+ Odpoveď do témy
Stránka 2 z 6 PrváPrvá 1 2 3 4 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 11 po 20 z 54

Téma: Autorske prava, citacie, vykradanie, cover verzie, plagiatorstvo....

Členom od
    Jan 2008
    Level
    34
    Sila Reputácie
    15

Re: Autorske prava, citacie, vykradanie, cover verzie, plagiatorstvo....

Zdravim.
    Muziker predsa vies, ze nic v zivote sa nema riesit (triestit) s horucou hlavou a sit s horucou ihlou ;-) ...moj nazor je, ze kazdy, kto pise do "fora" pise svoj osobny nazor, poznatok, zistenie, ci uz z knihy, casopisu, TV, radia, ...zo zivota. Aj Radkio napisal len svoj vlastny nazor, ja tiez pisem svoj nazor, kazdy dalsi clen podobne - pise len svoj nazor... Ty tak isto. Potom sa o tom ktorom nazore diskutuje, O.T.-ckuje, atd. ... pravda moze-nemusi, kazdy prispieva svojim posolstvom, ved o tomto je vlastne "forum", no nie? :-)
    Dufam, ze, ked nebudes zaneprazdneny opat prispejes...
    ...vseobecne si myslim, ze zakon tu nikto zatial neporusil...napriklad ozaj skodlivy warez nicia "admini" ;-) ihned v zarodku...
    Kto sa bude chciet, (alebo bude musiet :-)) venovat publikacnej cinnosti (studenti, autory a vlastnici diel) urcite napomoze tento zakon:
    Autorske pravo Zakon c. 618/2003 Z.z. o autorskom prave a pravach suvisiacich s autorskym pravom (autorsky zakon)
    Nieco sa o tejto problematike dozviete aj tu:
    http://www.copyright.sk/law/menu.htm
    ...ozaj len "nieco" ;-)
    S uctou, Majo.

Členom od
    Sep 2006
    Level
    81
    Sila Reputácie
    22

Autorske prava boli, su a aj budu - pre autorov je to dobre, pre tych, ktorim sa nechce platit je to zle.

OT:
    To, ze sa clovek, s nickom "Muziker", rozhodol prestat prispievat na tomto fore je tiez zle. Verim, ze mnohim ludom pomohol, aj ked neuvadzal zdroje... V tomto pripade mi neuvadzanie zdroja pride skor negativne z hladiska moralneho, nez z pravneho. Pre mnohich, ako som si vsimol na tomto fore, je hladanie cohosi dost nepohodlne. Muziker timto jedincom teda pomohol - samozrejme, vacsia pomoc bola obsahova, ako cas, vynalozeny na hladanie. Verim, ze sa Muziker "nezatne" a nadalej ostane prinosom pre toto forum.

Členom od
    Jan 2008
    Level
    30
    Sila Reputácie
    15

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Pedro Gomez Zobraz Príspevok
    Skoda muziker ze si sa takto rozhodol. Tvoje prispevky boli hodnotne a uzitocne. Osobne mne vela pomohli zvecsit svoj rozhlad. Nemal by si sa nechat odradit osobami ktore su proti. Urcite sa najdu viaceri ktorym sa tvoje prispevky zisli
    Napriklad ja, mam rovnaky nazor.

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    40

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Raky Zobraz Príspevok
    Napriklad ja, mam rovnaky nazor.
    Ja sa priadavam oficialne ako admin/mod tohto fora, aj ked sa vobec necudujem, ze sa tak rozhodol..
    Téma o Rorym Gallagherovi:

reeller_sk: nebyť týchto zlosynov stále by sa hral jazzík a swing a nebol by to žiadny hnusný metal...
    Daemonion: sak to ze by si nemal co hrat
    -----------------------------
    NavzdyFender: ...a gitarista, ktorý má už na tom kolene toľko vyžmolenú gitaru...

Členom od
    Jul 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    16

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Simon Zobraz Príspevok
    Podme na kontroverzny pripad....

Metallica davnejsie zazalovala jednu kapelu za to, ze porusila ich autorske pravo na akordovy postup E, F. Ide o porusenie autorskeho prava?

Je meno postavy Fox Mulder u nas chranene autorskym pravom?

Preco som neporusil autorske pravo ak som si stiahol pesnicku z internetu, ale porusil som ho, ak som ju uploadol na internet?
    nevem ako je to s akordovymi postupmi, ale uz davnejsie som pocul nieco take, ze musi byt urcity pocet tonov v postupe rovnaky ako v povodnom diele na to aby sa to mohlo povazovat za porusenie autorskeho prava, takze by to mohlo byt podobne aj s akordami, ze E, F sice mohli pouzit ale ak to mali dlhsiu cast pesnicky spracovanu velmi podobne ako metallica, tak uz asi ide o porusenie autorskeho prava

s tym uploadom by to malo byt ako napisal radkio, ze pri downloade je zodpovedny ten co to dal na net, a ak nemal na to prava tak porusil zakon on, ale ak si ju uploadol tak ju uz siris a na to potrebujes mat tie aut. prava

p.s. nevies ako to dopadlo v tom sudnom spore Metallica vs. ta kapela??
    Možno, že ja sa mýlim a Ty to myslíš správne. A spolocným úsilím sa môžeme priblížit k pravde.
    Karl Popper (anglický filozof)

Členom od
    Jul 2006
    Level
    70
    Sila Reputácie
    42

Ked citam prispevky v tejto teme, zistujem, ze je tu este vela co odhalovat.

Prepacte ak budem trochu tvrdsi.

Kolki z Vas uz niekedy v zivote bohapusto opajcli cudziu pracu (SOC, seminarka, bakalarka)?

Kolki z Vas su lenivi citat nejaku poctivu literaturu a radsej zbehnu na wikipediu a rovno vsetky v nej uvedene myslienky nekriticky preberu?

Aky je vas vztah k preberaniu cudzich skladieb "po slovensky", t.j. vykradnem hlavny motiv Smoke on the Water a pridam vlastny text?

Myslim, ze je nacase o tom zacat diskutovat, inac nam hrozi akutna narodna demencia. Ked totiz citam prispevky niektorych mladych (nastastie nie nepolepsitelnych) clenov, mam dojem, ze jedine coho maju nadostac je lenivost a vychcanost.
    Last edited by Simon; 09.12.2009 at 14:24.

Členom od
    Aug 2006
    Level
    91
    Sila Reputácie
    42

Thumbs down Re: Autorske prava, citacie, vykradanie, cover verzie, plagiatorstvo....

Odkedy som na strednej, vysokej, patrím medzi "vyvolených", ktorí tomu chápu a keďže nás je a bolo málo a geodézia je tak špecifický odbor, že o ňom nie je skoro žiadna literatúra, tak som pajcovať nemohol, ani keby som chcel Častejšia robia decká veci po mne, resp. vytvoril som na niektorých ťažkých predmetoch také výukové excel súbory, ktoré majú vzdelávací charakter a kolujú aj po strednej, aj po vysokej. Nie je to o kopírovaní, len také väčšie vysvetlenie istých vecí.

Inak či niekto pajcuje mi je takpovediac jedno. Ja nie som na škole preto, aby som bol Ing. Ale preto, aby som v živote niečo dosiahol, idem si za svojim snom a vysoká je len časť cesty. Učím sa pre seba, keby som pajcoval, čo by som z toho mal? Možno Áčko.. a? Možno titul.. a? Načo mi je titul a kvalifikácia, keď jediné čo by som zvládol je byť predavačom v tescu?

Zahraničné pesničky so slovenským textom neznášam.. doslova. Je to skoro vždy hrozné.. Podľa mňa sa takéto veci páčia len discofilom na diskotékach.. akože strašná sranda. A keď sa ku tomu pridá text, ktorý je len o chlaste, jebačke, a neviem čom.. no je to véééľmi vtipné teda
    . Inak úplne najviac neznášam songu "já tak rád trsám trsám.." To keď počujem ide ma..
    Bunnyyyyy!

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    15

Kolki z Vas uz niekedy v zivote bohapusto opajcli cudziu pracu (SOC, seminarka, bakalarka)?
    Zatial sa nepamatam, ze by sa stalo.

Kolki z Vas su lenivy citat nejaku poctivu literaturu a radsej zbehnu na wikipediu a rovno vsetky v nej uvedene myslienky nekriticky preberu?
    Wikipediu sice pouzivam, ale rad si to doplnim aj serioznou literaturou.

Aky je vas vztah k preberaniu cudzich skladieb "po slovensky", t.j. vykradnem hlavny motiv Smoke on the Water a pridam vlastny text?
    Radsej ten original. Ale po pravnej stranke sa neviem fundovane vyjadrit (som len 2. rocnik na prave). Ty si pravnik, ci to len tak na mna posobis?

Myslim, ze je nacase o tom zacat diskutovat, inac nam hrozi akutna narodna demencia.
    To je fakt, ze o tom treba diskutovat, len sa bojim jednej veci. Ze sa to zvrhne na absurdnu debatu typu ''poslancom uplne zrusit imunitu, hajzle jednéé'' a mozme si potom aj zriadit rovno vycap tu na fore. A myslim, ze uznas, ze to riziko je tu dost velke. Kolki su tu pravnici?

Ked totiz citam prispevky niektorych mladych (nastastie nie nepolepsitelnych) clenov, mam dojem, ze jedine coho maju nadostac je lenivost a vychcanost.
    Citim s tebou.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    57
    Sila Reputácie
    25

Ked citam prispevky v tejto teme, zistujem, ze je tu este vela co odhalovat.

Prepacte ak budem trochu tvrdsi.

Kolki z Vas su lenivy citat nejaku poctivu literaturu a radsej zbehnu na wikipediu a rovno vsetky v nej uvedene myslienky nekriticky preberu?

Myslim, ze je nacase o tom zacat diskutovat, inac nam hrozi akutna narodna demencia. Ked totiz citam prispevky niektorych mladych (nastastie nie nepolepsitelnych) clenov, mam dojem, ze jedine coho maju nadostac je lenivost a vychcanost.

Verte neverte nikdy som nic neopisal aj za cenu zlej znamky mam istu hrdost...

ukradnut pesnicku resp motiv tam som uz trosku zmierlivy... Umelci (nebudeme polemizovat kto co alebo ci su to naozaj) konaju resp produkuju svoju tvorbu pod vplyvom inspiracie, svetonazoru a aktualnych pocitov resp prezitych situacii... To ak sa niekomu paci Smoke on the water a ten sound a tonovy postup v nom vyvolava a tu to prave rozlisujem co si o danom cloveku budem mysliet ak zlozli na tie motivy vlastnu vec pricom je jasne odkial je zaklad otextuje to tym co citi a dokonca to vyda na svojom CD nesudim ho ale iba ci sa mi to paci alebo nie ale ak to vyda ako Singel cize uputavku "toto som ja" resp vydava to za svoj hit resp nedokaze verejne priznat ze skladba xyz je to nad cim som pracoval ak sa to hitom stane pretoze nie vzdy je hitom to co chce autor tak vtedy je to spodina charakteru...

Ta metallica... ta zaloba bola skor o tom ze akordicky postup bol pouzity tak ze vyvolaval dojem povodnej tvorby metallicy co mohlo vies k majetkovemu prospechu plagiatorstvom. Tato skodna zver je presne ta diskotekova chamrad kde sa vyslovene chcu na riffe texte alebo celej piesni prizivit vid Take me home country road od ja neviem akej skupiny s 2 syntakmi za 30 korun.

Fender Stratocaster Classic 70's Natural (mexicka fesanda)
    http://www.fender.com/products//sear...tno=0137000321
    Cort Earh 100 Natural
    BOSS ME-50
    BOSS RC-2 (20tku uz asi neuvidim)
    Marshall MG 15CD (ano ano 15w tranzitak ale lubim ho )

Členom od
    Jul 2005
    Level
    78
    Sila Reputácie
    27

Ked citam prispevky v tejto teme, zistujem, ze je tu este vela co odhalovat. ... Myslim, ze je nacase o tom zacat diskutovat, inac nam hrozi akutna narodna demencia. Ked totiz citam prispevky niektorych mladych (nastastie nie nepolepsitelnych) clenov, mam dojem, ze jedine coho maju nadostac je lenivost a vychcanost.
    OT: Pán kolega, dovolím si s Tebou nesúhlasiť: nám nehrozí žiadna akútna národná demencia. Pretože my ňou už trpíme...

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky