+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 6 PrváPrvá 1 2 3 4 5 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 21 po 30 z 59

Téma: Jolana

Členom od
    Jul 2008
    Level
    21
    Sila Reputácie
    0

Re: Jolana

takze prednedavnom som si zaobstaral po 4 rokoch usilovneho hrania na spanielke prvu elektricku gitari Jolanu Iris v dost oskrabanom a obuchanom stave. kedze nemam velmi s cim porovnavat (kedze spoluhrac hraje tiez na Jolane pre zmenu Onyx) som s nou spokojny akurat tiez ma stve ze susti ci uz doma na kombe (nejaky stary Regent R221) alebo v skusobni. uvazujem o vymene snimacov a aj o vymene kobylky nakolko to kde sa dava tremolo je prasknute. tak by som sa chcel opytat ci sa niekde da zohnat kobylka aj s tremolom na tuto gitaru nakolko co som hladal aj po nejakych aukciach ziaden uspech. budem vdacny za kazdu radu a ak niekto ma nejake schemy k tejto gitare budem rad ak mi ich poskytne oco je elektrikar takze daco by som s nou vedel porobit

Členom od
    Jan 2007
    Level
    36
    Sila Reputácie
    18

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) schmeter Zobraz Príspevok
    takze prednedavnom som si zaobstaral po 4 rokoch usilovneho hrania na spanielke prvu elektricku gitari Jolanu Iris v dost oskrabanom a obuchanom stave. kedze nemam velmi s cim porovnavat (kedze spoluhrac hraje tiez na Jolane pre zmenu Onyx) som s nou spokojny akurat tiez ma stve ze susti ci uz doma na kombe (nejaky stary Regent R221) alebo v skusobni. uvazujem o vymene snimacov a aj o vymene kobylky nakolko to kde sa dava tremolo je prasknute. tak by som sa chcel opytat ci sa niekde da zohnat kobylka aj s tremolom na tuto gitaru nakolko co som hladal aj po nejakych aukciach ziaden uspech. budem vdacny za kazdu radu a ak niekto ma nejake schemy k tejto gitare budem rad ak mi ich poskytne oco je elektrikar takze daco by som s nou vedel porobit

No co ti mozem poradit, tak skus si dat inzerat hocikde medzi inzeraty, ja som takto ,,ziskal,, original paku na moju Jolanu, ktoru sa mi mimochodom podarilo uz aj dobre znicit, pri mojom pade aj s gitarkou .... no ta zije .. No a ja som chcel tiez zohnat cast na moju gitaru konkretne umelohmotny kryt a v hudobninach mi povedali ze na Jolany sa uz nevyraba (co ma neprekvapilo) a ze je to ine ako na ostatnych gitarkach, tak si myslim ze s tou kobylkou aj s tou castou co zhanas ty to bude podobne.. tak naozaj asi ti pomozu len tie inzeraty..
    Rock N Roll All Night and Party Every Day

http://kiss.wgz.cz

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

Exclamation Re: Jolana

Na tvojom mieste by som sa skúsil skontaktovať aj s p. Ferkom zo Sobraniec (východné Slovensko). Má veľkú zbierku starých Jolán. Možno sa u neho nájde aj nejaký prebytočný náhradný diel a pomôže ti v tvojom trápení....(okrem iného robí aj servis el. gitár).
    P.S. Za opýtanie ešte nikoho nelynčovali!

Členom od
    Jul 2008
    Level
    21
    Sila Reputácie
    0

a mohol by som popytat nejaky kontakt na p. Ferka zo Sobraniec? prebytocne kusy sa vzdy zidu

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

Do Googla zadaj gitarove muzeum v Sobranciach a vsetko mas ako na dlani.

Členom od
    Sep 2008
    Level
    20
    Sila Reputácie
    0

Ahoj, mal by som dostať od strýka gitaru Jolanu Iris, chcem sa opýtať ako znie? Dá sa na nej vôbec hrať, alebo je to iba šrot na zahodenie ?

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

Aj ked JOLANA IRIS kedysi davno mala byt akousi fendrackou variaciou, urcite nepatrila k vydarenym modelom spominanej ceskoslovenskej firmy.
    To vsak neznamena, ze ju treba omlatit o stenu. Pre zaciatocnika aspon spociatku urcite posluzi do doby kym si nasetri na lepsiu gitaru.

Mnohi mladi ludia ziju v iluzii, ze vsetko co je stare musi byt hodnotne. Na stare vyrobky hladia s obdivom, co je na jednej strane v poriadku, ale neplati to generalne. Zcasti to plati, ale nie o vsetkom. V minulosti sa vyrabali (aj) gitary nie prave najlepsej akosti a ani take znacky ako americky Fender nestoja bokom. Kazdy vyrobca gitar na svete ma vo svojom vyrobnom portfoliu velmi uspesne, aj menej uspesne modely. S tym sa neda akosi nic urobit, len to akceptovat.

Členom od
    Jan 2008
    Level
    42
    Sila Reputácie
    18

Ja som tiez mal Jolanu ale predal som ju sice za lacny peniaz jednemu cloveku do RK ktory sa oprave Jolan venuje dlhe roky cize da do kopy gitaru urcite lepsie ako ja.....myslim ze som urobil dobre on ju opravi ja by som ju asi najskor dorazil

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

O JOLANAch sme toho uz popisali dost. Pre zaciatocnikov su iste vychodiskom z nudze. Problem je len v tom, ze mnohi si myslia, ze maju poklad a treba na tom patricne zarobit. Co by bolo uplne v poriadku, ak by kvalita zodpovedala cene. Mnohokrat to ale tak nie je.
    Na druhej strane strane ale treba na nich pozerat ako na dielo ruk nasich predkov, teda trochu aj s uctou, lebo vymyslali ako obist nedostatok roznych komponentov a tak "majstrovali: z toho co bolo k dispozicii. Preto aj ta kvalita bola taka aka bola. Ale hralo to. Ze ako, to necham na kazdom jednotlivcovi. Lebo ako som uz davnejsie povedal, kazdy ma ine naroky na svoj nastroj a tak co jednemu nevyhovuje, druhemu moze vyhovovat. V duchu kolko ludi, tolko chuti.

Členom od
    Oct 2008
    Level
    23
    Sila Reputácie
    16

Zdravim , dostala sa ku mne jolana. neviem ani zistit co to je za typ. V prilohach poslem obrazky. Chcel by som sa pustit do jej rekonstrukcie. V prvom rade by som sa pustil do tela lebo vyzera fakt biedne. Najprv by som chcel vymenit kryt(pickguard), pretoze bo jeho odmontovani som zistil ze bol vyrobeny rucne(vyrezany z nejakeho plastu, rohy oblepene ciernou paskou, divny tvar). Kedze netypujem zeby sa predavali taketo kryty tak sa chcem spytat ci niekto nahodou nema skusenosti s vyrobou vlastneho krytu alebo ci nema niekto napad ako by som to mohol spravit. A dalsia otazka by bola ze aky typ kobylky je na tej gitare, preotze od tej co mam na stratocasteri sa dost vzdialuje, popripade ktore casti sa daju este zohnat...
    Attached Images

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky