+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 3 PrváPrvá 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 11 po 20 z 29

Téma: baterka

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    64

Re: baterka

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) jakoubek13 Zobraz Príspevok
    no jo.. ale ani nabijeci baterka nevydrzi na cely zivot
    myslím, že celý život nebudeš používať aktívne snímače odporúčam dve nabíjacie 9V baterky na výmenu + nabíjačku. Už bývajú aj sety rovno s baterkami a to stojí okolo 500-600SK

Členom od
    Jul 2008
    Level
    33
    Sila Reputácie
    15

Potrebujem radu ako mam vymenit baterku na base....navod je po anglicky a bohužial angličtina nie je moj obor

Dakujem za radu

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Exclamation Re: baterka

Vseobecne o bateriach do gitary (basgitary):

Bateria v nastroji vseobecne nesluzi na napajanie snimacov, ale na napajanie aktivnej elektroniky. To je prakticky zosilnovac osadeny operacnym zosilnovacom (prakticky sa pouzivaju obvody typu TL 072, TL 074, TL 082, TL 084 a podobne).

V kludovom ale aj v pracovnom rezime maju tieto obvody velmi maly odber a preto 9 V bateria vydrzi v nastroji velmi dlho - nieekolko mesiacov az rok v priemere a niekedy aj podstatne dlhsie).

Bateria 9 V je dostickova s povolenym max. odberom 10 mA co v praxi postacuje.
    Bateria sa pripaja na elektroniku zasunutim JACK-u do gitary. Preto nezabudnite vzdy po skoncenbi hrania vytiahnut JACK z gitary. Zabranite tym predcasnemu vybitiu baterie.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Dovetok:

Teda na zaver mozno skonstatovat, ze ak je technika v poriadku, potom dlzka zivotnosti 9 V baterie v gitare (basgitare) priamo umerna casu ked je zasunuty JACK gitaroveho kabla do gitary (basgitary).

Členom od
    Aug 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    16

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Dead.Guitar-ista Zobraz Príspevok
    Potrebujem radu ako mam vymenit baterku na base....navod je po anglicky a bohužial angličtina nie je moj obor

Dakujem za radu
    ak vies najst navod na nete, alebo ho naskenovat alebo proste nejak nam ho dat tak prelozime

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Vela moznosti vzhladom na konstrukciu basy tu nie je.

1./ ak je bateria v spec. puzdre (podobne ako na elektroakustike), tak jednoducho otvorit , vytiahnut bateriu, vymenit, zaklapnut viko a je to hotove.

2./ v typoch ako musicmann uvolnit vruty do dreva krizovym skrutkovacom na kovovom paneli s potenciometrami. Panel nadvihnut a dostaneme sa ku elektronike. Pohladom najdeme bateriu. Bude vedla dosticky s plosnymi spojmi. Odpojime patentku s kontaktami, vymenime bateriu, zaskrutkujeme vruty a je to hotove.

3./ na zadnej casti tela basy je plastovy kryt (4 vruty do dreva - krizovy skrutkovac). Postup ako v bode 2.

4./ modifikacia bodu 3 len s tym ze kryt bude na hornej strane tela.

Členom od
    Jul 2008
    Level
    33
    Sila Reputácie
    15

No takže mam vzadu kryt lenže neviem kde tam mam dat tu baterku kedže tam žiadna stará nebola ,nie je tam nič kde by sa to dalo pichnút
    Navod je na rit lebo je univerzálny takže sa z toho nič nedozviem
    Mam basu GIO - Ibanez Soudngear dakde som sa v navode dočital že to ma aktivne snímače ale teraz som to nenašiel takže ostava posledná možnost ...

Členom od
    Jul 2008
    Level
    33
    Sila Reputácie
    15

model : GSR190JU -TR

Členom od
    Jul 2008
    Level
    33
    Sila Reputácie
    15

Tak som sa trochu prehrabal po nete nakoniec som zistil udivujucu vec ma pasivne snimače v navode nič nie ....

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

No v zasade maju pasivne basy korekcie len typu - jeden (gombik) potenciometer spolocny na regulaciu basy-vysky + 1 - 2 regulatory hlasitosti. Vid napr. FENDER JAZZ BASS, FENDER PRECISION BASS a pod.

Aktivne basy maju korekcie typu - 1 x BASS (basy), 1 x MIDDLE (stredy), 1 x TREBLE (vysky) + 1 x VOLUME (reg. hlasitosti). Spolu teda 4 gombiky. Vid napr. MUSICMANN a pod.

Teda staci pohlad na ovladacie prvky a hned je jasne ci ide o aktivnu alebo pasivnu basu.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky