+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 20

Téma: Dva efekty za sebou

Členom od
    Feb 2008
    Level
    25
    Sila Reputácie
    0

Question Dva efekty za sebou

Nazdar. Chel by som zapojiť za sebou dva efekty, ale neviem či je to vôbec možné, alebo či mi to nepokazí ten druhý efekt. Konkrétne by som chcel: gitara-kabel-overdrive-kabel-distortion-kabel-kombo. Môže to tak byť? Dík za odpoveď

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    27

Re: Dva efekty za sebou

myslim ze by v tom nemal byt ziaden problem....maximalne co mozes este vyskusat je vymenit tie dva efekty. myslim ze vtedy sa zmeni trochu ten zzvuk nato su tu vsak vacsi odbornici
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Jul 2007
    Level
    33
    Sila Reputácie
    17

moze to tak byt, ale zalezi na tom o co ti ide, viem ze sa bezne za sebou zapaja viac efektov, ale to su trochu ine efekty, nevem co ti spravia dve taketo skreslenia za sebou, ja to planujem spravit podobne, ale chcem dva distortiony, ibaze mne nejde o ich spolocny zvuk ale skor o zvuk kazdeho zvlast (samozrejme ze skusim aj ako zneju spolu)
    a este nieco, raz som skusal zapnut naraz efekt krabickovy a efekt co mam na zosilovaci, obidva su to distortiony a nespravilo to viac menej nic, hralo to ako keby mam zapnuty len ten "tvrdsi" z nich, ale moze to byt aj zosikom, predoze mam staru teslu od uja, a ona ma ten efekt uz trochu horsi (predsa len ma svoje roky a dlhsiu dobu sa na nej nehralo, potom hraval na nej obcas ujo ale na base, takze ten efekt nebol dost dlho pouzivany) mozno overdrive a distortion ti spravia nieco ine vyskusaj
    Možno, že ja sa mýlim a Ty to myslíš správne. A spolocným úsilím sa môžeme priblížit k pravde.
    Karl Popper (anglický filozof)

Členom od
    Oct 2007
    Level
    59
    Sila Reputácie
    32

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Staplles Zobraz Príspevok
    Nazdar. Chel by som zapojiť za sebou dva efekty, ale neviem či je to vôbec možné, alebo či mi to nepokazí ten druhý efekt. Konkrétne by som chcel: gitara-kabel-overdrive-kabel-distortion-kabel-kombo. Môže to tak byť? Dík za odpoveď
    samozrejme, ze to problem nebude, su ludia co maju takto v rade 20 skatuliek...aj ja pouzivam dve skreslenia, k tomu aj equalizer, volume pedal, wah pedal a delay...

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    64

ak ich zapneš naraz na plnom vybudení ani si nezahráš bude to hotová vrčanica a nič z toho. Keď to chceš použiť spolu, tak zapoj overdrive pred dist a daj na ňom drive na 2/10 a na dist. daj drive na 6/8. Potom budeš mať taký uhladený distortion. Skús. Čiastočný preamp do menej vybudeného efektu urobí pekný zvuk.

Členom od
    Oct 2007
    Level
    53
    Sila Reputácie
    15

caute hosi pocujte....zalezi na poradi zapojenia efektov???Konkretne:Tubescreamer ts808, distortion factory, cry baby 535q, digi deelay DD3...jak by ste to zoradili vy???

Členom od
    Jan 2006
    Level
    56
    Sila Reputácie
    30

neviem, ci som povolany odpovedat, ale urcite zalezi na poradi. A ako to ma vyzerat? To zalezi len na tebe. V tomto je nas nastroj fascinujuci, ze si to nastavis a usporiadas tak aby sa tvoj zvuk pacil TEBE. A budes original, ktory mozno nikto nenapodobni. Je to velka vyhoda, skladat si efekty podla svojho gusta. Vo vseobecnosti su vsak nejake zauzivane postupy. Napr. ako prvy dat WAH, potom skreslovace a tak efekty typu delay, chorus, flanger. Aspon ja som to tak niekde nacital. Ale nie su to ziadne striktne pravidla. Mozes si dat najprv skreslovac a potom WAH a dostanes iny, trosku nezvycajny zvuk. Alebo si das delay, wah, distor. Proste mozes sa riadit schemou .Wah - dist. - delay, ale mozes byt aj original. Asi som ti vela nepovedal, ale to by asi nikto, lebo nevieme ako xces zniet, kde s kym a cim hras a pod. Proste uloz si to ako sa ti to bude pacit, aby si neplasil mysi a potom zaves nejaku ukazku, co si vymajstroval.
    Hudbe zdar!

Členom od
    May 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    34

Digital by som dal na uplny koniec... s wahom a ts808 by som experimentoval, ktory dam na prve a druhe miesto... a ten neviemakydistortion by som vobec nepouzil
    anonymus

Členom od
    Feb 2007
    Level
    40
    Sila Reputácie
    25

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) NavzdyFender Zobraz Príspevok
    caute hosi pocujte....zalezi na poradi zapojenia efektov???Konkretne:Tubescreamer ts808, distortion factory, cry baby 535q, digi deelay DD3...jak by ste to zoradili vy???
    Najlepšie: Crybaby---TS808---Delay

Členom od
    Oct 2007
    Level
    59
    Sila Reputácie
    32

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) littlebigbird Zobraz Príspevok
    Najlepšie: Crybaby---TS808---Delay
    presne. je fakt, ze poradie efektov mozes teoreticky jak chces kombinovat a vytvarat tym nove zvuky, ale ostanme v realnej rovine. drviva vacsina gitaristov roznych stylov sa drzi toho nepisaneho pravidla: wah-drive-modul-delay. Nie preto, ze by boli nedostatocne kreativny, ale jednoducho to tak znie najlepsie...

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky