+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 4 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 38

Téma: Prvá gitara

Členom od
    Apr 2007
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

Prvá gitara

Čaute,

chcel by som sa naučiť hrať na gitare a chcel by som sa opýtať, že akú gitaru by som si mal kúpiť ako začiatočník. Asi koľko by som do toho mal investovať, na čo mám pozerať, či stačí lacnejšia alebo rovno drahšiu, ... chcel by som akustickú, elektriku zatiaľ nie A čo táto??

Členom od
    Nov 2006
    Level
    35
    Sila Reputácie
    8

Re: Prvá gitara

Zdar
    Co ti ja viem... ja by som si asi neobiednaval gitaru cez net. Na tej fotke sice vyzera pekne (aj znacka je to dobra) ale nemozes vediet v akom stave ti pride !
    Ja by som dal predsa len prednost nejakym obchodom s nastrojmi, kde si mozes vyskusat aj viac druhov gitar. Proste gitara, ktoru sa rozhodnes kupit, by ti mala aj trochu "sediet" v tych rukach...

A mozno sa mylim, ako kusok to fakt nieje spatny ALE : nemusi drzat ladenie, mozno vobec neladi, mozno ma vysoky dohmat... a mozno sa len ja do toho nevyznam

O tychto veciach sa na tomto fore popisalo uz dost... skus sa tu poobzerat (hlave tie starsie prispevky ) niesi prvy, kto chcel rady na tomto fore s kupou novej gitary... najdes tu prispevky od starsich a skusenejsich "gitaristov" ako som ja PRAJEM VELA ZDARU

Členom od
    Sep 2006
    Level
    64
    Sila Reputácie
    14

No to mam aj ja teraz trosku problem s kupou gitary. Jednu temu som uz o tom zalozil aj ja: http://forum.gitarista.sk/showthread.php?t=770 .Precitaj si odpovede, a utvor si vlastny zaver. Je to tak 50 na 50, ci novu, alebo pouzitu gitaru. Hlavne musi byt podla toho, co chces hrat, a pri akych prilezitostiach chces hrat:
    1. riesenie: doma sam pre seba - staci ti to najlacnejsie, pokial nepotrpis na kvalitu
    2. riesenie: taborak - nejake lepsie jumbo. Ked si s partiou, ktora chlasta o dusu, plati riesenie c.1. Je totiz mozna demolacia gitary a spitemu uchu je jedno, co pocuva:-)
    3. riesenie: profi - tym sa zacni zaoberat az po odskusani predoslych rieseni alebo po skusenostiach, ktore nadobudnes.
    PS: pokial chces gitaru, s ktorou pocitas do buducna, urcite ju chod vyberat s nejakym skusenym clovekom, ktory sa gitaram venuje, aby si nekupil nejaky shit.
    Last edited by bannik; 02.05.2007 at 09:12.

Členom od
    Mar 2007
    Level
    53
    Sila Reputácie
    15

Cool Re: Prvá gitara

Presne tak, gitaru treba kupovat s niekym kto sa do toho rozumie.
    Casto sa stava ze predavac sa do toho rozumie este menej ako ty a povie ti len to co chces pocut a ty kedze nevies o com hovorí mozes lahko kúpit zlu gitaru a potom si buchat hlavu. Neznamena to ale ze lacna gitara je zla gitara. Mozes naraziť na vydarený kusok a budes mat dobru gitaru. Riziko u lacnejsich gitar je to ze tam skor moze byt daka skrytá vada ako u lepsich gitar.Samozrejme je to aj v použitých materialoch alebo komponentoch. Preto ak chces objaviť dobru lacnu gitaru a nenechat sa dobehnut, musis mat dakoho kto sa do toho troska rozumie. Neviem ako ty, ale pre mna su aj 2000 za najlacnejsiu gitaru dost vela na to aby som ich len tak bez rozmyslu investoval a ked doma zistim ze ta gitara nieje to co som chcel budem mat velký problem ju dakomu predat. A urcite uz nie za povodnu cenu. Pre zaciatocnika neplati pravidlo ze staci najlacnejsia gitara. Teda ak sa chces tomu naozaj venovat. Nekvalitná gitara ta moze odradit lebo ti nebude dobre zniet a ty nebudes vediet ze je to v gitare ale si budes mysliet ze je to v tebe a vykasles sa na to lebo si budes myslieť ze to hras zle. Moc draha gitara nieje tiez dobre riesenie kedze este nevies ci ta to neprestane baviť. Takze treba kupovat priemer.

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    11

pre doplnenie humiho - na tych drahsich gitarach sa dobre vynima znacka na hlave
    I am with stupid ↑

Členom od
    May 2007
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

Question Zmena výšky snímačov - zmena zvuku?:-)

Zdravím.
    Trochu experimentujem s mojou gitarou (el., "začiatočnícky model" :-). Zaujala ma možnosť nastaviť snímače odskrutkovaním/zaskrutkovaním vyššie/nižšie.
    Chcel by som sa spýtať či to niekto z vás robí a prečo? Aký to má vplyv na výsledný zvuk?
    thx...

Členom od
    Apr 2007
    Level
    39
    Sila Reputácie
    11

tak ja som to urobil, cisto z lenivosti pretoze pocas hrania bolo lahsie prepnut ako sa babrat so zvukom tedacim su snimace vyzsie tym ich viac pocut. (ak niekto nesuhlasi tak nech berie v ohlad moju gitaru na ktorej ziadny ini dopad nepocut )
    I am with stupid ↑

Členom od
    May 2007
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

Exclamation snímače

neviem či sa chápeme. nemyslím prepnutie snímačov, ale myslím preskrutkovať ich bližšie k strunám...

Členom od
    Apr 2006
    Level
    72
    Sila Reputácie
    20

Re: Zmena výšky snímačov - zmena zvuku?:-)

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Georgio_Let's_Rock Zobraz Príspevok
    Zdravím.
    Trochu experimentujem s mojou gitarou (el., "začiatočnícky model" :-). Zaujala ma možnosť nastaviť snímače odskrutkovaním/zaskrutkovaním vyššie/nižšie.
    Chcel by som sa spýtať či to niekto z vás robí a prečo? Aký to má vplyv na výsledný zvuk?
    thx...
    Tuto temu sme tu uz preberali, ja osobne som to robil na mojom Strate, dopad to ma asi taky, ze ked da s snimac priliz blizko k strune, tak magneticke pole snimaca jej bud ebranit v kmitani a zvuk rychlo zanikne, ak bude priliz daleko bude to mat podobny efekt na zvuk, len to nebude tlmit kmitanie struny, ale zvuk tiez skor zanikne pretoze struna uz neindukuje dostatocne napatie v snimaci ked skusis pohladat tak tu niekde najdes aj link kde su rozne vzdialenosti zavisle na roznych snimacoch od Fenderu ale osobne by som sa s tym nebabral pokial ma ta gitara dobry zvuk, lebo tomu skor uskodis ako pomozes
    Guitar - Schecter Damien Platinum Satin Black (EMG81/85)
    Bass - Cort Artisan B5
    Electroacoustic guitar - SX Custom Shop
    Behringer UC6102 USB interface
    Boss MT2
    Laney RB1

Členom od
    May 2007
    Level
    29
    Sila Reputácie
    0

snímače

Xibal: thx. a neboj, trošku citu a hudobného sluchu mám na to aby som to nepokazil ) ...

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky