+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 3 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 21

Téma: amaterske hranie/ucenie

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    16

amaterske hranie/ucenie

ako dlho trva kym sa clovek sam zorientuje na klaviry? skusal som par-krat hrat a darili sa mi jednoduche melodie a aj kratke improvizacie ku gitare, no chcel by som nieco viac - len cisto pre zabavu, na skutocne hranie mam gitaru

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

Re: amaterske hranie/ucenie

"hranie" je od slova "hrat sa" - zahod gitaru a zacni sa venovat naplno klaviru.
    Akonahle nieco nazves skutocne hranie, tak to beries prilis vazne

Ak to s klavirom myslis vazne, tak to nebude az take tazke. Na internete je zavesena klavirna skola s nazvom Mr. Piano, naozaj nenarocna a putava.
    Kazdopadne klavir vrele odporucam. Daju sa tam zahrat este rychlejsie sola ako na gitare . Ale da sa s jeho pomocou zistit, ze ta hudba je o niecom trosku inom ako o onanii na tom ktorom nastroji.

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    16

onanii ??? , slide-y po hmatniku ? ale nie..
    kamarat hrava na k. a je to take, nuz ma svoj styl, je to dobre len sa to opakuje. mne ide cisto o zrucnost, s tym ake tony chytit si uz hadam poradim
    I am with stupid ↑

Členom od
    Mar 2006
    Level
    80
    Sila Reputácie
    49

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) visio Zobraz Príspevok
    mne ide cisto o zrucnost, s tym ake tony chytit si uz hadam poradim
    Ako dlho hras na gitare?
    Ibanez JS 1000 BTB Satriani Signatur

LINE 6 Spider III 150W+footswitch Line6 FBV 2

http://www.facebook.com/#!/group.php...00489150010853

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    16

nie nejako zvlast dlho, pokial viem tak som od kupy gitary nehral 2 dni a pokial ide o klavir tak ti staci vediet kde co je a môzes hrat jednoduche melodie (ako pri gitare - myslim)
    I am with stupid ↑

Členom od
    Nov 2006
    Level
    62
    Sila Reputácie
    34

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) visio Zobraz Príspevok
    ...pokial ide o klavir tak ti staci vediet kde co je a môzes hrat jednoduche melodie (ako pri gitare - myslim)...
    Iste, su aj mimoriadne talentovani a nadani ludia; tych je vsak v porovnani s nami beznymi ako "safranu". Ja by som to az tak brutalne nezjednodusoval. Aj pismenka na klavesnici - mnohi vedia kde su, ale pisat nevedia. Nemyslim, ze ked napr. vezmes do ruk palicky, tak hned budes vediet hrat na bicie (myslim vsetkymi koncatinami) co i len jednoduche rytmy. A ono je to urcite jednoduchsie ako hrat na melodickom nastroji, kde je toho potrebne poznat daleko daleko viac, aby sa to podobalo na hudbu...

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    16

pre zabavu a dobry pocit zo seba by to mozno aj stacilo. ja som sa naucil tvorit melodiu, napodobnovat, improvizovat len cisto z behania po hmatniku a skusania. (uznavam, stale je co zlepsovat) len bez nejakych rad nepridem na to ako dat dokopy pravu a lavu ruku - co je pravdepodobne nevyhnutne
    I am with stupid ↑

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

Nuz, podme na chvilu k tomu klaviru. Nebude to zniet ako klavir, pokial nebudes vyuzivat to co ti ponuka. A sice, ze jednou rukou budes hrat melodiu, sola, "finticky" a druhou si budes robit harmonicku a zaroven rytmicku zlozku.

V tomto je klavir super, nauci ta mysliet ako kapela a nie ako jednotlivec solista.

Co to techniky: Vyuzivaj vsetkych pat prstov na kazdej ruke. Neboj sa ciernych klaves. Ked sedis za klavirom, laket musi byt minimalne na urovni klaviatury a vyssie, zapastie dtto. Hlavne hraj spociatku pomaly a pouzivaj rozum, vacsinou ta najrychlejsia cesta je ta najkomplikovanejsia a nazbieras si kopu blbych zlozvykov.

Inac, co sa tyka tonov, tie su naozaj na klaviri take iste, takze ak sa aspon trosku vyznas do teorie, tak ti to nebude robit taky problem.

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    16

heh minule sa mi podarilo napodobnit jeden jednoduchsi song. ale btw. je zakonite ze musi byt lava ruka ta "rytmicka" ? resp. ze rytmicke musia byt nizsie tony
    I am with stupid ↑

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    40

samozrejme zakonite to nie je........ ale musel by si byt obrovsky frajer aby sa ti podarilo uhrat napr. bossa novu tak, aby prava ruka hrala rytmus, lava solo a aby to pochopil aj posluchac

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky