+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 3 PrváPrvá 1 2 3
Zobraz výsledky 21 po 27 z 27

Téma: Noty

Členom od
    Apr 2008
    Level
    32
    Sila Reputácie
    15

Re: Noty

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Pettear Zobraz Príspevok
    Mám veľmi jednoduchú vzdelávaciu metódu - lepšie arytmicky uhrať niečo, ako rytmicky uhrať h-vno

Ja som začínal najprv hodnotami nôt, potom prišiel rytmus, a ide to. Ale myslím, že v princípe je to jedno.
    na toto nevim co povedat ibazeby nieco skarede le sak ked ty si sa tak daco naucil tak klobuk dole
    Cort HBS-II - Hiram Bullock Signature Model
    Vox Pathfinder 10w
    Jumbo SX

Členom od
    Dec 2007
    Level
    51
    Sila Reputácie
    18

Ono aby bolo jasné, kým nám to vyhasne - jedno bez druhého nejde. Keď ráno začnete s hodnotami, večer skončíte pri rytme.

Ja len vravím, že totálne elementárne krôčky gitaristu by mali viesť tým, že si brnke tón, ktorý skutočne má - a nie tým, že si začne nastavovať metronóm
    Je vesmír nekonečný?

Členom od
    Oct 2008
    Level
    27
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) SOAD Zobraz Príspevok
    Je to problém keď neviem hrať podla nôt ?
    Ja hrávam iba podla tabov, akordov alebo podla sluchu.
    ja tiež, ou a zdravím vás, práve som našiel túto stránku a je super :-D

takže mám hneď otázku, ja tiež hrajem len podľa akordov, viz hore, ale chcel by som to vedieť aj podľa nôt, môže mi niekto poradiť, kde na nete je niečo také?

som samouk...

Členom od
    Aug 2008
    Level
    23
    Sila Reputácie
    13

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) dom94 Zobraz Príspevok
    ja tiež, ou a zdravím vás, práve som našiel túto stránku a je super :-D

takže mám hneď otázku, ja tiež hrajem len podľa akordov, viz hore, ale chcel by som to vedieť aj podľa nôt, môže mi niekto poradiť, kde na nete je niečo také?

som samouk...
    aj tu na stránke máš o tom krátky článok:
    http://www.gitarista.sk/hodiny-gitar...otacie-12.html

Členom od
    Jul 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    19

Noty

no, konecne som sa pozrel na totie note viem citat prazdne struny a ked sa hra na prvom, druhom, popripade tretom prazdci -totok viem som na seba hrdy...
    -ked sa napriklad na E strune dostanem na piaty prazec tak na notacii budem mat znacenie ako pre stunu A? kedze je to taky isty ton?
    -a este viem kde sa nachadzaju tony, f, fis... na hmatniku, ale ked su o polton nizsie tak kde sa nachadzaju? ci ked mam akoze "c" tak o polton nizsie je "h"? a napriklad "a" je o polton nizsie gis? ci to takto nefunguje? niekde som sa docital, ze je do "as", o dva poltony ases ci ako...(poltony? dobre pisem??) a o dva poltony vyssie je napriklad gisis, fisis, kde to najdem na hmatniku? ci tam musim uz zapojit aj stupnice a tieto vecicky?
    Thanks za citanie a odpovede
    Cort X-11
    Nashville NW-20CSB
    Fender Frontman 65R
    Marshall MG15
    Johnson Distortion DEQ2
    Dowina GT-007
    ...som zistil, že tu nič zmysluplne nepíšem...

Členom od
    Apr 2008
    Level
    32
    Sila Reputácie
    15

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Piter Zobraz Príspevok
    no, konecne som sa pozrel na totie note viem citat prazdne struny a ked sa hra na prvom, druhom, popripade tretom prazdci -totok viem som na seba hrdy...
    -ked sa napriklad na E strune dostanem na piaty prazec tak na notacii budem mat znacenie ako pre stunu A? kedze je to taky isty ton?
    -a este viem kde sa nachadzaju tony, f, fis... na hmatniku, ale ked su o polton nizsie tak kde sa nachadzaju? ci ked mam akoze "c" tak o polton nizsie je "h"? a napriklad "a" je o polton nizsie gis? ci to takto nefunguje? niekde som sa docital, ze je do "as", o dva poltony ases ci ako...(poltony? dobre pisem??) a o dva poltony vyssie je napriklad gisis, fisis, kde to najdem na hmatniku? ci tam musim uz zapojit aj stupnice a tieto vecicky?
    Thanks za citanie a odpovede
    Ano na prvych 4 strunach znamena vzdy ton piateho prazca ton identicky s tonom na nizsej prazdenj strune cize aj v notaci bude rovnaky. no a k druhemu problemu... tomu sa vravi enharmonicke tony. cize tony rovnako znejuce lenze s inym pomenovanim (resp. s inym zapoisom v noracii) cize ton A znizeny o polton je As a je identicky s tonom Gis (G zvysene o polton). A ton A sa teda automaticky da nazvat aj tonom Gisis (G zvysene o dva poltony) atd. Dufam ze som to vysvetlil zrozumitelne a nebudes mat gulas na zaciatok si vsak nastuduj stupnice a hlavne intervaly
    Cort HBS-II - Hiram Bullock Signature Model
    Vox Pathfinder 10w
    Jumbo SX

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    40

No, v prisnej teorii nie je Gisis to iste, co A Aj ked by mohli zniet rovnako. Dokonca v inych ladeniach, ako je to nase "aktualne", napr. Gis ani neznie rovnako, ako As.
    Téma o Rorym Gallagherovi:

reeller_sk: nebyť týchto zlosynov stále by sa hral jazzík a swing a nebol by to žiadny hnusný metal...
    Daemonion: sak to ze by si nemal co hrat
    -----------------------------
    NavzdyFender: ...a gitarista, ktorý má už na tom kolene toľko vyžmolenú gitaru...

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky