+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 5 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 42

Téma: bicie ako hudobný nástroj?

Členom od
    Mar 2007
    Level
    67
    Sila Reputácie
    24

Lightbulb bicie ako hudobný nástroj?

Zaujímal by ma Váš názor na to, či bicie sú alebo niesu hudobný nástroj. Samozrejme poprosím aj zdôvodniť.
    Ak áno tak prečo. A ak nie, tak je bubeník či perkusionista muzikant?
    Last edited by Humi; 13.11.2007 at 11:04.
    Kapela Inštinkt

Členom od
    Sep 2006
    Level
    81
    Sila Reputácie
    24

Re: bicie ako hudobný nástroj?

Hudobný nástroj je zariadenie skonštruované alebo pozmenené za účelom tvorby hudby. V podstate každý nástroj, ktorý dokáže vylúdiť zvuk a môže byť nejakým spôsobom kontrolovaný hudobníkom môžme považovať za hudobný nástroj. Na hudobných nástrojoch môžme hrať sólovo alebo ich kombinovať. Líšia sa materiálom, z ktorého sú vyroben, zvukom, tvarom a spôsobom hry na nich.

Zdroj wikipedia.

Členom od
    Mar 2007
    Level
    67
    Sila Reputácie
    24

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) bannik Zobraz Príspevok
    Hudobný nástroj je zariadenie skonštruované alebo pozmenené za účelom tvorby hudby. V podstate každý nástroj, ktorý dokáže vylúdiť zvuk a môže byť nejakým spôsobom kontrolovaný hudobníkom môžme považovať za hudobný nástroj. Na hudobných nástrojoch môžme hrať sólovo alebo ich kombinovať. Líšia sa materiálom, z ktorého sú vyroben, zvukom, tvarom a spôsobom hry na nich.

Zdroj wikipedia.
    OK. Ja mám na to tiež svoj názor, ale si si neprecital asi poriadne otazku. Zaujima ma VÁŠ názor. Nie wikipedie. To si viem precitat aj ja. Nechcem trapnu poucku skopcenu z dajakej stranky, to vie kazdy. Iba vlastny nazor.
    Kapela Inštinkt

Členom od
    Sep 2006
    Level
    81
    Sila Reputácie
    24

Ok, ziaden problem, len som chcel trochu priblizit pojem hudobny nastroj Volakedy som pocul prihodu o ceskom slavnom badatelovi menom Jára Cimrman, konkretne tu, ako si v kociku vyklepkaval melodiu o lavy predny blatnicek(pardon, ak som si pomylil blatniky). Z toho mi vyplyva, ze hudobny nastroj moze byt fakt hocico. Pocut to aj v nejakych techno skladbach, kde prostrednictvom samplov robia hudbu(teda nielen v techne). Je uplne jedno, ci je to mniauknutie macky, ci vybuch bomby, vsetko sa da pouzit na vytvorenie hudby, pokial sa to vsetko spolu pospaja a vytvori tak jeden zharmonizovany celok.

Členom od
    May 2007
    Level
    31
    Sila Reputácie
    17

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Humi Zobraz Príspevok
    Zaujímal by ma Váš názor na to, či bicie sú alebo niesu hudobný nástroj. Samozrejme poprosím aj zdôvodniť.
    Ak áno tak prečo. A ak nie, tak je bubeník či perkusionista muzikant?
    he.. nad týmto som a tiež svojím spôsobom raz zamyšlal.. no.. a prišiel som na to, že určite ano.. je to trochu iné, ale predsa to isté ako každý iný nástroj.. má to istu škálu tónov a tiež zvukovej rozmanitosti, i keď sa to nezameriava na melódiu, ale na ritmus, čo je ale tiež v konečnom dôsledku istá "dimenzia" hudby, bez ktorej sa hudba ako celok nezaobíde..
    mimo to.. som raz v jednom filme videl, že zaujímavá hudobná myšlienka sa dá vyprodukovať aj s tromi motikami..
    nech žije Takeshi Kitano..

Členom od
    Jul 2006
    Level
    55
    Sila Reputácie
    22

Talking Re: bicie ako hudobný nástroj?

Na to beriem tiez tak ako emperror.Neviem si predstavit nejaku metalovu ale punkrockovu skupinu bez bicich, bolo by to dost chabe podla mna.V hudbe hraju hudobne nastroje-tvoria hudbu a bicie urcite v spojeni ostatnych nastrojov hudbu tvoria...

Guitar is my drug!

Členom od
    Jan 2007
    Level
    36
    Sila Reputácie
    18

tato otazka je myslena vazne? .. tak aspon moj nazor je ze bicie su hudobny nastroj a to plnohodnotny.. keby neboli naco by sa ladili atd.. dokonca sa na nich da zahrat jednoducha melodia (cinely a spol..) uz len preto.. ale kazdy vie aku funkciu plnia v kapele.. tak hlavne rytmicku ak sa nemylim .. a neni bubenik ako bubenik.. a ked beriem biice ako hudobny nastroj jasne ze aj bicmen je muzikant.
    Rock N Roll All Night and Party Every Day

http://kiss.wgz.cz

Členom od
    Mar 2007
    Level
    67
    Sila Reputácie
    24

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Ace Zobraz Príspevok
    tato otazka je myslena vazne? .. tak aspon moj nazor je ze bicie su hudobny nastroj a to plnohodnotny.. keby neboli naco by sa ladili atd.. dokonca sa na nich da zahrat jednoducha melodia (cinely a spol..) uz len preto.. ale kazdy vie aku funkciu plnia v kapele.. tak hlavne rytmicku ak sa nemylim .. a neni bubenik ako bubenik.. a ked beriem biice ako hudobny nastroj jasne ze aj bicmen je muzikant.
    Jasne ze je myslena vazne, len ma zaujima Vas nazor. Ono jednoducha melodia sa da zahrat na vsetkom ak do toho budes udierat a vsetko ti da iný tón. Ale riesit stupnice na bicich alebo na bubne je divne. Jasne ze bicie patria ku kapele. Ale hudba sa da hrat aj bez nich.A spievas si dakedy melodiu ktoru hraju iba bicie? Aj ked ich par je no to sa da aj zatlieskat. Nebola otazka ci bicie patria do kapely, ale ci su sami o sebe hudobny nastroj na ktory mozes hrat. Samozrejme hudobny nastroj je uplne vsetko co vydáva zvuk. No to som nemyslel. Napr. ja teraz tukam do klavesnice a ta vydava zvuky. No otazne je ci je to hudobny nastroj alebo nie. lebo to moze kazdy programator povedat ze hra na hudobny nastroj.Dufam ze sa rozumieme
    Kapela Inštinkt

Členom od
    Mar 2007
    Level
    32
    Sila Reputácie
    17

humi .. prosim ta nemysli to vazne lebo ta zacnem preklinat..

ako ze som najviac zamerany na gitaru.. ale svoje viem aj na bicich a nedam na ne dopustit.. su jedinecnym hudobnym nastrojom... ktory ma svoje nezastupitelne miesto v hudbe ako takej.. a vobec dovolim si tvrdit ze boli prvym hudobnym nastrojom.. mozno si praclovek vyklepkaval skor nez zacal pohmkavat.. teda podla mna isto.. tato tema je urazkou pre bicie.. a mna si teda normalne nastval ale myslim to v dobrom..

A NA TOMTO FORE UZ MALA BYT DAVNO VYCLENENA OBLAST PRE BICIE KED ICH UZ MUSICANA VYUCUJE... A TO MYSLIM VAZNE ...

mozno niektori z vas nepoznaju historiu bicich.. mozno nepoculi bubnovat legendy.. mozno su prenich bicie len pre tempo.. ale to je velky omyl.. bicie su velmi hlboky a zlozity nastroj.. a dovolim si tvrdit ze jeho zvladnutie ( a pod tym nemyslim vediet do toho trieskat par trapnych rytmov... ) je velmi narocne a vyzaduje nesmierny talent.. na slovensku nie je az tak vela NAOZAJ dobrych bubennikov.. (ale cest vsetkym zdatnym.. ktori tu su ... len nie su az tak znami) bubennik v priemernej slovenskej kapele je podla mna clanok ktory ma vela co zlepsovat..

A aby som trochu nadhodil gitaru.. tak moj maly boh.. Jimmi Hendrix dokazal svojou hudbou prenasat tak dobre emocie nie len vdaka svojmu umeniu ( a povedzme si popravde aj bohovskemu zvukarovi) ale aj vdaka svojmu masakralnemu bubennikovy Mitchovi Mitchellovi.. ktory proste genialne obaloval jeho rytmicky tazke gitarove riffy.. uz len v klasike ako Hey joe pocut co tej pesnicke davaju bicie.. ale legiend je mnoho...
    ale bicie si budete vazit az ked ich sami okusite a pre mna ako gitaristu je proste nesmierny zazitok si zahrat s dobrym bubenikom.. cize podla man je to nastroj BEZ DEBATY
    Last edited by Frusciante; 13.11.2007 at 16:24.
    God bless HENDRIX SLASH FRUSCIANTE...
    Epiphone G400 CH

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    35

Samozrejme, ze bubenik je hudobnik a bicie su hudobnym nastrojom (uz len z toho titulu, ze biciu supravu si nekupim napr. v zelovoci, ale v predajni hudonych nastrojov) ... to akoby sme debatili, ci je gitarista, alebo ktorykolvek iny hudobnik hudobnikom
    ... tiez je tu otazka techniky hrania na nastroj (podotykam HRANIA, nie buchania), spravne drzanie paliciek, drzanie tela, koordinacia ruk a v pripade bicich sa pridavaju aj nohy...

myslim si, zvladnutie hry na bicich je narocnejsie nez ktorykolvek iny nastroj... teda ak sa to ma robit poriadne
    anonymus

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky