o to ze mi drnci asi struna, hovorim asi pretoze neviem ktora zahram na ne postupne jednu po druhej nic, ale ked po nich silnejsie zahram tak zacnu drncat, moze to byt v kobilke alebo v ladiacej mechanike fakt neviem, chystam sa ju predat takze toto mi to dost pokazi ked si pride kupec pozret gitaru a zacne drncat prosim pomozte

Členom od
    Nov 2007
    Level
    82
    Sila Reputácie
    46

Re: Drncanie struny

ak drnčia struny na 90 percent sú to pražce, buď máš nízko struny alebo blbo nastavený krk ....
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

....alebo môže byť problém medzi stoličkou a nástrojom

Členom od
    Jul 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

ďakujem za odpovede,
    medzi stoličkou a nastrojom to nieje pretože oni drncia aj naprázdno, a keby som nevedel normalne brnknut na struny na prazdno to by som musel mat obe ruky lave,
    struny by som nemal mat nizko pretoze som ich daval najvisie ako to ide aby som vylucil tuto možnosť, a prisiel som nato ze tie struny nedrncia furt vacsinou to je cca 5 sekund co nedrncia, ten krk neviem ako sa nastavuje mam to dat odbornkovi?

Členom od
    Sep 2010
    Level
    57
    Sila Reputácie
    11

Využijem tému: Drnčí mi gčko a dčko naprázdno a všimol som si, že v nulťáku ich mám zarezané viac, než ostatné struny. Preto som sa rozhodol vymeniť si nulťák. Už ste si niekto menili nulťák sám? Podľa návodov čo som našiel, to vyzerá byť dosť jednoduché. (Chcem len uistiť, že sa nič nemôže stať ) Máte nejaké odporúčania na materiály? Ja rozmýšľam, že si od Sivčáka kúpim TUSQ. Tiež som rozmýšľal, že by som si z kosti urobil kompletne sám, no na to sa necítim zatiaľ asi, preto by som sa chcel opýtať, či viete, kde by sa dal zohnať kostený. Alebo, kašľať na to a kúpiť plastový za pár centov?
    Last edited by Blecky; 26.07.2013 at 14:26.

Členom od
    Apr 2011
    Level
    30
    Sila Reputácie
    10

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

@Jeck2010: o aku gitaru ide? Je pravda, ze to moze byt aj v ladiacej mechanike a ak to ma floyd, tak casto drncia neutlmene struny floydu, ktore vytvaraju protitah. Ak to je klasicke drncanie struny o prazec, potom si musis zvazit, do akej miery to vadi a ci sa ti pred predajom oplati investovat do nastavenia gitary odbornikom alebo nebodaj preprazcovania. Odbornik vie tento problem do istej miery korigovat nastavenim hmatnika. Mozes samozrejme za ucelom ziskania skusenosti aj sam skusit, ale vo vysledku sa stav moze aj zhorsit...

@muziker: nemyslim, ze drncanie struny moze byt problem medzi stolickou a nastrojom, pokial teda nejde o nejake tazke zdravotne postihnutie alebo hru nohami...
    Last edited by iamomega; 26.07.2013 at 23:22.

Členom od
    Jul 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Ďakujem za tvoju odpoveď, Ide o lacnú elektriku od Tensonu -_- stála cca 150€ ale mne sa zdá že jedna či dve struny po brnknutí divne vibrujú napr Gčko ešte keď chytím 2 pražec je to lepšie vidieť normálne ako keby skakala hore dole

Členom od
    Apr 2011
    Level
    30
    Sila Reputácie
    10

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

V tejto cenovej kategorii to neprekvapi a nema podla mna ani vyznam velmi riesit.

Členom od
    Jul 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

No ale ona nedrnčala no nevadi skusim to predat ako je ale dakujem za odpovede

Členom od
    Jul 2007
    Level
    69
    Sila Reputácie
    25

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Blecky Zobraz Príspevok
    Využijem tému: Drnčí mi gčko a dčko naprázdno a všimol som si, že v nulťáku ich mám zarezané viac, než ostatné struny. Preto som sa rozhodol vymeniť si nulťák. Už ste si niekto menili nulťák sám? Podľa návodov čo som našiel, to vyzerá byť dosť jednoduché. (Chcem len uistiť, že sa nič nemôže stať ) Máte nejaké odporúčania na materiály? Ja rozmýšľam, že si od Sivčáka kúpim TUSQ. Tiež som rozmýšľal, že by som si z kosti urobil kompletne sám, no na to sa necítim zatiaľ asi, preto by som sa chcel opýtať, či viete, kde by sa dal zohnať kostený. Alebo, kašľať na to a kúpiť plastový za pár centov?
    Ja som tuto operiaciu podstupil, nie je to nic narocne. Nultak bude prilepeny takze ho chyt zhora kombinackami a opatrne ho skus uvolnit. Daj pozor aby si moc netlacil a neolamal ho tak, ze ho nebudes mat potom za co chytit. Nemalo byto ist tazko. Ak budes davat plastovy tak vyber taky co nebude vnutri duty. Takyto som dostal po reklamaci vypraskaneho nultaku, co ma vlastne viedlo k jeho vymene. Pripadne si kup polotovar, ktory si dobrusis podla vlastnej potreby a bude ti sediet aj vyska orecha a hlbka drazok. Robil som aj kosteny, hovoadziu kost kupis u masiara. Upozornujem ze pri opracovani to vcelku smrdi
    Vyrobu noveho nultaku si mozes pozriet tu http://frets.com/FretsPages/Luthier/...t/newnut3.html
    Kopa videi bude urcite aj na youtube. Ak nie si uplne lavy tak sa toho netreba bat

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) iamomega Zobraz Príspevok
    V tejto cenovej kategorii to neprekvapi a nema podla mna ani vyznam velmi riesit.
    Je sice pravda, ze v tejto cenovej kategorii sa to da cakat ale neznamena to, ze drncanie sa neda odstranit. Ja mam tiez lacny Tenson, mozno aj ten isty, uz nejaky rok a po vymeni "elektriky" bez problemov.
    Drncat moze kadeco takze skusil by som dotiahnut vsetky skrutky a vruty, ladiace mechaniky a konektor na kabel. Daj pozor aby si s nim nekrutil a neodtrhol kable vo vnutri. Ak to nepomoze tak musis ist suciastku po suciastke, brnknut a pritlacit. Raz kobylku, potom kamen, atd. Ak si si isty ze to nie su prazce tak urcite na to prides.
    Prehnutie krku skontrolujes tak, ze stlacis strunu na prvom prazci a zaroven na prazci v mieste napojenia krku na telo gitary. Na LP je to 17 prazec. V strede medzi prstami by mala byt medzi prazcom a strunou mala medzera, tak do 1mm. Ak sa struna dotyka, tak je vystuha prilis zatiahnuta, ak je prilis velka tak tah struny ohyba krk do tvaru luku, teda vystuha je uvolnena. Vystuha, niekedy nazyvana aj torzna tyc, sa nastavuje skurtkou pod nultym prazcom, resp na tele a strate moze byt na opacnom konci krku. Ako som uz vyssie naznacil, pritiahnutim skurtky sa krk vyrovna, po uvolneni sa prehne do tvaru luku. Pri nastavovani vystuhy vzdy povol struny, postupuj pomaly, tak o pol zavitu a skontroluj. BTW drncat moze aj vystuha tak tu tiez skontroluj. Nastovavanie vystuhy hladaj na YT ako truss rod adjustment
    Last edited by kubb0; 29.07.2013 at 08:15.
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky