+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 5 z 5

Téma: Kamene na dosah...

Členom od
    Jan 2011
    Level
    56
    Sila Reputácie
    9

Kamene na dosah...

Ahoj, čo urobiť keď už sú kamene úplne na dosah a oktávy mám stále trochu vyššie? Stáva sa mi to aj keď osadím nové struny. Krk mám rovný akurát neviem či mám dobrý dohmat...keď stisnem strunu kde začína telo gitary a na prvom pražci tak v strede nie je struna ani milimeter nad pražcami. Ako to vyriešiť? Mám Ibanez ART90

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    86

Re: Kamene na dosah...

Ak je kameň kobylky "na doraz", veľa s tým už nenarobíš, lebo kobylku bez väčšieho zásahu do nástroja nepremiestniš. Skús však ten kameň ktorý je na doraz otočiť o 180 stupňov (musíš celkom vyskrutkovať skrutku ktorou pohybuješ kameňom, otočiť kameň a znova zaskrutkovať skrutku), získaš tak "vzdialenosť na šírku kameňa, čo uvidíš okamžite - ak je len to problém a pomôže ti to v naladeníé oktáv.
    Inak ak potrebuješ väčšie "prehnutie" krku, skús najprv uvolniť všetky struny (podladiť) aby si nestrhol závit na napináku a imbusovým kľúčom skús potočiť skrutkou na hlave pri nultom pražci podľa potreby cca o 0,5 - 1 - 1,5 závitu, znova nalaď nástroj a vyskúšaj si o koľko sa ti zväčšila vzdialenosť strún v strede krku pri stlační struny na prvom a poslednom políčku hmatníka. V prípade ak by bol dohmat už vysoký, jednoducho si zníž výšku kobylky skrutkami po jej stranách.

Členom od
    Jan 2011
    Level
    56
    Sila Reputácie
    9

Keď už spomínaš to otočenie kameňov...ja mám takú kobylku že tie šróby tam majú takú zarážku a nedajú sa vyšróbovať. http://www.bachmusik.com/btb-601-cr-kobylka-lp_p120 ...dá sa ten kameň potom vybrať nejako zhora alebo vôbec?
    Last edited by Noumak; 28.03.2016 at 22:24.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    86

Mal si vôbec úplne uvolnené struny a skúšal si s tým niečo spraviť, alebo len debatuješ a špekuluješ ? Na každej kobylke tune-o-matic ktorá je štandardom na gitarách typu LP to ide, takže aj na tvojej to musí ísť. Ak to chceš vlastnoručne vyriešiť, zbytočne nedebatuj ale skúšaj čo je možné s tým urobiť. Skrutkovač určite doma máš a viac k tomu nepotrebuješ - iba ak trochu premýšľania a chuť do práce. Teoretizovaním tu to určite nevyriešiš. Prípadne ak máš strach pustiť sa do toho, zájdi za nejakým gitarárom, alebo zájdi do najbližšej predajne s HN kde ti to určite nejaký mládenec za ďakujem urobí.

Členom od
    Jan 2011
    Level
    56
    Sila Reputácie
    9

Ano mal som úplne uvolnené struny a skúšal som s tým niečo spraviť a pozrel si si vôbec akú mám kobylku? Tam som ti poslal obrázok aby si videl že tie šróby jednoducho nevyšróbujem von za tie zarážky.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky