+ Odpoveď do témy
Stránka 4 z 4 PrváPrvá ... 2 3 4
Zobraz výsledky 31 po 38 z 38

Téma: Tremol

Členom od
    Mar 2006
    Level
    80
    Sila Reputácie
    52

Re: Tremol

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) kubix Zobraz Príspevok
    zdravim, mam na gitare dvojzvratne tremolo, ale kedze ho zatial velmi nepouzivam a zystil som ze nejake podladovanie je s nim dost zlozite (pri kazdom preladeni musim zmenit polohy pruzin a dotiahnut alebo povolit sroby co pruziny drzia), tak rozmyslam o tom ze ho nastavim tak aby bolo stale pritlacene ku telu gitary a aby som si neposkodil lak chcem dat medzi gitaru a tremolo (kobylku) kusok nejakeho filcu alebo niecoho podobneho. myslite ze to nebude vadit?? s tym ze potom bude treba aj nastavit vysku strun a ze tam mozu nastat problemy, kedze tym pritlacenim tremola sa mi struny dost znizia pocitam. ale co nejake ine rizika??
    dik moc za kazdu radu
    Neviem preco ale skoro kazdy kto si kupi gitaru s Floyd Rosom tak po nejakej dobe sa snazi ten Floyd nejako pripevnit napevno.Neni to skoda?Je na to jedno riesenie .Treba ju predat a kupit si s pevnou kobylkou.Gitara s Floydom neni sa neustale podladovanie a nadladovanie.Bud si ju nastav tak alebo onak.Alebo si kup este jednu s pevnou kde mas tuto moznost aj pocas skladby.
    Este len taka mala uvaha.Gitara s Floydom neni modny prvok ani frajerina.Jeto mechanizmus s ktorim sa treba naucit narabat.Clovek ktori si ho kupuje len nato aby bol, tak mu bude robit neustale problemy lebo neni lahke sa snim naucit hrat a hlavne prinasa vela obmedzeni.Jedna znich je aj moznost ladenia.Na druhej strane,ked sa mu clovek trosku povenuje tak sa s nim daju robit divy a potom to uz je frajerina.
    Ibanez JS 1000 BTB Satriani Signatur

LINE 6 Spider III 150W+footswitch Line6 FBV 2

http://www.facebook.com/#!/group.php...00489150010853

Členom od
    Jul 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    17

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) trekker Zobraz Príspevok
    Neviem preco ale skoro kazdy kto si kupi gitaru s Floyd Rosom tak po nejakej dobe sa snazi ten Floyd nejako pripevnit napevno.Neni to skoda?Je na to jedno riesenie .Treba ju predat a kupit si s pevnou kobylkou.Gitara s Floydom neni sa neustale podladovanie a nadladovanie.Bud si ju nastav tak alebo onak.Alebo si kup este jednu s pevnou kde mas tuto moznost aj pocas skladby.
    Este len taka mala uvaha.Gitara s Floydom neni modny prvok ani frajerina.Jeto mechanizmus s ktorim sa treba naucit narabat.Clovek ktori si ho kupuje len nato aby bol, tak mu bude robit neustale problemy lebo neni lahke sa snim naucit hrat a hlavne prinasa vela obmedzeni.Jedna znich je aj moznost ladenia.Na druhej strane,ked sa mu clovek trosku povenuje tak sa s nim daju robit divy a potom to uz je frajerina.
    tak po prve, nemam floyd ale dvojzvrat (to je dost velky rozdiel), po druhe na novu nemam a predavat ju nechcem, a po tretie neskor sa s nim chcem naucit robit, ale az neskor pretoze teraz zaciname s kapelou a este nevieme presne co chceme hrat, preto budem asi casto preladovat, mne je to uplne jasne a ked uz som si ju raz kupil tak sa na tom aj naucim hrat, aj ked neskor si asi kupim gitaru bez tremola, ale vzdy je dobre vediet aj nieco naviac
    Možno, že ja sa mýlim a Ty to myslíš správne. A spolocným úsilím sa môžeme priblížit k pravde.
    Karl Popper (anglický filozof)

Členom od
    Mar 2006
    Level
    80
    Sila Reputácie
    52

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) kubix Zobraz Príspevok
    tak po prve, nemam floyd ale dvojzvrat (to je dost velky rozdiel), po druhe na novu nemam a predavat ju nechcem, a po tretie neskor sa s nim chcem naucit robit, ale az neskor pretoze teraz zaciname s kapelou a este nevieme presne co chceme hrat, preto budem asi casto preladovat, mne je to uplne jasne a ked uz som si ju raz kupil tak sa na tom aj naucim hrat, aj ked neskor si asi kupim gitaru bez tremola, ale vzdy je dobre vediet aj nieco naviac
    Ja som to myslel vseobecne.Len si mi nahral na myslienku.Tak to neber osobne,
    Ibanez JS 1000 BTB Satriani Signatur

LINE 6 Spider III 150W+footswitch Line6 FBV 2

http://www.facebook.com/#!/group.php...00489150010853

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Exclamation Re: Tremol

No "dvojzvratná páka" je aj BIGSBY tremolo, alebo ak chcete pre niekoho aj vibrato. Pár riadkov o nom...

Paul Bigsby bol motocyklový konštruktér, no mal veľa priateľov muzikantov. Vďaka nim stál pri zrode plochej (s neklenutým telom) masívnej el. gitary. Neskôr vytvoril svoj vlastný systém tremola. Dnes už môže Bigsbyho princíp zaváňať viac romantikou než racionálnym prístupom. Ale nezabudnime, že na svojich gitarách ho ešte dodnes stále preferujú hráči rôznych štýlov a techník. Boli (a sú) to všeobecne známy: Les Paul, Neil Young, Brian Setzer, John McLaughlin a mnoho ďalších. Aj Bigsby malo svoje muchy, no na druhej strane aj mnoho predností. Hlavne čo sa týka tónu a charakteru vibrovania. Naviac, medzičasom vzniklo mnoho nových materiálov a gitarových súčiastok, ktoré jeho funkčnosť prakticky zvyšujú. Hand-made Bigsby nie je lacný (stojí 150–270 $). Dobré skúsenosti sú skôr s originálom než s jeho ekonomickými klonami. Dobrú ponuku z 2. ruky nájdete napr. na: www.ebay.com. Nové Bigsby tremolá možno zohnať napr. na: www.elderly.com, www.stewmac.com, www.allparts.com a mnoho iných. Existuje minimálne 5 základných typov a niekoľko ďalších variácií tohto tremola, preto pri výbere konkrétnej gitary je dobré najprv sa poučiť o nich na www.bigsbyguitars.com.
    Konkrétne pre gitary typu LP, SG a podobné sú doporučené modely B7, B70 a B12.

Členom od
    Jul 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    17

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) trekker Zobraz Príspevok
    Ja som to myslel vseobecne.Len si mi nahral na myslienku.Tak to neber osobne,
    ok, sak ja som to nebral osobne, len som ta chcel vyviest z omylu

dik Mato
    Možno, že ja sa mýlim a Ty to myslíš správne. A spolocným úsilím sa môžeme priblížit k pravde.
    Karl Popper (anglický filozof)

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Pre vyznávačov BIGSBY"pák" ešte uvediem:

Skúsenosti s montážou BIGSBY typu B6.
    Model B6 je určený pre arch-top gitary. Výhodou je, že jeho montáž nevyžaduje žiadne zásahy do vrchnej dosky nástroja. B6 síce nemá druhý (prítlačný) valček, no medzi rolujúcim závesom strún a kobylkou zostáva vzdialenosť iba 4,5 cm, teda struny nemajú tendenciu vyskakovať pri „drsnějším používaní“ z drážok v kameňoch kobylky. Pred montážou treba demontovať pôvodný strunník. Záves strún tremola stačí priskrutkovať jednou skrutkou pod úchyt pásu a celý systém možno sprevádzko-vať. Kto sa rozhodne pre trvalú montáž, musí v okolí úchytu pásu pridať ešte 3 menšie, istiace skrut-ky. Struny sa usadia krátko po natiahnutí a celkový zvuk gitary sa prinajmenšom nezhorší. Akustický tón zostane pevný, konkrétny a pekne frekvenčne posadený. Tremolo pri spúšťaní strún nemá problém s presným návratom, len pri nadlaďovaní mu občas treba do nultej polohy trocha po-môcť. Ideálna je kobylka s rolujúcimi valčekmi, no intonáciu pomôžu spevniť aj kamene String Saver (Graph Tech). Rovnakú pozornosť ako kobylke treba venovať aj „prejazdnosti„ nultého pražca.
    Rozsah tremola je max. o 1,5 - 2 tóny nadol a 1/2 tóna nahor. Práca s tremolom umožňuje dobrú in-tonáciu podladených tónov, decentné no účinné zmeny ladenia a zvukovú imitáciu pedal steel gitary. Gitara s tremolom do originálneho tvrdého futrálu vojde bez problémov. Ak Bigsby omrzí, nástroj možno uviesť do pôvodného stavu bez jedinej stopy po montáži.

Členom od
    Jan 2008
    Level
    34
    Sila Reputácie
    16

Zdravim.
    Nielen zaujemcom o "paku" typu FLOYD ROSE doporucjem pracitat si tento clanok, je to pisane strucne a prakticky... http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-...27~rijen~2005/

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Nechcem a nebudem sa s nikým prieť o výhodnosti, či nevýhodnosti "pák" už akéhokoľvek typu, skôr by som reagoval na "ospevovanie" sustainu jednej "opákovanej" gitary nikde nižšie.
    Priatelia, v zásade každá "páka" znižuje prirodzený sustain každej gitary. Či sa vám to už páči, alebo nie. Bohužiaľ je to fakt a nič s tým nespraví nikto z nás.
    Možno si to "rukolapne" potvrdiť a počuť to "vlastnoušne" prevedením jednoduchého pokusu tak, že na najhrubšej "E" strune brnknete tón "F" - teda na 1.pražci a odmeriate si čas (ak chcete byť detailisti, tak trebárs aj stopkami) trvania tónu, resp. rezonancie gitary ktorú cítite priamo na "rebrách".
    Ináč takýmto spôsobom sa vyberajú aj gitary pri kúpe, lebo zásadne je gitara lepšia tým viac, čím má dlhší svoj vlastný - prodzený sustain bez podpory elektroniky - teda "na sucho".
    Ak to prevediete u rôznych typov gitár, t.j. s rôznými typmi "pák" a porovnáte to napr. s typom gitary LP (SG) a iných - bez "pák", hneď vám bude jasné odkiaľ vietor fúka.
    Týmto som samozrejme nechcel povedať, že "zatracujem" gitary s pákou. Mnoho gitaristov ich má vo veľkej obľube, mnohí si priam vevedia predstaviť svoju hru bez nej.
    Práve pre týchto gitaristov boli vymyslené tzv. sustainery napr. firmou BOSS a radou ďalších, ktoré sú používané radom popredných gitaristov práve preto, aby si zvýšili slabší prirodzený sustain svojich gitár s vibrapákou, prípadne ak chcú dosiahnuť extrémne dlhé trvanie tónu (viď napr. Gary Moore vo svojich bluesových veciach.... ).

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky