+ Odpoveď do témy
Zobraz výsledky 1 po 5 z 5

Téma: Potenciometre na base

Členom od
    Jul 2008
    Level
    33
    Sila Reputácie
    14

Potenciometre na base

Dneska som chytil do ruky basu a čo nevidim ..jeden potenciometer(volume} je uplne rozkývaní nepretáča sa ale strašne sa kýve ...

Neviem čo mam robit. Ist kupit nový a aký ? a sam si to urobit čo je dost nepravdebodobne alebo kde by mi to mohli opravit?

pls je to surne ......

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Exclamation Re: Potenciometre na base

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Dead.Guitar-ista Zobraz Príspevok
    Dneska som chytil do ruky basu a čo nevidim ..jeden potenciometer(volume} je uplne rozkývaní nepretáča sa ale strašne sa kýve ...

Neviem čo mam robit. Ist kupit nový a aký ? a sam si to urobit čo je dost nepravdebodobne alebo kde by mi to mohli opravit?

pls je to surne ......
    Len pokojne a zatial nic nekupuj. Akeho typu basgitaru mas (Jazz Bass, Precision, Musicman,....)?

Kolmym tahom stiahni gombik s potenciometra. Uvidis vrubkovanu osku na ktorej bol gombik nasadeny, plochu maticu a pripadne aj podlozku. Staci za osku povytiahnut potenciometer a uvidis zavity na ktore nasadis podlozku a maticu a zlahka ju pritiahnes (do prava).

Potom odskrutkuj vryty skrutkovacom na krycom viku elektroniky a pozri ci sa neskratovali nejake vodice okolo uvolneneho potenciometra. Ak nie, potom si jednou rukou pridrz ten uvolneny potenciometer a druhou rukou za pomoci vhodneho vidlicoveho kluca (v nudzi pomozu aj kombinovane klieste) opatrene pritiahni maticu tak aby potenciometer pevne drzal, ale aby si nestrhol zavit - takze radsej opatrnejsie.

Potom opat nasad viko krytu, zaskrutkuj vruty skrutkovacom, nasad gombik - kolmym tlakom a mozes hrat.

V pripqade ak je potenciometer poskodeny, zo spodu je vyrazena jeho hodnota. Taky potom kupis v predajni s hud. nastrojmi (MADA a podobne) alebo v radioamaterskych potrebach.

Vela stastia v oprave.
    P.S. Ak by bol nejaky problem, tak napis konkretne v com to viazne a pomozeme.

Členom od
    Jul 2008
    Level
    33
    Sila Reputácie
    14

Re: Potenciometre na base

No mam GIO - Ibanez Soundgear GSR190JU .skušal som to kolmo vzhladom na basu vytiahnut ale nejak to nejde....:-(

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    89

Exclamation Re: Potenciometre na base

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Dead.Guitar-ista Zobraz Príspevok
    No mam GIO - Ibanez Soundgear GSR190JU .skušal som to kolmo vzhladom na basu vytiahnut ale nejak to nejde....:-(
    Tvoja basa je kopiou Fendra Precision Spec. s 1 x snimac JB a 1 x snimac PB a mas tam 2 x Volume a 1 x Tone ? Ktory Volume je vadny (ten blizsie ku krku alebo stredny)? Ma gombiky leskle, kovove? Podla toho co som pozrel na nete to musi ist kolmo dole stiahnut gombik. Pripadne si pomoz tak, ze na drevo (telo) basy poloz tenku pevnu podlozku (napr. nejaky pliesok) a skus gombik vypacit (trocha pohnut) ako som uz povedal kolmo napriklad silnejsim skrutkovacom alebo silnejsim priborovym nozom ci inym nastrojom. Ak sa gombik pohne, potom ho uz stiahnes prstami v pohode. Neboj sa nic tam neposkodis. Daj vediet ako si dopadol.

Členom od
    Jul 2008
    Level
    33
    Sila Reputácie
    14

Re: Potenciometre na base

S tým potenciometrom sa to vyriešilo len sa uvolnil takže ho trebalo vybrat a a zašruobat tu skurtku na čo to bola poriadne o basu .....takže som hral na nej až kým struna sa neuvolnila taže zase dačo musim opravovat :-(

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky