+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 4 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 36

Téma: ako dostat zvuk spanielky do compu?

Členom od
    Mar 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    16

ako dostat zvuk spanielky do compu?

cawte chcem sa spytat ci existuje daky sniamac na spanielku alebo daco take s cim by som mohol relativne kvalitne dostat zvuk spanielky do zosilnovaca alebo do pocitaca. mam len shitnu onboard zvukovku. takze dalo by sa to? nechcem pouzivat mikrofon lebo ten by mi nahral aj hluk mojho compu.

Členom od
    Jul 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    16

Re: ako dostat zvuk spanielky do compu?

tak to urcite nie, snimac na el. gitare funguje uplne inac (ak sa nemylim tak akustika nema na to struny), ale mozes to vyriesit mikrofonom a dlhsim kablom, takze budes mat vacsiu vzdialenost od kompu a nenahras ho
    Možno, že ja sa mýlim a Ty to myslíš správne. A spolocným úsilím sa môžeme priblížit k pravde.
    Karl Popper (anglický filozof)

Členom od
    Oct 2006
    Level
    42
    Sila Reputácie
    18

alebo si zohnat kobylkovy piezosnimac

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    27

su aj snimace ktore sa upevnuju na dieru pod strunami...vsetky moznosti si vsak vyzaduju zhananie a nejaku tu korunku
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Jan 2008
    Level
    34
    Sila Reputácie
    16

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) dobry vojak svejk Zobraz Príspevok
    cawte chcem sa spytat ci existuje daky sniamac na spanielku alebo daco take s cim by som mohol relativne kvalitne dostat zvuk spanielky do zosilnovaca alebo do pocitaca. mam len shitnu onboard zvukovku. takze dalo by sa to? nechcem pouzivat mikrofon lebo ten by mi nahral aj hluk mojho compu.
    Takze mas gitaru "spanielku", a ake mas na nej natiahnute struny, nylonove, alebo kovove ?
    Ak mas nylonove struny tak mozes pouzit elektretovy mikrofon (pouziva sa aj klasicky k PC), jeho umiestnenie mozes poriesit upevnenim do otvoru gitary , podobne, ako to budes vidiet na foto pri nasledujucom snimaci.
    Ak mas kovove struny budes asi najskor potrebovat nieco, ako je tento elektromagneticky snimac: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-...30~srpen~2007/

Členom od
    Mar 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    16

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Gwynnbleid Zobraz Príspevok
    alebo si zohnat kobylkovy piezosnimac
    mam nylonky funguje to aj na ne? kamos mi uz daco o tom spominal ale nevedel si to funguje aj na nylonky.

Členom od
    Jan 2008
    Level
    34
    Sila Reputácie
    16

Ak sa chces zorientovat v problematike amplifikacie akustickych gitar precitaj si aj tento prispevok, urcite Ti vela veci z tejto rozsiahlej problematiky ozrejmi. http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-...30~leden~2005/

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Exclamation Re: ako dostat zvuk spanielky do compu?

Akostiku možno "amplifikovať" napr. piezosnímačom (pod kobylkou), ale aj elmag. snímačom s vyvedeným káblikom rovno na JACK a s upevnením do otvoru na vrchnej doske pomocou vidličiek (predáva sa to ako hotový výrobok) a nakoniec je tu starý známy dobrý mikrofón vhodný na ozvučenie nástrojov. Napr. SHURE SM57. Ako vidno vybrať je z čoho. Záleží len na tom čo sa vám hodí a páči.

Členom od
    Mar 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    16

nemozte sem pls hodit dake linky napr. aj do obchodou kde taketo snimace maju.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Exclamation Re: ako dostat zvuk spanielky do compu?

Vzhľadom na rozdielnosť dostupnosti jednotlivcov je to rôzne. Osobne by som hľadal viac na českých weboch, lebo sú flexibilnejší ako slovenskí obchodníci. Osobne mám takú skúsenosť, že stačí sa poprechádzať matickou Prahou a nájdeš tam úplne všetko od výmyslu sveta. Rieš to príležitostne pri svojich potulkách svetom, lebo na Slovensku je to tak...

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky