+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 4 PrváPrvá 1 2 3 4 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 21 po 30 z 40

Téma: Spadla mi gitara...

Členom od
    Sep 2008
    Level
    26
    Sila Reputácie
    14

Re: Spadla mi gitara...

Mne tiez raz na jednej akcii niekto drgol do stojana a gitarka zletela zo strasnym buchotom na zem. Zistenie bolo zničujuce: nastiepená tesne vedla originálneho spoja hlava:krk. V predajni boli velmi milí a spravili mi ju. No a má lepší zvuk než predtým. Lepenie ani prasklinu nevidno poraidne. Nastastie.

Abo mozes ešte pár krát buchnút, a bude ako dalmatínec. prepác... Aspon je vidno, že ju nemáš na paradu ale na nej aj hrávaš...
    Niekto má Cort-a, iný Mariss-u. Ja mám oboch.
    Akustika Marissa
    Basa Cort 4-struny

Členom od
    May 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Mne tiez vcera luxusne padla elektroakustika... neni jej nic zvlastne az na obity a dopukany lak spredu na ladiacej hlave a rozmyslal som to zosmirglovat zalakovat a bude pokoj, az na to ze neviem co za lak tam je a nechcem aby zreagovali a spuchreli alebo sa mi kompletne osupala... je to pasadena d100ce neviete niekto pls aky lak tam bol pouzity? nejak to nesuri ale nechcem ju nechat na tom mieste bez laku moc dlho aby nezacala pracovat... diky moc ludia

Členom od
    Feb 2009
    Level
    45
    Sila Reputácie
    17

kasli na to, aspon budes vediet, ze je tvoja.. urcite by som na tvojom mieste do toho nesprtal.. mozes narobit viac skody ako uzitku inym lakom
    Fender Standart Stratocaster-Sunburst,MN,3 single
    Fender Frontman 65r
    Digitech RP70

Členom od
    Nov 2007
    Level
    75
    Sila Reputácie
    23

Pokial si aspon trošku šikovný tak to určite zvladneš prelakovať nieje to nič náročne . Miesto ktoré chceš nalakovať musíš vždy predtým jemne vyšmirgľovať jemným brúsnym papierom , najskôr 600kou a potom na dokončenie 1000kou a až potom daš další lak . Ak si tam mal bezfarebný lak tak pohode môžeš použiť tento polyuretánový http://www.efarby.sk/kategoria/sprej...-lak-v-spreji/ . Ja som si s tými lakmi nalakoval celú home made gitaru a dalo sa to. Pokial chceš mať čo najkrajší povrch tak musiš dať viac vrstiev laku a po každej vrstve ten lak jemne prebrúsiť jemným brúsnym papierom. Pri uplnom dokončení lak prebrúsiš aspon 1500kou a na záver to brebrusiš ešte brusnou pastou a zaroven vyleštíš suchou handričkou.
    Všetko čo som ti napísal najskôr vyskušaj na nejakom skušobnom kusku dreva aby si sa uistil že to zvladneš . Ak sa do toho pustiš tak ti prajem vela štastia a trpezlivosti
    Last edited by SOAD; 04.05.2013 at 16:00.
    Ibanez Prestige Rg 1570 MRB
    Squier Affinity Stratocaster - RW - 3 Tone Sunburst
    Home made guitar
    španielka marris
    Blackstar HT-5RH
    Kustom ARROW16DFXJ
    Digitech XMM Metal Master Distortion
    Wah Dunlop 95Q
    BOSS DS-1
    BOSS SD-1
    BOSS BF-2

Členom od
    May 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

neviem či SOAD hovoril mne ale ak áno, ono je ten problém že tá gitara má matnú úpravu... a to by sa ešte dalo spraviť ale si si istý že ten polyuretán mi s pôvodným nezreaguje? jak zreaguje asi vieš kde si potom môžem napchať celú gitaru

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Myslím že by som pochopil tvoju starosť ak by to bol buď drahý nástroj, alebo vzácny starý nástroj, ale takéto obavy mať o nedávno vyrobenú elektroakustiku Pasadena D100CE ktorá nie je ničím zvláštna alebo výnimočná nie je namieste (ber to principiálne a nie ako zaznávanie tvojho nástroja). Ak vezmeme do úvahy jej cenu 159 Eur, čo je prakticky "low cost" nástroj pre začiatočníkov, nemá význam riešiť to zložito.
    Ak ti to vadí, buď si to opravíš sám ako ti tu už radili, alebo zájdi za gitarárom ktorý je najbližšie k tvojmu bydlisku a daj si to spraviť odborne. Tretia možnosť je neriešiť tento malý "šrám" ako ti tu už radili. Beztak budeš v budúcnosti ešte meniť mnoho gitár ak u toho ostaneš.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    28

Ako vravi Muziker...tiez myslim, ze riesit takuto vec na takej lacnej gitare je uplne zbytocne, aj tak tam bude urcite aj pri velmi dobrom prevedeni vidiet daky rozdiel...a nejaky kusok dreva bez laku tej gitare neuskodi...moja stara SXka ma na hlave zo zadu uplnu jamu bez laku vyrazenu od toho ako padla na roh Jacksonky co stala cez 600 eur a odbila z nej lak aj s farbou az na drevo a neriesil som to...
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

Členom od
    Sep 2010
    Level
    62
    Sila Reputácie
    13

Mám otázku, kedže v tomto nemám vôbec prehľad a zaujalo ma to. Čo by sa mohlo stať gitare bez toho kúska laku? Veď také heavy relic nástroje predsa majú lak aj farbu zošúchané až na drevo a drahé sú ohromne.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    75
    Sila Reputácie
    23

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) typek Zobraz Príspevok
    neviem či SOAD hovoril mne ale ak áno, ono je ten problém že tá gitara má matnú úpravu... a to by sa ešte dalo spraviť ale si si istý že ten polyuretán mi s pôvodným nezreaguje? jak zreaguje asi vieš kde si potom môžem napchať celú gitaru
    ano pisal som to tebe ... polyuretanový lak sa vyraba aj matný , aj tak celkova lesklosť zaleži hlavne len od toho ako vyleštiš lak Určite ti to nijako zle nezreaguje. Opravoval som s tym lakom už zopar gitar a dalo sa to spraviť bezproblemov . Ako tu už napísal aj muziker pri takejto lacnej gitare nemusiš sa važne strachovať.

PS: Ak si niekto všimol do tejto temy som pridal v roku 2009 tiež taký podobný prispevok , aj ked to bola lacna gitara tak som bol z toho nešťastný že som si na nej obil lak (no to bol skôr krater). Teraz dakujem bohu že som si tu gitaru obil lebo vdaka tomu som sa začal viac zaujimať o gitary aby som si to mohol opraviť. Krater som vytmelil nalakoval, ale začalo ma to natolko baviť že som začal opravovať gitary, a skončilo to až pri tom že som si vyrobil na mieru gitaru.
    Chcel som týmto len poukázať na to že nieje spravne niekoho odhovarať od oprav na lacnejších gitarach, pretože aj ked len malu drobnost spravia tak aj to im môže dať velmi vela.
    Home made guitar
    španielka marris
    Blackstar HT-5RH
    Kustom ARROW16DFXJ
    Wah Dunlop 95Q
    BOSS DS-1
    BOSS SD-1
    BOSS BF-2

Členom od
    Nov 2007
    Level
    75
    Sila Reputácie
    23

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Blecky Zobraz Príspevok
    Mám otázku, kedže v tomto nemám vôbec prehľad a zaujalo ma to. Čo by sa mohlo stať gitare bez toho kúska laku? Veď také heavy relic nástroje predsa majú lak aj farbu zošúchané až na drevo a drahé sú ohromne.
    pokial nebývaš v dažďových pralesoch tak sa tej gitare nestane absolutne nič
    Home made guitar
    španielka marris
    Blackstar HT-5RH
    Kustom ARROW16DFXJ
    Wah Dunlop 95Q
    BOSS DS-1
    BOSS SD-1
    BOSS BF-2

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky