+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 2 z 2

Téma: Výber gitary na gospel

Členom od
    Mar 2017
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Výber gitary na gospel

Ahojte :-)

Som tu nová a mám 1 otázočku.
    Vedeli by ste mi prosím poradiť, aký typ gitary je najvhodnejší na hranie gospelu alias kresťanských piesní? :-) Som zvyknutá hrať na španielke najmä klasickú hudbu, no chcem si teraz kúpiť elektroakustiku a hrať viac akordicky. No neviem sa rozhodnúť medzi verziou dreadnought alebo jambo. Čítala som si ich špecifiká, no aj tak neviem, ktorá z nich by na tento gospel štýl bola vhodnejšia :-) Jeden známy mi poradil jumbo, vraj je celkovo zvučnejšia. Som ochotná za gitaru dať cca 300 eur a do oka mi padla napr. táto. Ma výborné recenzie, už si ju len prísť vyskúšať:

https://www.muziker.sk/epiphone-ej-200ce-natural

Prosím prosím, poraďte mi nejaký typ, značku atď, s čím máte najlepšiu skúsenosť? :-)

Ďakujem krásne a teším sa na vaše odpovede ;-)

Členom od
    Feb 2011
    Level
    45
    Sila Reputácie
    7

Re: Výber gitary na gospel

Ahoj. Prepac, ze oneskorene, ale nevsimol som si Tvoj vykrik :-) Asi si uz ten problem nativne poriesila. Hlavne sa sama musis rozhodnut, ze co chces. Vidiel som aj pocul dost gospelistov na klasickych spanielach. Ak chces riesit akordicky doprovod, tak by som volil kovove struny, co nie kazda spaniela vydrzi. Nylonove struny by asi spevaci prehucali. Vsetko sa da nazvucit, ale je to trocha narocnejsie. Nehanbi sa poziadat predavajuceho o prehratie. Uroven hry vobec nie je podstatna a netreba ju riesit. Skor sa treba zamerat na pocit, ktory z toho budes mat. Treba si to jumbo, ktore Ta zujalo chytit do ruk. Mozno Ti to nebude sediet anatomicky. Ak si drobne ziena, tak velke jumbo Ta bude zakryvat a na javisku nevyniknes ;-). Jumba byvaju niekedy take monumentalne a drednoughty su podla mna univerzalnejsie. Krajsie na nich vyniknu vyhravka. Ale este raz, treba to poskusat. Vsak sa ozvi, ak je to este aktualne a potrebujes pomoct. Nevahaj hodit hadi voci na niekoho zdatnejsieho v Tvojom okoli, pripadne zacni pozornejsie pocuvat ludi, co podobnu hudbu robia.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky