+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 6 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 54

Téma: Autorske prava, citacie, vykradanie, cover verzie, plagiatorstvo....

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    42

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Lightbulb Autorske prava, citacie, vykradanie, cover verzie, plagiatorstvo....

Na debatu o autorskych pravach som mimoriadne zvedavy. Uz len preto, ze mnohych tu na fore este len caka pisanie seminarnych, bakalarskych, diplomovych a mozno aj dalsich prac. (inac povedane "publikacna cinnost")

Z toho dovodu Vam dufam nebude vadit, ak tu do fora pribudne tema, ktora s hudbou sice suvisi, ale nie je vylozene o gitare.....

Uz len preto, ze na inom mieste tu na fore sa strhla diskusia o uvadzani citacii ...

Zacnime teda jednoduchou otazkou, co si predstavujete pod pojmom "predmet autorskeho prava" ? Viete, kde by ste nasli definiciu tohto pojmu ?

Členom od
    Mar 2007
    Level
    67
    Sila Reputácie
    22

Re: Autorske prava, citacie, vykradanie, cover verzie, plagiatorstvo....

Velmi dobra tema Simonius, jak to ze ma to nenapadlo
    Na odpovede som aj ja zvedavý
    Kapela Inštinkt

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    27

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Simon Zobraz Príspevok
    ...dufam nebude vadit, ak tu do fora pribudne tema, ktora s hudbou sice suvisi, ale nie je vylozene o gitare.....
    ...
    Zacnime teda jednoduchou otazkou, co si predstavujete pod pojmom "predmet autorskeho prava" ?
    Viete, kde by ste nasli definiciu tohto pojmu ?
    1. Nie, táto téma vadiť nebude. Práve naopak. Podľa pravidiel fóra síce rešpektujeme autorské práva, konanie niektorých užívateľov však tomu nezodpovedá. Simonova dobrá poznámka ma privádza k myšlienke, že možno je to "len" pre vlastnú nevedomosť...
    2. Predmetom autorského práva je DIELO = výsledok vlastnej tvorivej činnosti autora.
    3. Dajme tomu, že pre bežného užívateľa by postačil ujo google...
    Snáď vás moja odpoveď neodradí od ďalšej diskusie...

Členom od
    Aug 2006
    Level
    91
    Sila Reputácie
    42

No presne ako Lacik napisal. Tato tema je dobra, aby si uzivatelia uvedomili, ze nieco take je Ale debatovat moc nie je o com. Autorske prava je pojem z teorie prava a je zretelne vyjadrene co to je, za akych okolnosti sa to povazuje za porusenie atd atd atd. Je to pravna vec, cize je to fakt dopodrobna rozpisane s minimum medzier, ktore aj tak obycajny uzivatel nikdy nenajde. Cize nie je moc o com kecat..koho to zaujima GOOGLe..a mozete sa vzdelavat a potom v skole frajerit

Na diskusiu by bolo vhodnejsie dat nejaky kontroverzny pripad a posudit ci to je alebo nie je porusenie autorskych prav..ale aj tak to bude len taka laicka debata. O prave sa neda moc rozpravat s ludmi, ktory ho poznaju z TV A predpokladam, ze tu nahodou nemame pravnika

Ale aby som nebol taky..nudny.. napisem jednu infosku, kt. mozno viete a mozno nie. Autorske prava su casovo ohranicene. Kolko...to vam nepoviem, ale nie je to nastalo. Preto aj niektore stare filmy mozete bezproblemovo legalne stiahnut, uz vam nic nebrani Sice su finty ako tie prava vratit..odkupit ich tesne pred koncom aaaa tak dalej a dalek Ale to je nadlho

Kto sa dostal az sem.. nic sa nedozvedel, ale aspon ma moze informovat, kolko preklepov som napisal Dakujem za vas cas
    Bunnyyyyy!

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Autorske prava, citacie, vykradanie, cover verzie, plagiatorstvo....

Asi by sa patrilo v tejto situácii povedať pár slov na záver. Debaty okolo mojej osoby sa tu zvrhli do pre mňa neprijateľnej polohy. V žiadnom prípade nebudem polarizovať vaše spoločenstvo a volím preto odísť z povedomia tu diskutujúcich, keďže najbližšie mesiace budem vyťažený v Prahe a blíži sa aj môj presun natrvalo „za mláku“. Chcem len pred odmlkou povedať, že v prvom rade bol môj úmysel podeliť sa o svoje skúsenosti z oblasti elektroniky ktorej sa venujem od r. 1960 a výsostne muzikantskej elektroniky ktorej sa venujem od r.1965, hre na gitaru tiež od r.1965 a basgitare od r. 1967 v rôznych kapelách a formáciách aj ako hosť. Za tú dobu dodnes som toho prežil mnoho ako muzikant, aj po technickej stránke (pre väčšinu z vás by som asi mohol byť dedkom vzhľadom na vek), mnohému som sa naučil, veľa som toho postavil, alebo ak chcete zhotovil vlastnoručne. Naviac mám všetky stupne vzdelania z oboru elektroniky (od odborného učilišťa, cez priemyslovku až po univerzitu), takže to mám podložené aj teoreticky. Moje vedomosti a skúsenosti mi nevezme nikto. Ak niekomu vadilo spestrenie každodenného života „prehľadom“ dostupných prvkov vybavenia gitaristov, ktoré boli prevzaté z iných zdrojov, preložené do slovenčiny, doplnené vlastnými poznámkami bez uvedenia pôvodného zdroja, týmto sa všetkým za ten „exces“ ospravedlňujem a hlavne „budúcemu právnikovi“ ak mu to pravda výjde. Ako vidíte sami, neustrážil som si vlastnú reputáciu a aj napriek dobrým úmyslom sa mi to vymklo z rúk. Bol som tu obvinený z nekalých úmyslov aj keď to tak nevidím (na ospravedlnenie - nie som právnik, ale technik).
    Preto tento môj príspevok považujte za posledný – dávam to hlavne na známosť tomu, kto mi tu vyčítal, že všetko hádžem po svoj nick a ženiem sa za počtom príspevkov, lebo s prepáčením to ma vôbec nezaujíma. Zdôrazňujem ešte raz, viac nebude ani jeden jediný. Týmto "uvolňujem" zabraté miesto svojou maličkosťou na týchto stránkach znalejším jedincom.
    Zároveň prosím administrátorov aby odstránili všetky moje príspevky tak, aby nikto nemal so mnou žiaden problém. Ďakujem za prečítanie a prajem mnoho úspechov všetkým šikovným mladým adeptom na poli hudobnom ako aj technickom.
    Last edited by Fil; 26.02.2008 at 19:13. Dôvod: Ja si dovolujem v mene celeho fora napisat, ze nas to mrzi a ja osobne vsetky Vase prispevky povazujem za hodnotne.

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    42

Podme na kontroverzny pripad....

Metallica davnejsie zazalovala jednu kapelu za to, ze porusila ich autorske pravo na akordovy postup E, F. Ide o porusenie autorskeho prava?

Je meno postavy Fox Mulder u nas chranene autorskym pravom?

Preco som neporusil autorske pravo ak som si stiahol pesnicku z internetu, ale porusil som ho, ak som ju uploadol na internet?

Členom od
    Aug 2006
    Level
    91
    Sila Reputácie
    42

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    ... a hlavne „budúcemu právnikovi“...
    ja studujem geodeziu

..to SImon .. ty ma doslova nutis prestudovat si ten Copyright zrejme to tak v najblizsich dnoch urobim ..
    ..akordovy postup.. neviem neviem.. treba sa na to hlbsie pozriet, ci si na to oni pravne uplatnili Copyright..ci sa to vlastne da
    ..neviem kto je Fox
    ..piesen si mozes stiahnut ale len pre vlastne potreby, nemozes sirit dalej ani verejne prehravat aspon myslim
    Last edited by Fil; 26.02.2008 at 19:11. Dôvod: to si pokaslal riadne
    Bunnyyyyy!

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    42

Tri predosle otazky ostavaju stale platne. Avsak, ked sa tu spomina pravo, skuste mi tu aj capnut pravny predpis (aspon cislo), ktory uvedenu temu upravuje. A bude fajn, ak to, co tvrdite aj najdete v nejakom ustanoveni...

Členom od
    Aug 2006
    Level
    91
    Sila Reputácie
    42

nemusis mi vykat v noci si asi pogooglujem ... aj by som teraz, ale za tri minutky idem do skoly
    Bunnyyyyy!

Členom od
    Mar 2007
    Level
    41
    Sila Reputácie
    15

Preto tento môj príspevok považujte za posledný – dávam to hlavne na známosť tomu, kto mi tu vyčítal, že všetko hádžem po svoj nick a ženiem sa za počtom príspevkov, lebo s prepáčením to ma vôbec nezaujíma. Zdôrazňujem ešte raz, viac nebude ani jeden jediný. Týmto "uvolňujem" zabraté miesto svojou maličkosťou na týchto stránkach znalejším jedincom.
    Skoda muziker ze si sa takto rozhodol. Tvoje prispevky boli hodnotne a uzitocne. Osobne mne vela pomohli zvecsit svoj rozhlad. Nemal by si sa nechat odradit osobami ktore su proti. Urcite sa najdu viaceri ktorym sa tvoje prispevky zisli

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky