+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 2 PrváPrvá 1 2
Zobraz výsledky 11 po 13 z 13

Téma: Drncanie struny

Členom od
    Sep 2010
    Level
    57
    Sila Reputácie
    11

Re: Drncanie struny

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) kubb0 Zobraz Príspevok
    Ja som tuto operiaciu podstupil, nie je to nic narocne. Nultak bude prilepeny takze ho chyt zhora kombinackami a opatrne ho skus uvolnit. Daj pozor aby si moc netlacil a neolamal ho tak, ze ho nebudes mat potom za co chytit. Nemalo byto ist tazko. Ak budes davat plastovy tak vyber taky co nebude vnutri duty. Takyto som dostal po reklamaci vypraskaneho nultaku, co ma vlastne viedlo k jeho vymene. Pripadne si kup polotovar, ktory si dobrusis podla vlastnej potreby a bude ti sediet aj vyska orecha a hlbka drazok. Robil som aj kosteny, hovoadziu kost kupis u masiara. Upozornujem ze pri opracovani to vcelku smrdi
    Vyrobu noveho nultaku si mozes pozriet tu http://frets.com/FretsPages/Luthier/...t/newnut3.html
    Kopa videi bude urcite aj na youtube. Ak nie si uplne lavy tak sa toho netreba bat
    Čím si robil tie drážky ak sa ešte smiem opýtať? Lebo obávam sa, že toľko pilníkov nemám. A ďakujem veľmi za odpoveď, idem do toho.

Členom od
    Jul 2007
    Level
    69
    Sila Reputácie
    25

Drazky som robil kuchynskym nozom s jemnymi zubkami a mam pocit ze aj vysuvacim, kobercovym nozikom, orezavatkom alebo jak sa to vola . Tiez som nemal profi sadu pilnickov. Este som myslim vacsie drazky prebehol starymi stranami aby sa zagulatili. Daj potom pozor aby mali drazky mierny sklon od prveho prazca smerom k hlave kde budu hlbsie...kvoli ladeniu
    Btw mozes ho potom aj prilepit, ja som ho vsak nechal iba polozeny a drzi ho tlak strun. Je potom jednoduchsie ho vymenit a netreba sa babrat so sekundakom
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Sep 2010
    Level
    57
    Sila Reputácie
    11

Ešte raz vďaka.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky