+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 3 z 3

Téma: Aké kombo + aké je hybridné kombo

Členom od
    Dec 2012
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Question Aké kombo + aké je hybridné kombo

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, aké kombo by som si mala kúpiť pre elektro-akustickú gytaru. Hrávam doma, ale tvorím videá a hrávam s kamarátmi. Ak premýšľam nad budúcnosťou, tak aj v tom smere sa mi zíde kombo (možno kapela, možno menšie vystúpenia). Dnes som navštívila obchod s hudobninami a zdalo sa mi, že 30W je na elektro-akustiku celkom slabé. Na plnom výkone rezonuje a na polovičný to ani moc nevyznelo. Možno tak o 10-20W viac.

+ chcela by som sa spýtať, čo je to vlastne to hybridné kombo. Viem, že tá otázka pre skúsených znie hlúpo, ale nejaké rady by sa zišli

Členom od
    Dec 2012
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Re: Aké kombo + aké je hybridné kombo

Pripajam sa s obdobnou otazkou.Rovnako riesim ozvucenie na zive vystupenia,chcel by som ozvucit elektro-akustiku a spev.
    Dostal sa ku mne reprobox vox v212bn,da sa pouzit s tym ze dokupim zosik alebo by bolo lepsie zadovazit si akusticke kombo?
    neviem coho sa chytit niekde som sa docital ze sa tento box da v pohode pouzit,no nikde som nenasiel ze by cez neho hral niekto na elektroakustike...inde zase citam ze elektroakustika potrebuje iny reproduktor ako elektricka...takze vlastne viem gule,cize budem vdacny za kazdu radu

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Re: Aké kombo + aké je hybridné kombo

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) MuFFin Zobraz Príspevok
    Ahojte. Chcela by som sa spýtať, aké kombo by som si mala kúpiť pre elektro-akustickú gytaru. Hrávam doma, ale tvorím videá a hrávam s kamarátmi. Ak premýšľam nad budúcnosťou, tak aj v tom smere sa mi zíde kombo (možno kapela, možno menšie vystúpenia). Dnes som navštívila obchod s hudobninami a zdalo sa mi, že 30W je na elektro-akustiku celkom slabé. Na plnom výkone rezonuje a na polovičný to ani moc nevyznelo. Možno tak o 10-20W viac.

+ chcela by som sa spýtať, čo je to vlastne to hybridné kombo. Viem, že tá otázka pre skúsených znie hlúpo, ale nejaké rady by sa zišli
    Talk teda hybridné kombo je také ktoré má v predzosilňovači (približne je to vstupná časť komba) elektrónku (lampu) pre dosiahnutie príjemnejšieho (tzv. guľatejšieho) zvuku a samotný výkonový zosilňovač alebo ak chceš koncový stupeň zosilňovača na ktorý sa pripája reproduktor a ktorý sa budí signálom z predzosilňovača je polovodičový (môže byť tranzistorový alebo osadený integrovanými obvodmi). Teda skrátka kombo je aj elektronkové aj tranzistorové.

Čo sa týka výberu komba podľa výkonu, je to na tebe. Záleží na tom aké máš predstavy o priestoroch kde budeš hrať. Osobne si myslím, že aj 30 W kombo je dosť silné na akýkoľvek klub či malú sálu. Problém vidím skôr v použitom reproduktore. Mal by mať dostatočnú citlivosť čo dnes ponúkané čínske šmejdy nemajú. Napríklad taký orig. napr. VOX 30 (24 W sínus výkon) by si ale asi ťažko zaplatila. Len tak mimochodom hrával na ňom pomerne dlho Eric Clapton, Beatles a iní.
    Tiež je možno pre teba zaujímavé či má kombo vstup napr. pre mikrofón (jednou ranou zabiješ aj prípadné ozvučenie akustiky alebo svoj spev). Vhodný je výstup na ďalší box (reproduktor), ale aj LINE OUT - čo je výstup z komba pre zvukára na mixpult. Zvukár ťa tak môže pustiť cez PA systém a tebe stačí v pohode aj slabšie kombo (hlavne je ľahšie pri transporte a lacnejšie).

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky