+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 4 z 4

Téma: akusticka gitara so širokým hmatnikom

Členom od
    Feb 2015
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

akusticka gitara so širokým hmatnikom

Ahoj ,
    Chcel by som kupiť akust. gitaru...no už dlho hram na španielke a ruka na uzkom hmatniku nepusti-mam jednu 43mm (nut width), spaniela ma 52mm....neviete kde sa da take niečo v SR zohnať?...
    Najširšie (a v rozumnej cene) čo som našiel je toto http://kytary.cz/washburn-r320swrk/HN120101/

Najradšej by som chcel elektroak. gitaru...ale to už s takou širkou hmatnika vyzerá nereálne.

Viete mi niekto poradiť?

ivan

Členom od
    Aug 2012
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

Re: akusticka gitara so širokým hmatnikom

A dovodom je co teda? Mas sirsie prsty ako by si si predstavoval? lebo ja som na normalnych akustickych gitarach teda videla hrat rozne medvede a to celkom obstojne ... co viem, zvacsa to, co ma nylonove struny (par ich je takych hybridov) ma o nieco sirsi hmatnik (co prameni z toho ze aj struny na sirku viac zaberaju priestoru), ale neviem ci zrovna toto riesi tvoj problem..

Členom od
    Jan 2010
    Level
    50
    Sila Reputácie
    12

Ja som nedavno objavil, ze existuju kovove struny na klasicku gitaru. Thomastik KF 110. Maju vraj podobne pnutie ako nylonky, kedze su navrhnute prave na taky typ gitary. To moze riesit problem, ked niekto chce siroky hmatnik + kovove struny. https://www.thomann.de/pics/bdb/218750/7405435_800.jpg

K tej gitare Washburn - skusal som raz jednu v hudobninach, a vadilo mi, ze zaciatok krku (asi prve 2 prazce) je v tvare V, pricom postupne to prejde do tradicneho C (obly krk). Vobec mi to nesedelo do ruky. Inak vyzerala pekne, isla z nej taka "stara atmosfera" - ako nastroj pre trubadura.

Clira14: Dovodom moze byt to, ze na gitare so sirsim hmatnikom sa lepsie hraju vybrnkavacky a teraz nemyslim, ze vybrnkat akordy, ale ze hras polyfonne skladby klasickou technikou. Tvar gitary a dlzka krku (12 alebo 14 prazcov) tiez ovplyvnuje, ako sa na gitare hra a aky z toho lezie zvuk. Hlavnym dovodom na sirku hmatnika nie je hrubka strun. Existuju aj gitary s nylonovymi strunami s uzkym hmatnikom a struny maju dost miesta (rozne elektroakustiky, jazzove gitary, dokonca aj Telecaster alebo Stratocaster).
    Last edited by philcan2; 25.02.2016 at 15:53.

Členom od
    Feb 2015
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

no je to nejaka cesta, ale chcelo by to vyskušat.
    Ja som si napokon kupil Furcha. Robia 43-45-48 mm koniky teda si človek može vybrať. Cena je ina, no zodpoveda kvalite...

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky