+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 6 z 6

Téma: Prirodny finish

Členom od
    Jan 2011
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

Prirodny finish

cavte..kupil som nove jelsove telo na svojho stratocastra ktore je vsak bez akejkolvek povrchovej upravy..chcel by som na nom spravit prirodny finish a hladam vsade mozne najlepsie metody ako to dosiahnut..nasiel sposob akehosi nanasania oleja vola sa to ze "true oil"..neviem najst podobny produkt na nasom trhu, verim ze nieco take existuje ale musi sa to volat uplne inak..za kazdu radu ohladom prirodneho finisu ci uz pomocou toho oleja alebo nieco uplne ine budem velmi vdacny

Členom od
    Jul 2007
    Level
    69
    Sila Reputácie
    25

Re: Prirodny finish

ahoj, odporucam pozriet si nejake noziarske, polovnicke, resp zbranove forum...casto sa takto upravuju rukovate a pazby. Isty cas som sa aj ja o toto zaujimal a okrem Tru Oil boli rozne alternativy ... prirodne oleje a podobne. presne si uz nepamatam

neviem kde si hladal ale po zadani tru oil do googla a nastaveni aby hladal len na slovenskych strankach som nasiel niekolko predajcov

http://www.huntingland.sk/detail-554...ipravok-truoil
    http://www.merkuria.net/index.php?ma...roducts_id=894
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Jan 2011
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) kubb0 Zobraz Príspevok
    ahoj, odporucam pozriet si nejake noziarske, polovnicke, resp zbranove forum...casto sa takto upravuju rukovate a pazby. Isty cas som sa aj ja o toto zaujimal a okrem Tru Oil boli rozne alternativy ... prirodne oleje a podobne. presne si uz nepamatam

neviem kde si hladal ale po zadani tru oil do googla a nastaveni aby hladal len na slovenskych strankach som nasiel niekolko predajcov

http://www.huntingland.sk/detail-554...ipravok-truoil
    http://www.merkuria.net/index.php?ma...roducts_id=894

diky moc presne to som hladal...nevies mi povedat ci mozem pozit ten olej ako plnic pod vrchny lak? dal by som este navrh niekolko vrstiev bezfarebneho nitro laku len neviem ako by sa potom ten olej spraval..cital som ze takto osetreny povrch dreva si vyzaduje pravidelne obnovovanie kedze ten olej nasiakne casom do dreva..tak ci by to ten lak navrchu nejak nezakonzervoval..inak mi len finish s olejom pride ako slaba ochrana dreva i ked pre zvuk je to asi najlepsie riesenie

Členom od
    Jul 2007
    Level
    69
    Sila Reputácie
    25

takto...sam som s tym este nepracoval ale davat olej pod lak mi pride ako totalna blbost. jednak olej ti pory nevyplni, druhak nie som si isty co spravi olej s nitrom. Co sa tyka odolnosti, doma mam gitaru co je od vyroby s olejovym naterom, cca 3-4krat do roka ju prebehnem vyrobkom na osoetrenie koze. Vola sa myslim philadelphia. Jemne skrabance na tom viacmenej nie su vidno, ked buchnes a spravis ryhu do dreva tak na to ti asi lak nepomoze. v laku ho ale viac bude vidiet

Hlavne sa rozhodni ci chces gitaru olejovat alebo lakovat...jedno s druhym nepojde.
    Na vyplnenie porov existuju plnice na to urcene, pri pouziti selaku sa pouziva pemzovy prasok, videl som pouzit aj epoxid

Kazdopadne olej alebo vosk je pre domace pouzitie najjednoduchsi a nemas tym velmi co pokazit
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Jan 2011
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

dakujem ti za radu...chcel som povodne striekat nitro ale na slovensku resp. vobec v europe je problem zohnal nitro aerosolovy lak a natierat so stetcom to nechcem..takze asi sa rozhodnem pre ten olej a mas pravdu s tou kombinaciou ja som sa to docital na nejakom americkom fore nejaky typek to takto robil ale radsej to skussat nebudem tiez mi to pride ako dva nezlucitelne techniky...btw. ak nahodou poznas kde zohnat nitro sprej bol by som ti velmi vdacny

Členom od
    Jul 2007
    Level
    69
    Sila Reputácie
    25

skus sa opytat niekde kde miesaju farby. uz to robia vselikde, mozno ti budu vediet dat aj nitro do spreju

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky