+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 51 PrváPrvá 1 2 3 4 5 13 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 21 po 30 z 508

Téma: Z Praxe Zvukovej Techniky

Členom od
    Oct 2007
    Level
    59
    Sila Reputácie
    32

Re: Z Praxe Zvukovej Techniky

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Mihal Zobraz Príspevok
    Pravdaze existuju na to špeci efekty..
    nie efekty, gitarove syntetizatory
    video killed the rock´n´roll...

Jedna gitara, druhá gitara, jedno kombo. Všetko ostatné som predal a peniaze prepil.

Členom od
    Oct 2007
    Level
    59
    Sila Reputácie
    32

Jedna gitara, druhá gitara, jedno kombo. Všetko ostatné som predal a peniaze prepil.

Členom od
    Jun 2007
    Level
    79
    Sila Reputácie
    29

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Bachez Zobraz Príspevok
    nie efekty, gitarove syntetizatory
    No hej, tak som to myslel... rackove procesory... a myslim ze, ziadny soft ti taketo nieco nespravi

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Mihal Zobraz Príspevok
    No hej, tak som to myslel... rackove procesory... a myslim ze, ziadny soft ti taketo nieco nespravi
    no najvhodnejsie imho je na to midi snimac, je to presne na to co tu spekulujete .

Členom od
    Oct 2007
    Level
    59
    Sila Reputácie
    32

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) reeller_sk Zobraz Príspevok
    no najvhodnejsie imho je na to midi snimac, je to presne na to co tu spekulujete .
    to hej, ale midi snimac sam o sebe ti moc chleba nenapece...treba k nemu este to, o com tu spekulujeme

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    28

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Bachez Zobraz Príspevok
    to hej, ale midi snimac sam o sebe ti moc chleba nenapece...treba k nemu este to, o com tu spekulujeme
    no a potom sa to sprejazdnit napriklad s cubasom alebo cakewalkom alebo niecim podobnym.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Z Praxe Zvukovej Techniky

Precital som si to tu cele, ale myslim si, ze vo vami pozadovanej cenovej relacii vam neporadim ani ja ani nikto iny.
    Riesenia urcite su, ale to by chcelo "vyvalit" poriadny balik. Pokrocile SW nie su prave najlacnejsia zalezitost a naviac by to chcelo doplnit aj o HW. Ak by sme sa do toho pustili, skoncili by sme vo velmi virtualnej rovine. Slo by to totiz do desiatok tisic korun vzhladom na poziadavky ktore tu su.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Z Praxe Zvukovej Techniky

dokoncim smerove charakteristiky mikrofonov.

Poslednym typom je kardioidna charkteristika a hovori sa jej aj ladvinova.

Nazov kardioidna je odvodeny od tvaru charakteristiky podobnej srdcu.

Z pohladu konstrukcie mikrofonu s takouto charakteristikou, je podobna ako v predchadzajucom pripade - osmickova charakteristika. Rozdiel je len v tom, ze zvuk prichadza zo zadnej strany na zadnu stranu membrany zo spozdenim oproti zvuku prichadzajucemu spredu. Na to sluzi specialne navrhnuty zvukovod.
    Zvukve vlny prichadzajuce spredu sposobuju rozdiel tlaku medzi prednou a zadnou stranou membrany mikrofonu. Zvukove vlny prichadzajuce zozadu a zo stran posobia tak, ze tlak na oboch stranach membrany je vyrovnany.

Prakticky vzate ale pri nahravani zvuku takymto mikrofonom su v nahravke zastupene aj zvuky zo stran aj ked v mensej miere ako zvuky spredu.

Specifickym pripadom je superkardioidna charakteristika. Takemuto systemu hovorime aj hyperkardioidny. Ma velmi uzku , smerovu charakteristiku, s potlacenim signalu zo stran, na ukor snimania zvuku zozadu.
    Extremny pripad, je ak je samotny system mikrofonu umiestneny v na zadnom konci dlhsej trubice. Hovori sa tomu interferencna trubicova konstrukcia. Vyuziva sa to pri bodovom snimani napriklad na javisku, kde je malo miesta a tiez pri snimani zvukov zvierat v prirode tzv. lovcami zvukov. V nahravacich studiach sa tieto mikrofony nepouzivaju pre svoju malu ucinnost na "basoch". Naviac oproti ostatnym typom mikrofonov nemaju ziadne objektivne vyhody.

Smerove mikrofony sa vo vseobecnosti pouzivaju v pripadoch ak chceme pri nahravani silne potlacit zvuky prichadzajuce zo stran. Je to vhodne pri potlaceni roznych odrazov v zle akusticky upravenych miestnostiach. Svoje opdstatnenie maju aj v pripadoch, ak potrebujeme znizit uroven presluchov z inych nastrojov na minimum (napr. pri snimani jednotlivych bubnov zo spolocnej sady bicich, kde su jednotlive blizko seba, alebo pri snimani jedneho nastroja zo skupiny sucasne hrajucich nastrojov v priestore nahravacieho studia). Presluch ale tymto sposobom uplne nepotlacime. To si treba uvedomit. Naviac zvuk presluchov bude frekvencne posunuty do inych poloh a tak moze byt zvukovo dost neprijemny. Prichadza totiz mimo osi mikrofonu.
    Pri LIVE produkcii je odstranenie presluchov jednotlivych nastrojov pri nahravani velmi dolezite. Prakticky sa tu pouzivaju mikrofony s kardioidnymi charakteristikami.

V buducom prispevku este rozoberieme mikrofony s moznostou prepinania smerovej charakteristiky a ako zavisi samotna smerova charakteristika v zavislosti na vzdialenosti od zdroja zvuku.

Členom od
    Mar 2008
    Level
    44
    Sila Reputácie
    15

fuuu to chce par (sto) krat precitat aby som toto pochopil
    Tenson španielka
    Randall RG75 + footswitch (NA PREDAJ!) BAZOS INZERAT
    Ludwig CS Accent black + Tama Speed Cobra + Paiste cymbals + EVANS skin

Členom od
    Aug 2008
    Level
    23
    Sila Reputácie
    14

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Precital som si to tu cele, ale myslim si, ze vo vami pozadovanej cenovej relacii vam neporadim ani ja ani nikto iny.
    Riesenia urcite su, ale to by chcelo "vyvalit" poriadny balik. Pokrocile SW nie su prave najlacnejsia zalezitost a naviac by to chcelo doplnit aj o HW. Ak by sme sa do toho pustili, skoncili by sme vo velmi virtualnej rovine. Slo by to totiz do desiatok tisic korun vzhladom na poziadavky ktore tu su.
    predstavoval som si to trochu jednoduchsie... tak sa vratim zas ku Audacity

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky