+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 5 z 5

Téma: Reproduktory ako doprovod komb

Členom od
    Feb 2011
    Level
    26
    Sila Reputácie
    12

Question Reproduktory ako doprovod komb

Obcas zajdeme na chatu kde si zahrame, auto plne gitar, komba, efekty a tak...kedze mame 3 gitarove komba a kupil som si BR-800, tak mi pride blbost zapojit ho do komba, kedze sa don moze pichnut aj klavir ci mikrofon, z toho dovodu o doplnenie zvukovej skaly som rozmyslal kupit repraky, nasiel som tieto repraky, nevie niekto ci su vhodne na gitaru, klavir a pod ? ide mi o to ci neskreluju a ci hraju aj cisto k doprovodu vypeckovaneho VOX AC15C1. dakujem

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Re: Reproduktory ako doprovod komb

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) umpiklumpik Zobraz Príspevok
    Obcas zajdeme na chatu kde si zahrame, auto plne gitar, komba, efekty a tak...kedze mame 3 gitarove komba a kupil som si BR-800, tak mi pride blbost zapojit ho do komba, kedze sa don moze pichnut aj klavir ci mikrofon, z toho dovodu o doplnenie zvukovej skaly som rozmyslal kupit repraky, nasiel som tieto repraky, nevie niekto ci su vhodne na gitaru, klavir a pod ? ide mi o to ci neskreluju a ci hraju aj cisto k doprovodu vypeckovaneho VOX AC15C1. dakujem
    Tie bedničky sú skôr na reprodukovanú hudbu ako na hudobnú produkciu muzikantmi. Na gitaru sa nikdy nepoužívajú trojpásmové sústavy. Na gitaru potrebuješ reprobox s gitarovým reproduktorom 70 Hz - 5000 Hz s čo najvyššou citlivosťou (napr. 100 dB) aby si nemusel používať vysoký výkon zosilňovača. Je známe, že každé 3 dB v citlivosti naviac ti narobí dvojnásobný akustický tlak ("hluk"). Dôležité je dodržať aj správnu impedanciu (v Ohmoch) aby si neodpiekol zosilňovač, prípadne aby si z neho dostal maximum bez problémov (na výstupe zosilňovača je potrebná zaťažovacia impedancia uvedená). Na záver - nástrojový reproduktor je niečo úplne iné ako povedzme HI-FI bednička ku rádiu alebo CD player-u.
    Last edited by muziker; 14.12.2012 at 20:56.

Členom od
    Feb 2011
    Level
    26
    Sila Reputácie
    12

Ale ved ja som pisal, ze doprovod, tym som myslel, ze tam bude napriklad pichnuty klavir, mikrofon a gitara a pojde to cez jedne repraky, ja nechcem nijaku extra peckovu kvalitu, potrebujem len aby boli tieto 3 nastroje nejako univerzalne pocutelne s co najnizsim skreslenim vzhladom na stanoveny financny limit. Nezakladam studio, bude sa tam chlastat, takze po polhodine to bude prakticky jedno :-D ale rad by som nekupil uplnu hlupost...

EDIT: a preco sa nepouzivaju 3 pasmove sustavy ? potom zanika niektore zvukove pasmo nie ? je podla mna lepsie ked sa sklada zvuk z co najviac reproduktorov ktore sa navzajom nebiju(rozumej ked niekto pusta cez subwoofer vyskove tony a je pocut ho**o)... takto sa kazdy reproduktor stara o frekvencnu skalu pre ktoru bol vyrobeny a vedie si najlepsie nie ? Ci v com je problem ? pocul som 2 pasmove repraky, mam aj doma a lutujem....na jednom pare su super basy a krasne vysky a ziadne stredy (vyskac, basak) a na druhom zas stredy a vysky a ziadne basy... tak preto velmi nerozumiem existencii 2 pasmovych reproduktorov... mozno maju vacsi zmysel pri inej cenovej relacii... ale aj tak si nemyslim, ze basovy reproduktor ak zdiela stredove frekvencne pasmo tak, ze ked je vypeckovany, ze spevak nejodluje...
    Last edited by umpiklumpik; 15.12.2012 at 19:22.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Práve si si odpovedal sám - "bude sa tam chlastat, takze po polhodine to bude prakticky jedno"
    - "pocul som 2 pasmove repraky, mam aj doma a lutujem" - lebo nie je bednička ako bednička keďže sú lacné a preto šunkové (neodladené výhybky, lacné reproduktory, nevhodne navrhnuté boxy) ako aj poriadne ale bohužiaľ drahé (chcelo by to rozsiahle zdôvodnenie) a nezanedbateľná je aj skutočnosť, že reprodukovaná hudba (napr. s CD, MP3 a pod.) je niečo iné ako hranie (na nástrojovej aparatúre)

Buď ti je všetko jedno a kúp niečo lacné, keďže "po polhodine to bude prakticky jedno", alebo zainvestuj do poriadnych vecí a budeš mať v tom kopec prachov na tú polhodinku kým to nebude prakticky jedno. Ale v každom prípade si to čo budeš kupovať najprv dobre vypočuj.

Členom od
    Feb 2011
    Level
    26
    Sila Reputácie
    12

OK tak...
    tento:
    lewitz_pa-210b
    alebo tento:
    lewitz_pa-212b

Nejake skusenosti ? bude to uz hadam dobre ?:-)

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky