+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 4 PrváPrvá 1 2 3 4 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 21 po 30 z 31

Téma: Čistenie javorového hmatníka

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

Re: Čistenie javorového hmatníka

cim by mohlo ist dole toto?..vlhkou handrou ani nehne..mam len trochu starost ci to je normal odstranitelne alebo to je uz niekde v dreve hlbsie a nepojde to
    Attached Images
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Nerieš. To je zošúchaný lak. Takto vyzerajú hmatníky, keď sa na nich často hrá Na zvuk to vplyv nemá, iba to tak vyzerá.

Ak to chceš opraviť, musíš vybrať pražce, zabrúsiť hmatník, znovu nalakovať a osadiť pražcami ň

Alebo ak ti to moc nevyhovuje, tak vymeň gitaru. Možno sa ti táto zdá po záruke

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

fuu no pocuj mne sa nechce verit ze mam "vyhraty" hmatnik po roku hoc sa ta spina podoba na ingvieho hlatniky..si si na 100 pro isty ze je to normalna vec z hrania?..lebo ked som ju dal nastavit znamemu tak mi odkazal ze sa o nu mam viac starat..a musim sa priznat ze som nebol velmi majtel-puntickar v cisteni..popravde dost sa mi potia prsty a neutieral som ju ani nejako necistil..mozno 3 krat handrou tak poriadne drhol za tu dobu co ju mam

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

áno som si istý. Tým že si ju nečistil, tak ešte aj pot zreagoval s lakom a pomohol ošúchavaniu. Na týchto gitarách býva dosť tenká vrstva laku na hmatníku, tak ide rýchlo dole, hlavne ak máš štýl hrania, kedy sa dosť dotýkaš prstami o hmatník Tak to zošúchaš rýchlo.

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

okej vdaka pekne spadol mi kamen zo srdca..inak je mozne nejako amatersky naniest opat novu vrstvu laku aby som to nanovo konzervoval a spomalil ten proces dalej? mam rad totiz tu javorovu farbu..teda myslim ci su nejake riesenia v spreji a tak

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

Sú laky aj v sprayi, ale ja by som s tým nič nerobil. Ten lak by ti opadal, keďže tam je to drevo už trošku zoxidované. Tak či tak by si to musel brúsiť

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Čistenie javorového hmatníka

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    Sú laky aj v sprayi, ale ja by som s tým nič nerobil. Ten lak by ti opadal, keďže tam je to drevo už trošku zoxidované. Tak či tak by si to musel brúsiť
    Nevyzerá ten hmatník na to že by boil lakovaný (aspoň podľa fotografií). Skôr by som ho odhadol len na vyleštené drevo tvrdého javora.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

Nad tým som aj ja rozmýšľal, že je leštený alebo len voskovaný, ale hentie Cort X-series majú taký jemný lak na hmatníku, tak som sa priklonil len k tomu. Vpodstate je to jedno, riešiť bysom to neriešil, lebo to má taký profi-vintage dizajn

To je kvázi ten ibanez lakový náter, ktorý z javora ide ľahko dole ak dosť šúchaš prstami po hmatníku

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Čistenie javorového hmatníka

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    Nad tým som aj ja rozmýšľal, že je leštený alebo len voskovaný, ale hentie Cort X-series majú taký jemný lak na hmatníku, tak som sa priklonil len k tomu. Vpodstate je to jedno, riešiť bysom to neriešil, lebo to má taký profi-vintage dizajn

To je kvázi ten ibanez lakový náter, ktorý z javora ide ľahko dole ak dosť šúchaš prstami po hmatníku
    Ak je to tak skutočne ako píšeš, potom to určite nebude gitara na hranie, ale na pozeranie. Takým lakom len sprzní výrobca každý nástroj. Za takú gitaru by som nedal "ani groš". Teda Cort som videl už pekných pár rokov na predajniach, aj soím ich "obrnkol", ale žiadna gitara tejto značky ma ničím nenadchla a tak som usúdil že by to boli zbytočne prachy kupovať taký nástroj. Ako sa ukazuje ich výrobca sa ani po takom čase "neprebudil" a robí nástroje s ktorými sú večné problémy.

Členom od
    Apr 2015
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Zdravim,,,,,s pripravkom PHILADELPHIA je mozne cistit a lestit aj lakovane casti gitary/basy ?, hmatnik som pekne prelestil....dik za odpoved

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky