+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 11

Téma: improvizacia

Členom od
    Mar 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    16

improvizacia

cawte
    chcem sa spytat na jednu vec. s ucitelom sa ucim pentatoniku a zevraj by som mal vediet s toho improvizovat. moc mi to ale nejde.
    1. neviem najst v ktorej tonine je nejaky doprovod. viete mi poradit ako na to?
    2. neviem si skoro vobec vymysliet co a ako budem hrat. poradte mi pls ci sa to da nejak natrenovat, alebo som tym zistil ze som absolutny hudobny anititalent ?
    diki za rady

Členom od
    Jul 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    17

Re: improvizacia

1. ak mas doprovod napisany tak sa to da zystit pomerne lahko, to ti urcite ucitel vysvetli ked ho o to poprosis, ak to nemas napisane (chces improvizovat do neznamej skladby) tak si mozes bud pozret co hraju ako doprovod (ak mas tu moznost) alebo cvikom sa naucis rozoznat toninu aj sluchom
    2. vobec to neznamena ze si antitalent, treba len cvicit cvicit a cvicit, najskor si skus len nejake jednoduche "sola" ze zahras niekolko tonov za sebou tak ako idu v tom boxe a postupne sa prepacujes k tomu ze to budes hrat tak ako to citis a nebudes nad tym ani rozmyslat
    drzim palce

p.s. ja ti tu takto radim, ale este ani sam neviem prilis dobre improvizovat ale uz su tam naznaky
    Možno, že ja sa mýlim a Ty to myslíš správne. A spolocným úsilím sa môžeme priblížit k pravde.
    Karl Popper (anglický filozof)

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Exclamation Re: improvizacia

Ak počúvaš doprovod, mali by sa začať rojiť v tvojom vnútri nejaké nápady ako "potreba vyjadriť svoje pocity" nejakou hudobnou témou. Prsty potom samé priam automaticky v závese na vnútorných pocitoch pracujú s nástrojom. Chce to však najprv trocha ho zvládnuť a môžeš sa pohrúžiť do "svojich" tónov.

Členom od
    Mar 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    16

pocujte neviete ci sa daju niekde zohnat doprovody ku ktorim by sa dobre hralo? lebo jedine co ja robim je ze sa pokusam hrat do mojej bluesovej 12tky, ktora je taka zaciatocnicka. cize dajte dake taby s ktorych to mozem nahrat alebo linki, hocico. diki

Členom od
    Aug 2006
    Level
    91
    Sila Reputácie
    42

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) dobry vojak svejk Zobraz Príspevok
    pocujte neviete ci sa daju niekde zohnat doprovody ku ktorim by sa dobre hralo? lebo jedine co ja robim je ze sa pokusam hrat do mojej bluesovej 12tky, ktora je taka zaciatocnicka. cize dajte dake taby s ktorych to mozem nahrat alebo linki, hocico. diki
    http://www.datamusic.org/
    tu je toho podla mna dooooooooooooooost vela rozdelene podla zanrov

este doplnim ku druhemu bodu.. mam ucebnicu ROCKOVA KYTARA 2 , ktora sa zaobera tematikou solovania a impra a su tak tzv "finty" ... nechcem prestrelit,ale cez 100 ich bude (nemam ju po ruke) ...su to teda uz take casti, ktore sa mozes naucit a pouzit vo svojich imprach...a casom si budes vytvarat vlastne, myslim, ze ako pomocka je to dobra vec
    Bunnyyyyy!

Členom od
    Jul 2007
    Level
    32
    Sila Reputácie
    17

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Radkio Zobraz Príspevok
    http://www.datamusic.org/
    tu je toho podla mna dooooooooooooooost vela rozdelene podla zanrov

este doplnim ku druhemu bodu.. mam ucebnicu ROCKOVA KYTARA 2 , ktora sa zaobera tematikou solovania a impra a su tak tzv "finty" ... nechcem prestrelit,ale cez 100 ich bude (nemam ju po ruke) ...su to teda uz take casti, ktore sa mozes naucit a pouzit vo svojich imprach...a casom si budes vytvarat vlastne, myslim, ze ako pomocka je to dobra vec
    Radkio a kdeze si zohnal tu ucebnicu? A po com bola ak sa mozem spytat . Lebo nejaka taka knizka s nejakymi technickymi cviceniami by sa mi dost zisla.

Členom od
    Aug 2006
    Level
    91
    Sila Reputácie
    42

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) TrippeR Zobraz Príspevok
    Radkio a kdeze si zohnal tu ucebnicu? A po com bola ak sa mozem spytat . Lebo nejaka taka knizka s nejakymi technickymi cviceniami by sa mi dost zisla.
    tak to by si sa musel opytat Jeziska skus kuknut na nete, dam ti aj autora Vítězslav Štefl - Rockova kytara II
    (este podotknem, ze uroven je vcelku dost vysoka a o niektorych veciach sa mi ani nesniva, ze to zahram tento rok )
    Bunnyyyyy!

Členom od
    Jul 2007
    Level
    32
    Sila Reputácie
    17

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Radkio Zobraz Príspevok
    tak to by si sa musel opytat Jeziska skus kuknut na nete, dam ti aj autora Vítězslav Štefl - Rockova kytara II
    (este podotknem, ze uroven je vcelku dost vysoka a o niektorych veciach sa mi ani nesniva, ze to zahram tento rok )
    Diky no skusim to pozret.. lebo takato knizka myslim ze dost pomoze ked clovek nema ucitela.

Členom od
    Mar 2006
    Level
    80
    Sila Reputácie
    52

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) dobry vojak svejk Zobraz Príspevok

Trosku pohladas a hned sa nieco najde

http://forum.gitarista.sk/showthread.php?t=258
    Ibanez JS 1000 BTB Satriani Signatur

LINE 6 Spider III 150W+footswitch Line6 FBV 2

http://www.facebook.com/#!/group.php...00489150010853

Členom od
    Mar 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    16

Exclamation Re: improvizacia

cawte mam nahravku mojej prvej improvizacie. porade mi ako sa to da sem uploadnut ak sa to da lebo chcem aby ste mi to okrytizovali. diki.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky