+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 5 z 5

Téma: vyber elektroniek

Členom od
    Dec 2013
    Level
    6
    Sila Reputácie
    0

vyber elektroniek

Ahojte. Chcem sa opýtať aké elektrónky by som mal zvoliť na prelampovanie ak by som chcel dosiahnuť poriadny hi-gain. Do aparátu môžem dať typy EL34 a 6L6. Ktoré by ste zvolili vy? Prípadne neviete mi odporučit konkrétne znaćky, kt. maju hi-gainový charakter? Záleži aj na výbere preampových elektróniek? V mojom zosíku môžem použiť typ 12AX7. Taktiež sa chcem opýtať, či uvažujem správne ak si myslím, že ak osadím svoj zosilovač len dvoma powerampovými elektrónkami, tak tieto elektrónky budem musieť viac nažhaviť aby som dosiahol požadovanú hlasitosť a tým dosiahnem taktiež silnejšie skreslenie? Ďakujem za odpovede a prosím berte ma s rezervou som úplny laik do eletroniky

Členom od
    Jan 2008
    Level
    49
    Sila Reputácie
    15

Re: vyber elektroniek

elektronkami samotnymi z low gainu high gain nespravis.
    Mam rad hudbu

Členom od
    Jul 2007
    Level
    69
    Sila Reputácie
    25

Ahoj,

tak ako pise joey..ak nie je kombo/hlava (bolo by fajn napisat co mas) navrhnuta ako higainovy zosilovac tak z toho vymenou lapm higain nespravis nakolko na vacsie skreslenie potrebujes viac zosilnovacich stupnov, o.i., teda viac elektroniek predzosilovaci (12ax7). Pri vymene by som sa zameral na tie. Groove Tube kedysi myslim robili rozne verzie tychto lamp z rozdielnym stupnom zosilnenia.

Neviem ako si na tom financne a na ake ucely kombo vyuzivas, ale mozno by stalo za uvahu vymena apratu pripadne nakup nejakeho (lampoveho) preampu resp skreslovacej krabicky. Skus pozriet napriklad http://www.gerhat.eu/index.php?page=...ubpage=guitars
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Dec 2013
    Level
    6
    Sila Reputácie
    0

Ja mam hi gain zosik (Bugera 333XL) no niesom spokojny so zvukom a preto chcem prelampovat a zistujem ci zalezi na vybere elektroniek podla vyrobcu alebo ci je to jedno co tam osadim a zvuk nezmenim.

Členom od
    Jul 2007
    Level
    69
    Sila Reputácie
    25

iste zvukove rozdiely tam urcite budu ale nie som si isty ci v takom rozsahu ako by si si predstavoval...
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky