+ Odpoveď do témy
Stránka 6 z 6 PrváPrvá ... 4 5 6
Zobraz výsledky 51 po 59 z 59

Téma: Jolana

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Exclamation Re: Jolana

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) david Zobraz Príspevok
    Nemôžem s vami súhlasiť mám Irisku asi rok a nemôžem povedať krivého slova . Má lepší zvuk ako orig. telecaster dohmat má 1,5mm nad 12 pražcom nešumí nebzučí proste dokonalý nástroj. A bonus tremollo funguje a nerozladzuje sa... Je po rekonštrukcii nový epox. lak vintage sunburst a má nové potenciometre žiadne iné úpravy som nerobil. Všetky úpravy som robil sám ak treba ochotne pomôžem kedže to nebola moja prvá rekonštrukcia mám už nejaké skúsenosti. Tu je ukážka na clean (Nothing else matters - metallica) pomalšie tempo aspoň počuť každý tón zvlášť. http://www.youtube.com/watch?v=PZsW1MJ8IBc

kontakt: davidjuric@zoznam.sk

Foto pošlem neskôr pretože mi net "trocha blbne"
    Áno hrá ti to pekne a v duchu som sa vrátil o dobrých 40 rokov dozadu, keď sme hrávali na Jolanách. Musím ťa však sklamať, lebo na Fender Tele.... to proste nemá. Chýba tam vo zvuku ten typický "twang". Niektoré Jolany hrali skutočne dobre, ale vždy to bola Jolana so svojim typickým zvukom, ktorý bohužiaľ nemá nič spoločné s fendráckym zvukom. Tým nechcem povedať že to hrá zle, ale porovnávať takto to nemožno (iba ak s niektorými lacnými kópiami Fendra). Totiž snímače na Jolane sú československá špecialita s neopakovateľným zvukom. Majú iné vlastnosti ako fendrácke SC. Tiež použité drevo je trocha odlišné, rovnako ako jednotlivé proporcie gitary. Každá maličkosť sa drobným dielom podieľa na zvukovej odlišnosti a tak je výsledok poskladaný z týchto detailov. Neber to prosím ako kritiku, iba ako na zamyslenie sa nad svojou minulosťou, keďže od r. 1965 odkedy hrávam som mal v rukách okrem iného aj množstvo produktov Jolana. Preto si myslím že môžem oprávnene hovoriť o ich vlastnostiach.

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    23

Re: Jolana

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Áno hrá ti to pekne a v duchu som sa vrátil o dobrých 40 rokov dozadu, keď sme hrávali na Jolanách. Musím ťa však sklamať, lebo na Fender Tele.... to proste nemá. Chýba tam vo zvuku ten typický "twang". Niektoré Jolany hrali skutočne dobre, ale vždy to bola Jolana so svojim typickým zvukom, ktorý bohužiaľ nemá nič spoločné s fendráckym zvukom. Tým nechcem povedať že to hrá zle, ale porovnávať takto to nemožno (iba ak s niektorými lacnými kópiami Fendra). Totiž snímače na Jolane sú československá špecialita s neopakovateľným zvukom. Majú iné vlastnosti ako fendrácke SC. Tiež použité drevo je trocha odlišné, rovnako ako jednotlivé proporcie gitary. Každá maličkosť sa drobným dielom podieľa na zvukovej odlišnosti a tak je výsledok poskladaný z týchto detailov. Neber to prosím ako kritiku, iba ako na zamyslenie sa nad svojou minulosťou, keďže od r. 1965 odkedy hrávam som mal v rukách okrem iného aj množstvo produktov Jolana. Preto si myslím že môžem oprávnene hovoriť o ich vlastnostiach.
    Ja to beriem ja som o pár riadkov vyššie napísal že je to len môj subjektívny pohľad možno máš iný vkus alebo ja mám nepodarený fender.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

Ja to beriem ja som o pár riadkov vyššie napísal že je to len môj subjektívny pohľad možno máš iný vkus alebo ja mám nepodarený fender.
    Asi to bude v tom, že treba posudzovať veci komplexne. Zvuk ti nerobí len gitara, ale celý audio reťazec samozrejme vrátane nástroja. Ak budeš mať napočúvané mnoho kombinácie s rôznym vybavením, asi pochopíš o čom som hovoril. Ja som netvrdil že ti to hraje zle, ale neporovnával by som to s originálom. Mohol by si na tom vyhorieť. Najd§ležitejšie na celom je to, že si spokojný. Dúfam nadlho.

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    23

Muziker: dúfam aj ja a k tomu skúšaniu rôznych zvukov pozri sa do môjho profilu čo tam mám za nástroje (nemám tam ani všetky) a potom sa vyjadri či toho mám napočúvaného málo

Marek: k tomu že sa na drahšom nástroji musí hrať lepšie nieje až tak celkom pravda mám to vyskúšané mám Jumbo Ibanez a Jumbo Johnson rozdiel v cene je asi 35O€ a na johnsone sa hrá podstatne lepšie aj keď majú obidve gitary rovnaké struny. A z tým zvukom to nieje tiež celkom pravda Napr ten Johnson hrá možno 2x lepšie ako Ibanezka.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

Muziker: dúfam aj ja a k tomu skúšaniu rôznych zvukov pozri sa do môjho profilu čo tam mám za nástroje (nemám tam ani všetky) a potom sa vyjadri či toho mám napočúvaného málo
    Ak sa neurazíš, aj vzhľadom na tvoj vek, toho skutočne nemáš mnoho napočúvaného. Naviac mať napočúvané ušľachtilé zvuky starých originálov - to chce trocha viac času, možností a asi aj trocha viac cestovania po svete....Ale neber to ako výčitku. Každý sme nejako začínali a v ....nástich sme si mysleli všeličo. Až čas ukázal ako sme sa mýlili.

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    23

Ak sa neurazíš, aj vzhľadom na tvoj vek, toho skutočne nemáš mnoho napočúvaného. Naviac mať napočúvané ušľachtilé zvuky starých originálov - to chce trocha viac času, možností a asi aj trocha viac cestovania po svete....Ale neber to ako výčitku. Každý sme nejako začínali a v ....nástich sme si mysleli všeličo. Až čas ukázal ako sme sa mýlili.
    Neurazím sa ok neberiem ti to a okrem toho tie "staré originály" si myslel napr gibson les paul rok výroby 62. ktorý mám doma (otcova gitara) alebo cca 50. ročný fender strat. ? to už mám všetko vyskúšané a ja som nepovedal že moja iriska je lepšia ako všetky telecastery na svete ale ako môj tele je lepšia určite. možno len preto že mi tele nesadol do ruky na prvý krát alebo že som mal Irisku ako prvý nástroj ktorý som si sám kúpil a aj opravil. ale ja to vidím takto. A už by sme sa mohli prestať hádať a radšej pomôcť tomu dotyčnému ktorý chcel pomôcť na začiatku vlákna.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

Neurazím sa ok neberiem ti to a okrem toho tie "staré originály" si myslel napr gibson les paul rok výroby 62. ktorý mám doma (otcova gitara) alebo cca 50. ročný fender strat. ? to už mám všetko vyskúšané a ja som nepovedal že moja iriska je lepšia ako všetky telecastery na svete ale ako môj tele je lepšia určite. možno len preto že mi tele nesadol do ruky na prvý krát alebo že som mal Irisku ako prvý nástroj ktorý som si sám kúpil a aj opravil. ale ja to vidím takto. A už by sme sa mohli prestať hádať a radšej pomôcť tomu dotyčnému ktorý chcel pomôcť na začiatku vlákna.
    Ešte že si ma upozornil že sa hádame, lebo ani by som si to nevšimol. Tak nech sa ti darí aj tvojej iriske....hm...začiatok bol 24.09.2007, 17:22 a to bolo strašne dávno ten čo to začal aj zabudol.
    Last edited by muziker; 07.03.2010 at 18:45.

Členom od
    Mar 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    23

Ešte že si ma upozornil že sa hádame, lebo ani by som si to nevšimol. Tak nech sa ti darí aj tvojej iriske....hm...začiatok bol 24.09.2007, 17:22 a to bolo strašne dávno ten čo to začal aj zabudol.
    ale možno sa mu už podarilo tú irisku uviesť aspoň do pôvodného stavu

Členom od
    Mar 2010
    Level
    5
    Sila Reputácie
    0

Nepredas tu baso IV??Vzal by som ju.Alebo aj nejaky iny typ Jolana.Kto sa chce toho zbavit nech mi napise na senespera@centrum.sk Hladam nieco na renovaciu

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky