+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 3 PrváPrvá 1 2 3
Zobraz výsledky 21 po 29 z 29

Téma: baterka

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Exclamation Re: baterka

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    No v zasade maju pasivne basy korekcie len typu - jeden (gombik) potenciometer spolocny na regulaciu basy-vysky + 1 - 2 regulatory hlasitosti. Vid napr. FENDER JAZZ BASS, FENDER PRECISION BASS a pod.

Aktivne basy maju korekcie typu - 1 x BASS (basy), 1 x MIDDLE (stredy), 1 x TREBLE (vysky) + 1 x VOLUME (reg. hlasitosti). Spolu teda 4 gombiky. Vid napr. MUSICMANN a pod.

Teda staci pohlad na ovladacie prvky a hned je jasne ci ide o aktivnu alebo pasivnu basu.
    Ak by to nebolo jednoznacne na prvy pohlad, treba demontovat plastovy kryt a pohlad dovnutra na elektroniku to uz urci jednoznacne (bud tam je plosny spoj s elektronikou a bateriou, alebo nie je).

Členom od
    Jul 2008
    Level
    33
    Sila Reputácie
    15

Re: baterka

Diki to som potreboval vediet...

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Dead.Guitar-ista Zobraz Príspevok
    Diki to som potreboval vediet...
    Rado sa stalo. Hlavne ze si si pomohol a mas v tom jasno.

Členom od
    Oct 2008
    Level
    23
    Sila Reputácie
    14

Ja mam otazku z ineho sudku ale k teme.. v kazdej gite je baterka ? lebo ja tento pojdem pocujem prvy krat(u gitary)...

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Kubertus Zobraz Príspevok
    Ja mam otazku z ineho sudku ale k teme.. v kazdej gite je baterka ? lebo ja tento pojdem pocujem prvy krat(u gitary)...
    No v kazdej urcite nie. Ale v kazdej ktora ma zabudovanu aktivnu elektroniku (zosilnovac a korekcie). Napriklad v kazdej elektroakustickej gitare s moznostou regulacie hlasitosti a korekcii s piezo snimacom pod kobylkou urcite ano.

Dalej ju najdes u FENDER STRATOCASTER model ERIC CLAPTON, ktora ma zabudovany predzosilnovac v gitare (pre "nakopnutie" zvuku).

Tiez ju najdes v mnozstve basgitar napr. typu MUSICMANN a inych ktore maju okrem ovladania hlasitosti aj zvlast regulaciu BASS, MIDDLE, TREBLE.

Take gitary (basgitary pripajame na zosilnovac (kombo) vzdy do vstupu (HI). Vstup s oznacenim (LO) sluzi na pripojenie pasivnych gitar (basgitar) - teda bez aktivnej elektroniky a tym padom aj bez zabudovanej baterie.

V gitare s aktivnou elektronikou (s bateriou) nikdy nenechavame zasunuty JACK s gitarovym kablom, lebo bateria je v takom pripade zbytocne vybijana pracovnym prudom elektroniky. Tym sa znizuje jej zivotnost. Bateria pri beznom pouzivani vsak vydrzi v nastroji v pohode cely rok.

Členom od
    Aug 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    16

a čo kombá ktoré majú len jeden vstup Input, do nich môžme pripojiť gitaru s aktívnou elektronikou?

Členom od
    Dec 2005
    Level
    44
    Sila Reputácie
    18

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) PetoXYZ Zobraz Príspevok
    a čo kombá ktoré majú len jeden vstup Input, do nich môžme pripojiť gitaru s aktívnou elektronikou?
    tam si moc nenavyberas, proste ho tam praskni a hraj
    -Epiphone SG G400 Gothic
    -Gibson 496R+500T pickups
    -Electro-Harmonox Metal Muff
    -Behringer Equalizer EQ700
    -Dunlop Cry Baby Wah GCB-95/Bass Wah
    -Fender Frontman 15G
    -Line6 Spider III 75
    -Electro-Harmonix Octaver Multiplexer

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) PetoXYZ Zobraz Príspevok
    Asi tak ako hovori osiris666. Musis si ale uvedomit skutocnost, ze gitara (basgitara) s aktivnou elektronikou dava silnejsi vystup (vyssia uroven vystupneho signalu). Preto pri zapojeni takejto gitary do vstupu pre pasivne nastroje (byva oznaceny LO INPUT) mozes velmi lahko prebudit predzosilnovac (PREAMP). To sa ti zvycajne prejavi v skresleni zvuku v lepsom pripade. Horsie by bolo, ak ma preamp malu prebuditelnost od vyrobcu a cosi v nom povedzme jednoducho nevydrzi takyto krok. To by ale nemalo nastat u aspon trocha solidneho vyrobku.

Da sa vsak aj tomu zabranit tym, ze na nastroji s aktivnou elektronikou jednoducho stiahnes VOLUME a postupne pridavas za sucasneho pocuvania zvuku ktory vychadza z repraku. V praxi staci VOLUME na nastroji v rozsahu 50 - 75 % a urcite to bude OK. Drobne odchylky dokorigujes individualne.

Členom od
    Aug 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    16

dakujem za vysvetlenie, lebo som si to tak cital a kukam na svoje kombo, ktore ma len jeden vstup a tak som rozmyslal co by s nim aktivna gitara spravila s chudakom

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky