+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 5 z 5

Téma: Kondenzatorovy mikrofon

Členom od
    Jun 2013
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

Kondenzatorovy mikrofon

Vedel by mi niekto poradit nejaky slusny mikrofon na nahravanie akustickej gitary? tak okolo 100€. rozmyslal som o Akg P170 alebo Akg C1000s. mate s nimi skusenosti? vopred dík

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    87

Re: Kondenzatorovy mikrofon

V domácom štúdiu (nahrávaní) ti vyhovie prakticky každý mikrofón - škoda špekulovať. Hodne ale záleží aj na kvalite zvuku samotnej akustiky. Zvuk "čínskej preglejkovej" nevylepšíš žiadnym drahým mikrofónom.

Členom od
    Jan 2010
    Level
    65
    Sila Reputácie
    20

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    V domácom štúdiu (nahrávaní) ti vyhovie prakticky každý mikrofón - škoda špekulovať. Hodne ale záleží aj na kvalite zvuku samotnej akustiky. Zvuk "čínskej preglejkovej" nevylepšíš žiadnym drahým mikrofónom.
    V hrubych rysoch to tak urcite je, ja sam som nie tak davno bol nuteny nahravat s lacnym dynamickym Soltonom ba aj (boze odpust!) so starym AMD 200, a nemal som pocit, ze to je uplna katastrofa, aj ked jeho frekvencna charakteristika by tomu nasvedcovala. Odkedy ale idem na kondenzatorovy Rode NT1-A .... je to proste uplne ina kapusta. Myslim, ze vela zalezi na tom, kolko toho dotycny uz ponahraval a ako sa mu postupne cibri vnimanie nahravky.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    82
    Sila Reputácie
    46

v študiu používame také akg, onaké shury a audixy, ale doma sa mi vždy osvedčil tak ako píše Petrík Rode NT1-A ... dá sa zohnať za nejakých 150E a je to kus výborného mikrofónu.. vrelo odporúčam...
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Jun 2013
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

ten Rode NT1-A vyzera super ale je trosku na mna drahsi..este sa mi celkom pozdaval Rode M3.. ale teraz neviem ktory je lepsi rode M3 alebo akg p170?

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky