+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 8 z 8

Téma: Nova gitara

Členom od
    Oct 2012
    Level
    9
    Sila Reputácie
    0

Nova gitara

Dobrý večer . Potreboval by som sa opýtať . Hrám na gitare už asi 3tí mesiac na mojej staručkej gitare ktora mi už prestava vyhovovať a tak uvažujem nad kupou nejakej novej najlepšie elektro-akustickej . nechcem žiadnu čínsku ďadu čo sa mi začne rozpadať po dvoch mesiacoch tak som si našiel na internete tuto : http://muziker.sk/elektroakusticke-g...e-natural.html . čo vy na ňu ?? respektíve neviete o nejakej lepšej do 250 € ??? ďakujem za vaše odpovede .

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    48

Re: Nova gitara

http://muziker.sk/elektroakusticke-g...-260-c-wr.html
    naposledy čo som skúšal tak táto ma veľmi prekvapila...
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Oct 2012
    Level
    9
    Sila Reputácie
    0

možno mi povieš že som blbec ale nwm ale nepačí sa mi farba a tu čo som dal hore nevieš mi o nej niečo povedať ? respektíve celkovo o fender elektroakustikach ake maju vlastnosti . Pretože fender mi príde ako veľmi dobrá voľba .
    Last edited by skooty; 02.12.2012 at 18:38.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    48

ja som držal pár tých základných fendrov v rukách ale ja by som si to nekúpil asi... fender je dobrá voľba v trošku inej cenovej relácii ..
    ide o to čo sadne tebe, pokiaľ to ladí a sedí ti tá gitara tak si ju kľudne zober...
    ... a inak, čierne hrajú najlepšie ...
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    May 2006
    Level
    63
    Sila Reputácie
    31

ked sa pohybujes v tejto cenovej kategorii, tak nema ziadny zmysel si na internete pozerat obrazky gitar. Taketo lacne nastroje sa casto kus od kusu dost lisia. Casto najdes dobry kus, samozrejme casto aj horsi. Preto ked si nieco objednas, absolutne nevies, co objednavas. Treba ist do obchodu a poskusat. zober niekoho so sebou, kto ma skusenosti a bude ti vediet poradit.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

...a ešte niekoľko maličkých poznámočiek nakoniec.

Všetci výrobcovia (aj známe značky) si dávajú robiť svoje lacné modely u "šikmookých" vzhľadom na cenu práce u nich, lebo doma (USA, EU) je výroba podstatne drahšia a tak aj výsledná cena nástroja by bola určite vyššia (Fender nie je výnimkou).

Je neodškriepiteľný fakt, že najlacnejším nástrojom z cenových dôvodov chýba najmä "finiš" v podobe konkrétnej ručnej "dokončovačky" vrátane poriadneho nastavenia nástroja.

Aj preto sa v najnižších cenových hladinách čo do kvality jednotlivé nástroje veľmi líšia. Jednoducho je to hromadná sériová výroba a pri tých množstvách a cenách niet šance "vyhrať sa" s jednotlivými kusmi. Z toho vyplýva to známe že si treba vyberať z viac kusov individuálne na predajni a nespoliehať sa že odborne zdatní predavači pošlú cez internet excelentný nástroj za pár euriek.

Je logické, že sa snažíme ušetriť kde sa dá, lebo peňazí nebude nikdy dosť na záľuby ke%dže životné náklady stúpajú. Časom ale každý príde na to, že nákup najlacnejších produktov je vlastne najdrahšia alternatíva nákupu nástroja (nespokojnosť, výmena za lepší, problém s predajom = finančná strata). A to platí aj napriek tomu, že už roky tvrdím, že aj medzi lacnými nástrojmi sa dá vybrať dobrý kúsok ak je z čoho vyberať (veľkosklad nástrojov je úplne ideálny), čo býva skôr len výnimočne.

Členom od
    Oct 2012
    Level
    9
    Sila Reputácie
    0

No veď to je samozrejme . Ja som ju bol pozerať v jednom obchode s hudobnými pomôckami a tam mi veduci povedal že ju nemá ale že povedal že objedna tri a keď prídu budem si môcť vybrať jednu z nich . Vybral som si ten fender cd 100 ce . Výde ma na 220 € . Dufam že nebudem sklamaný pretože na internete vypadal celkom dobre a aj na pár videach čo som videl sa mi veľmi páčila a pačil sa mi aj jej zvuk .

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    40

ten fender je velmi fasa gitara, hento CD mi pride fakt jak vynimka toho pravidla ze znacka a nizka cena = shit..ruku do ohna dam za fender cd 60 vseobecne (schvalne si ju omakam vsade kde ju vidim ci nebude viac zlych jak dobrych ale zatim som bol vzdy prijemne prekvapeny, jedna zo 4 ci 5 mala drncajuce prazce ale aj to sa da riesit dodatocne) ten cd 100 velmi na stenach visiet nevidim ale snad nepadne tak daleko od stromu, ved ked sa ti bude pacit tak preco nezobrat..podla toho ako pises uz teraz citit ze si na 99% rozhodnuty len chces pozehnanie aby si mal ciste svedomie (preto ti napr nebudem zbytocne navrhovat ine modely)..prajem ti aby si s nim bol spokojny; )
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky