+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 2 z 2

Téma: Moja prvá basgitara

Členom od
    May 2016
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Moja prvá basgitara

Zdravím Vás

Hrám aktívne roky na elektrickej gitare, ale chcel by som presedlať na basu, vedeli by ste mi odporučiť vhodnú basu do 300 € ? Viem, že to nie je veľká suma, ale rozpočet nepustí no... :/

Verím ale, že už v roku 2016 existuje basa strednej kvality, ktorá sa zmestí do danej ceny.

Samozrejme už dlhšie hľadám tú pravú Našiel som dve, ktoré majú celkom dobré ohlasy aj na zahraničných stránkach, bol by som veľmi rád keby ste mi k nim mohli dať váš pohľad na ne, čo si o nich myslíte. Privítam samozrejme aj tipy na iné basy Chcel by som sa zamerať hlavne na fingering a slap techniky. Diky

takže, prvá : http://www.muziker.sk/epiphone-toby-...iv-bass-walnut

druhá : http://www.melodyshop.sk/eshop/yamah...-2078350.xhtml

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    86

Re: Moja prvá basgitara

Skôr by si si mal položiť otázku inak. Totiž všetky basgitary vychádzajú z dvoch základných typov ak na to nazeráme z princípu. Ide o JazzBass a PrecisionBass. Zásadný rozdiel je medzi nimi v krkoch, ale aj v elektronike. Záleží najmä na tom čo ti viac vyhovuje z pohľadu "parametrov rúk", ale záleží aj na technike hry a hudobnom žánri. preto treba zvážiť aj typ elektroniky (aktívna / pasívna ).
    Asi najlepším riešením pre teba bude zájsť do najbližšej predajne s hudobnými nástrojmi a vlastnoručne si "ošahať" jednotlivé typy a značky basgitár. verím že aj predavač ti poradí vcelku dobre. potom už len hľadaj predajcu s najlepšou cenou vybraného typu basgitary (asi to bude predajňa Muziker, ale nevylučujem aj www.kytary.cz alebo české nástroje značky fokus a podobne. Je to proste na tebe.....

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky