+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 2 PrváPrvá 1 2
Zobraz výsledky 11 po 15 z 15

Téma: Gitara a spev

Členom od
    Jan 2010
    Level
    50
    Sila Reputácie
    11

Re: Gitara a spev

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Slayertplsko Zobraz Príspevok
    Mozno to bude tym, ze to nie su spevaci bez techniky?
    Tak neviem, ale napr. taky Kurt Cobain mi prave ako skoleny hlas nepripadal. Proste krical, ako mu hrdlo racilo a zjavne nemal s hlasivkami ziadne problemy.

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    25

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) philcan2 Zobraz Príspevok
    Laco, trochu to znie ako reklama :-) Naucime vas hrat, aj ked ste hluchy ako pen, naucime vas tancovat, aj ked ste uplne poleno. :-)
    Áno, to JE reklama!

Pouzil by som paralelu so sportom. Ked dietatu hodis loptu, tak na talentovanom hned vidis dobry start na loptu a schopnost loptu chytit, odrazit, kopnut, atd. Netalentovane dieta vacsinou neurcito zamava rukami a nohami (pripadne ani to) a skor mas strach, aby mu ta lopta neublizila. Z toho je potom tazke budovat futbal alebo basketbal.
    Vynikajúci príklad! A teraz povedz tomu mľandravému decku, že nesmie hrať futbal! Žiadny Messi síce asi nebude - ale prečo by vôbec nesmel kopať do lopty, ak on sám chce? Jasné, rovesníci ho do party zoberú len vtedy, ak budú potrebovať hráča do počtu - inak ho budú odmietať. A iná aktivita by mu možno naozaj išla ľahšie a lepšie. Možno cudzie jazyky, možno programovanie. Ale čo ak on naozaj chce hrať futbal? Fakt nesmie?!

Mozno mame len rozne kriteria na talent/netalent a schopnost/neshopnost hrat. Poznam totiz mnohych z roznych skol, s roznou urovnou vzdelania, ktori po mnohych rokoch ucenia/hrania maju problem zahrat jedinu piesen, aby to bolo pocuvatelne a znelo ako naozajstna hudba (nie ako piesen v stadiu cvicenia).
    A to prosím pekne tí ich žiaci väčšinou prešli talentovými skúškami a boli uznaní za spôsobilých...

Členom od
    Jan 2010
    Level
    50
    Sila Reputácie
    11

Urcite by som nepovedal, ze nesmie hrat. Ale urcite je dobre, ked napr. rodicia maju schopnost nenasilne nasmerovat (inspirovat) dieta k tomu, co mu naozaj ide. Z dlhodobeho hladiska je totiz "vyhodnejsie", ak sa venujes niecomu, co ti nakoniec prinesie okrem zabavy aj nejake uznanie, ze si dobry. Aj ked je to len na urovni, ze hras futbal za svoju dedinu, alebo hravas s kapelou v miestnej krcme.

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    25

Urcite by som nepovedal, ze nesmie hrat. Ale urcite je dobre, ked napr. rodicia maju schopnost nenasilne nasmerovat (inspirovat) dieta k tomu, co mu naozaj ide. Z dlhodobeho hladiska je totiz "vyhodnejsie", ak sa venujes niecomu, co ti nakoniec prinesie okrem zabavy aj nejake uznanie, ze si dobry. Aj ked je to len na urovni, ze hras futbal za svoju dedinu, alebo hravas s kapelou v miestnej krcme.
    Nepochybne áno. Jedine ak by sen hrať (futbal / na hudobnom nástroji) bol silnejší než čokoľvek iné - potom ani rodičovské dobré rady nebudú stačiť...

Ale to nenásilné nasmerovanie určite nevyzerá takto:
    "Moja mama ... mi povedala, ze ona nepozna cloveka, ktory by hral na gitare a nevedel popritom spievat takze by som to vraj tym hranim mala nechat tak."
    Najmä keď sa časom ukázalo, že to také strašné nebude:
    "...tym nie velmi dobrym spevom som myslela ze nie vzdy dokazem spravne trafit tony a celkovo mam taky slaby hlasok este aj ked rozpravam ale za to hudobny sluch urcite mam a rytmus takisto..."

...aj o Einsteinovi je známe, že ako dieťa bol pomaly sa učiacim žiakom - kto by bol povedal, ako prevráti známu fyziku naruby?

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    13

Tak neviem, ale napr. taky Kurt Cobain mi prave ako skoleny hlas nepripadal. Proste krical, ako mu hrdlo racilo a zjavne nemal s hlasivkami ziadne problemy.
    Popravde, prave k tomu sa neviem velmi vyjadrit, lebo mna Nirvana akosi obisla. Nikdy som ju nepocuval (teraz ma ukamenujte ). Lenze Kurt zomrel skor, nez si vobec mohol stihnut nieco odfajcit. Okrem toho, mat techniku a byt skoleny su dve uplne ine veci. Mozes byt skoleny a nemat techniku (lebo si to flakal, lebo si mal zleho ucitela atd.), mozes byt tiez neskoleny a mat techniku, lebo jednoducho si nejak intuitivne vsimas, co robi tvojmu hlasu dobre a co nie. Toho prveho sa drzis, toho druheho sa vyvarujes. A samozrejme, mozes byt hocikde medzi tymi dvoma extremami.
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky