+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 12

Téma: Marián Varga

Členom od
    Jul 2007
    Level
    32
    Sila Reputácie
    19

Marián Varga

Tento vynikajúci slovenský hudobník, skladateľ a improvizátor tu ešte nemá svoju tému, tak ju zakladám.

Len tak ilustračne, nejake Mariánove skladby:
    http://www.youtube.com/watch?v=la76i0Z4YCA

http://www.youtube.com/watch?v=zFEEfABYBfk

Koncert z tržnice, hrá so Šebanom a Rozsom, super improvizácia:
    http://www.youtube.com/watch?v=nsxGu9UmCJY

Zaujímavý dokument o Vargovi:
    http://video.google.com/videosearch?...um=4&ct=title#

Podla mna je Varga jeden z najlepsich slovenských hudobníkov, výborný skladatel, proste pojem na nasej hudobnej scene. Som skratka fanusik .
    Aky je vas nazor nanho a jeho tvorbu?

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    50

Re: Marián Varga

pozitivny...
    a ma u mna bezvyznamny bod ked dal smatanke miesto vtaka obalku.. :
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Oct 2007
    Level
    28
    Sila Reputácie
    17

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Bettencourt Zobraz Príspevok
    pozitivny...
    a ma u mna bezvyznamny bod ked dal smatanke miesto vtaka obalku.. :
    tak toto dostalo aj mna
    ..aj u mna patri Varga medzi velkych panov hudobnikov...to co predvadza so svojimi "chapadlami" je genialne

Členom od
    Oct 2006
    Level
    42
    Sila Reputácie
    20

uzasny hudobnik, len jeho hudba na mna vplyva velmi zvlastnym sposobom- na jednej strane sa mi paci a na druhej po dlhsom pocuvani nastavaju stavy lahkej az nenormalnej depresie a co som bol na par koncertoch tak vzdy sa tam rozplace niake dieta
    Cort M600 (kopia PRS)
    Yamaha akustika
    Peavey Rage 258

Členom od
    Jul 2007
    Level
    32
    Sila Reputácie
    19

Tak hej on vie zahrat aj pekne psychariny... a hraval aj tak ze na koncerte cisto improvizoval.. bez nejakej temy alebo hocicoho... proste absolutna imrpovizacia, siel na koncert a nevedel co bude hrat.. v tom dokumente sa vyjadril na margo svojich improvizacii, ze rad chodil do hlbokych(neznamych) vod a "skakal do prazdneho bazena" .. ono je to aj urcite pocut a vidiet na tej hre.

Členom od
    Jan 2008
    Level
    67
    Sila Reputácie
    23

Mám rád jeho hudbu. Donedávna som iba vedel, že niekto taký existuje, čo bola škoda, a keď som si popočúval dajaké pesničky, pozrel koncerty, hmm, pán hudobník, majster improvizácie. Veľmi sa mi páči.
    A s tou obálkou
    Kurzweil SP-2X
    Klavír Petrof
    Squier Stagemaster by Fender
    Marshall MG15CD
    Akustická gitara Johnson
    Flauta Yamaha
    Stojany, káble, obaly, trsátka, struny...

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

Exclamation Re: Marián Varga

Ak ma pamat neklame, tak pred 40 rokmi som si kupil modernejsi "stvrtstopy" alebo 4-stopy ak chcete, kotucovy uz tranzistorovy magnetofon TESLA B 42 (dovtedy som vlastnil starucky elektronkovy TESLA SONET DUO ktory bol "polstopy" - teda jedna stopa jednym smerom a druha stopa druhym smerom ppohybu pasky).

Nakupil som "par" pasov a velmi usilovne som "lovil" nahravky vtedajsej BEAT GENERATION (citaj bit dzenerejsn).

Okrem velkeho mnozstva kapiel z Anglicka, USA a ostatneho sveta som nahraval aj vsetko co sa objavilo na vtedajsej ceskoslovenskej betaovej (vtedy rockova scena este neexistovala) a velmi dobra bola aj polska a madarska tvorba (klavesak Czieslaw Niemen a ENIGMATIC boli super a tiez klavesak Gabor Presser s kapelou OMEGA a neskor ako M. Varga zalozil kapelu Lokomotiv GT.

Okrem inych som si nahral aj prve hity skupiny PRUDY v ktorej posobil aj Marian Varga. PRUDY sli pod taktovkou Pala Hamela. Marian Varga to "chvilu" znasal, ale neskor sa rozhodol ist vlastnou cestou. Tak vznikla formacia COLLEGIUM MUSICUM.

Pociatky Prudov sa niesli v znameni hitov ako napr. Massachusetts, Poď so mnou, Čierna ruža, Zaklínač hadov, Balada o smutnom Jánovi, Zvonky, zvoňte, Možno, že ma rada máš, Po písmenku, Šesf starcov a mnoho dalsich.

Priznam, ze este dnes si velmi rad vypocujem stare MGF pasky. Maju jednoducho svoje caro. Analogovy zvuk v MONO-fonnom rezime je jednoducho balzamom na dusu dnesneho pretechnizovaneho cloveka. Povazujem za svoje velke stastie, ze som zachranil 30 starych MGF pasiek a do 100 ks starych gramoplatni.

Preto si aj dnes mozem vypocut autenticke zvukove snimky z mladych liet aj Mariana Vargu.

Členom od
    Jan 2007
    Level
    35
    Sila Reputácie
    18

ja som tiez donedavna nevedel o ziadnom Vargovi. no potom som si kupil jedno cd Collegium musicum a zacal som sa kus o to zauijimat. a teraz tiez nemozem dopustit na stare platne s nahravkami ci uz prudov alebo collegium. jednoducho ma to svoje caro a mne sa to ovela viac rata ako uplne cistucky zvuk ktory som dostal z toho cd.

Členom od
    Dec 2008
    Level
    18
    Sila Reputácie
    0

Jeho umenie je nezapretelne, ale chudak, uz je aj dost vazne chory, takze to mozno vyznelo na Slavikovi, ze je dementny, ze tam rychlo odovzdal a navyse obalku, ale choroba si nevybera

Členom od
    Jan 2008
    Level
    67
    Sila Reputácie
    23

Hej, nemá to ľahké, ale aj napriek tomu hrá stále fenomenálne. On sa zrodil pre hudbu. Má úžasné koncerty, proste krása. Z tohoto mi išiel po chrbte mráz. Nádhera! Skomponovať niečo tak krásne. Klobúk dole http://www.youtube.com/watch?v=1z15JcnIigw (myslím okrem ostatných skladieb, ktoré sú nemenej úžasné)
    Kurzweil SP-2X
    Klavír Petrof
    Squier Stagemaster by Fender
    Marshall MG15CD
    Akustická gitara Johnson
    Flauta Yamaha
    Stojany, káble, obaly, trsátka, struny...

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky