+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 6 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 58

Téma: Neviem nastavit gitaru

Členom od
    Jun 2009
    Level
    34
    Sila Reputácie
    12

Neviem nastavit gitaru

Caute, viem ze to tu bolo 1 000 000 krat, ze to pisem znovu, (pozeral som aj starsie thready uz) ale proste to napisem znovu, tak sorry.

Mam naozaj lacnu gitaru Stagg S300 (ono, nekupoval som ju ja priamo, ale mala by to byt STAGG S300 (to my hovorila mama ze je v katalogu) ale oznacenie hore mam "Di Mavery".
    Mne to nejako moc nevadi, som zatial dost zaciatocnik takze na kupu novej gitary budem este cakat.

Problem je, ze to neviem nastavit Mam ju uz vyse roka, ale stale mam problemy.

a\ ten pre mna najvacsi - klasika - drncanie strun o prazce. A to ked hram 1. prazec tak my to skripe o 2 a sem tam aj o 3. Jasne, zrejme ohnuty krk. Tak som sa ho pokusil napravit (na pohlad ale moc ohnuty nebol, mozno strasne minimalne) a ja blby som nepovolil struny. Sturil som ten imbusak hore a zacal tlacit... a nic, a nic (este sa k tomu vratim...)

b\ tremolo - gita mi prisla nastavena s tremolom uplne dole takze ziadne vytahovanie tonov Myslel som si, ze to tak ma byt, ved je to lacna gita. A zrazu, sestra donesie svoju gitu (nejaky Cort - neviem presne typ) a ono to ma moc podobne tremolo tomu mojmu a ide aj vytiahnut
    Tak som dal dole kryt vzadu (ja neotvaram nic kym nemusim a hups, ona tam ma 2 pruziny, ja 3. Tak som dal jednu prec. Lenze kobylka zostala stale dole. Tak sa snazim tie sruby co prichytavaju ten pliesok na kt. ide pruziny posuvat blizsie. Neviem vobec trafit spravne nastavenie, zisla by sa nejaka rada na to. Mala by sa dat nastavovat aj vyska kobylky, ktorymi srubami ale neviem a sam nechem skusat a oddrbat nic.

a\ (pokracovanie) tak medzitym, ako som skusal to tremolo som zaroven menil struny. Konecne som ten imbusak vedel bez problemu otocit, ale...
    ...prezmenu mam pocit ze presmykuje. To je ale uz dost vazny problem predpokladam

Sorry za moc dlhy prispevok (slohova praca ) snad to niekto precital a pomoze. Horsie je, ze aj ked to citam sam po sebe tak je to takmer nepochopitelne
    Dik za akekolvek rady.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Neviem nastavit gitaru

Aby som sa tu siahodlho nerozpisoval, pri nastavovaní svojej gitary musíš dodržať určité pravidlá.

Venuj tejto problematike trocha času a pozri si moje staršie článočky na tému nastavenia gitary a nájdeš tam kompletne všetko potrebné. Ak by si mal konkrétny problém s ktorým by si si skutočne nevedel rady, napíš a poradím ti ako postupovať.

Členom od
    May 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    15

Re: Neviem nastavit gitaru

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Domino Gersak Zobraz Príspevok
    Caute, viem ze to tu bolo 1 000 000 krat, ze to pisem znovu, (pozeral som aj starsie thready uz) ale proste to napisem znovu, tak sorry.

Mam naozaj lacnu gitaru Stagg S300 (ono, nekupoval som ju ja priamo, ale mala by to byt STAGG S300 (to my hovorila mama ze je v katalogu) ale oznacenie hore mam "Di Mavery".
    Mne to nejako moc nevadi, som zatial dost zaciatocnik takze na kupu novej gitary budem este cakat.

Problem je, ze to neviem nastavit Mam ju uz vyse roka, ale stale mam problemy.

a\ ten pre mna najvacsi - klasika - drncanie strun o prazce. A to ked hram 1. prazec tak my to skripe o 2 a sem tam aj o 3. Jasne, zrejme ohnuty krk. Tak som sa ho pokusil napravit (na pohlad ale moc ohnuty nebol, mozno strasne minimalne) a ja blby som nepovolil struny. Sturil som ten imbusak hore a zacal tlacit... a nic, a nic (este sa k tomu vratim...)

b\ tremolo - gita mi prisla nastavena s tremolom uplne dole takze ziadne vytahovanie tonov Myslel som si, ze to tak ma byt, ved je to lacna gita. A zrazu, sestra donesie svoju gitu (nejaky Cort - neviem presne typ) a ono to ma moc podobne tremolo tomu mojmu a ide aj vytiahnut
    Tak som dal dole kryt vzadu (ja neotvaram nic kym nemusim a hups, ona tam ma 2 pruziny, ja 3. Tak som dal jednu prec. Lenze kobylka zostala stale dole. Tak sa snazim tie sruby co prichytavaju ten pliesok na kt. ide pruziny posuvat blizsie. Neviem vobec trafit spravne nastavenie, zisla by sa nejaka rada na to. Mala by sa dat nastavovat aj vyska kobylky, ktorymi srubami ale neviem a sam nechem skusat a oddrbat nic.

a\ (pokracovanie) tak medzitym, ako som skusal to tremolo som zaroven menil struny. Konecne som ten imbusak vedel bez problemu otocit, ale...
    ...prezmenu mam pocit ze presmykuje. To je ale uz dost vazny problem predpokladam

Sorry za moc dlhy prispevok (slohova praca ) snad to niekto precital a pomoze. Horsie je, ze aj ked to citam sam po sebe tak je to takmer nepochopitelne
    Dik za akekolvek rady.
    servus ... ak som pochopil spravne ... mas tam dvojzvratne tremolo (Floyd Rose) ... s jeho nastavenim sa treba vyhrat ... zavisi to napriklad aj od hrubky strun, ktore pouzivas ... ked som si menil struny na hrubsie, mal som opacny problem ako ty a musel som si pruzinu pridavat ... treba vela skusat ... na jednej strane mas tie skrutky, ktore pruziny drzia .... na druhej strane kovovy dielec s otvormi, kam sa druhy koniec pruziny zalozi ... pruziny nemusia byt natiahnute vodorovne od protilahleho hacika k protilahlemu otvoru, mozes ich natiahnut aj diagonalne ... tremolo by si mal s nimi "na hrubo" vykorigovat ... vravis, ze dve pruziny su vela ... ja mam 4 a od vyroby som mal dnu 3 ... skrutkami sa to uz doladzuje vtedy, ked sa struny po naladeni stale stahuju alebo uvolnuju ... skus silnejsie struny (budu mat silnejsi tah na pruziny) ... (mozno by si sa mal opytat v hudobninach ci existuju pruziny zo slabsim tahom - ja netusim) ...
    BC Rich NT Flying V
    Ibanez SM7 Smash BOX
    Marshall JCM 900
    Line 6 Spider II 75W

Členom od
    Apr 2009
    Level
    44
    Sila Reputácie
    28

No neviem neviem, Di Mavery sú TESCO gitary a tam floyda asi ťažko nájdeš

Členom od
    May 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    15

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Squierik_NFT Zobraz Príspevok
    No neviem neviem, Di Mavery sú TESCO gitary a tam floyda asi ťažko nájdeš
    TESCO vyrába GITARY????? tak potom beriem späť vsetko co som napisal ...
    BC Rich NT Flying V
    Ibanez SM7 Smash BOX
    Marshall JCM 900
    Line 6 Spider II 75W

Členom od
    Jun 2009
    Level
    34
    Sila Reputácie
    12

nene floyda tam nemam, bola to lacna gitara typu TESCO.
    Ale nastavil som si tie pruziny tak, aby ta kobylka sla kus hore a teda mam z pakou moznost aj vytiahnut ton. Malo by to byt na ukor rozladovania, ale to prezijem.

Členom od
    May 2008
    Level
    44
    Sila Reputácie
    15

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Lord_CADAVER Zobraz Príspevok
    1. je to DIMAVERY a nie Di Mavery
    2. ano mozte si ich kupit v tescu ale neni to tesco

Členom od
    Sep 2008
    Level
    28
    Sila Reputácie
    14

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Lord_CADAVER Zobraz Príspevok
    toto ze vyraba , ok kus mimo ale si predstav taku gitaru v baleni tesco , a popravde raz som videl v tesci daku spanielku vystavenu na polici pana beka normalne pri prazdoch mala lepidlo zatecene to ma uz zabilo jak som videl

PS - Lord_CADAVER : oprav si v podpise nie Marschal ale MARSHALL, sry len som si to nejako vsimol
    Cort X-2
    Behringer GM 108
    Ladička Dowina GT-007

Členom od
    May 2008
    Level
    44
    Sila Reputácie
    15

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Brabus9 Zobraz Príspevok
    toto ze vyraba , ok kus mimo ale si predstav taku gitaru v baleni tesco , a popravde raz som videl v tesci daku spanielku vystavenu na polici pana beka normalne pri prazdoch mala lepidlo zatecene to ma uz zabilo jak som videl

PS - Lord_CADAVER : oprav si v podpise nie Marschal ale MARSHALL, sry len som si to nejako vsimol
    to som videl aj ja, to je brutal a mozno nema marshall ale marschal co ty vies

Členom od
    May 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    15

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Brabus9 Zobraz Príspevok

.... ziadne sorry diky za upozornenie .... heh v TESCU sa s tym ne ... ehm ... :-) to sa pomaly viac oplati pozhanat si staru Jolanu ako kupovat toto:-)))) co budu predavat o mesiac? Mozno TESCO "Marschal" :-)))) s krabice od topanok a vnutro zo stareho radia ...
    BC Rich NT Flying V
    Ibanez SM7 Smash BOX
    Marshall JCM 900
    Line 6 Spider II 75W

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky