+ Odpoveď do témy
Stránka 15 z 15 PrváPrvá ... 5 13 14 15
Zobraz výsledky 141 po 150 z 150

Téma: Top 100

Členom od
    Nov 2008
    Level
    68
    Sila Reputácie
    24

Re: Top 100

plexina a fender strat je primitivna technika? to asi skor myslite nahravanie co?

Členom od
    Mar 2010
    Sila Reputácie
    17

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Matomeister Zobraz Príspevok
    chyba mi tam Paul Gilbert, Vai, Satch... ale čo tam robí Kurt, to neviem...
    Mas nieco proti Kurtovy ale hendrix si podla mna zasluzil byt prvy

Členom od
    Nov 2008
    Level
    68
    Sila Reputácie
    24

asi nema nic az tak proti kurtovi ako proti tomu do akeho rebrika bol zaradeny

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    40

2 z 2 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Tak tam skor ide o to, aby sme tych ludi chapali trocha v historickom kontexte. Je az sranda, ze niektori spochybnuju ten uz dlhodoby nazor, ze Hendrix bol povazovany za "najlepsieho gitaristu", resp. jedneho z najlepsich, ked dnes mame Govana, Vaia, Satcha.. Lenze zoberme si, kedy prisiel. V Anglicku frcali Beatles, Clapton bol "the best", prisiel Hendrix so svojim hranim typu akordy-basova linka-melodia naraz, total kontrola nad spatnou vazbou a podobnymi vecami, ktore malokto (ak vobec niekto) dovtedy pouzival tak kreativne, ako on. Total obratil naruby celu scenu a ak si niekto pozrie zaznamy z nejakeho doboveho koncertu, ludia tam na neho kukaju s otvorenymi ustami.
    Trosku podobne je na tom aj Kurt, ktory par power akordami dokazal vytvorit novy "styl" (nechcem pouzit to slovo "kult", aj ked v tomto pripade sa tam uz aj nechcene pyta). A urcite jemu ako gitaristovi patri uznanie, lebo nemusel hadzat arpeggia a stupnicove behy, ale sola mal jednoduche z par tonov, ako aj cele skladby, ale boli zaujimave. A skor o to ide, nie hadzat kvantum not, ale dat kazdej note vyznam (vid B.B. King).

Myslim, ze gitaristi su taka divna komunita, ktoru mozno dobre vystihuje ten "vtip" o ziarovke -

"Kolko gitaristov treba na vymenu ziarovky?
    100.
    Jeden vymiena ziarovku a tych 99 je tam a hovori, ze oni by to urobili lepsie."

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    40

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    Hendrix bol prvý, ktorý začal hrať na gitare ako to poznáme dnes. Dovtedy boli najväčší gitaroví majstri The Beatles. Sám Clapton sa rozhodol zahodiť gitaru, keď videl, čo Hendrix predvádzal.
    V principe mas pravdu. Pozri si nejake dobove koncerty Hendrixa a vidis, ako tam ludia cumia s otvorenym ustami (samozrejme aj vtedy, ked spalil gitaru :P).

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    Ja osobne moc Hendrixa nemusím. Má super veci, parádne, ale viac sa mi páčia, keď ich hrá niekto iný.
    Ja ked si vypocujem nejake Hendrixove veci od SRV alebo Mayera, tiez sa mi to najprv paci (napr. Little Wing od SRV alebo Wait Until Tomorrow od Mayera), avsak potom po case sa vratim k Hendrixovi, hlbsie sa zapocuvam a citim tam tie veci "medzi riadkami", ktore tam ti pani proste nedavaju. V Hendrixovej hre bol taky zvlastny zivot, doslova zivelnost, on zil R&B, ta hudba isla z neho, tak ako ju pocul a citil (celu, teda basovu linku, harmonicku zlozku a melodiu), tak ju daval do tej gitary a je to tam proste pocut, ze je to ako keby ziva hmota, velmi zahustena faktura a rozne linky, ktore subezne idu a koexistuju. To samozrejeme u tych ostatnym panov tak nie je.

SRV hra menej a jeho styl je "pajcnuty" do texas bluesu, dava viac akcenty na jednotlive noty, pricom Hendrix hral skor "plochy", myslel inac. Mayer ma zase taky "upratany zvuk", menej zahustenu fakturu, akoby prisposobenu dnesnemu posluchacovi, ktory je uz zvyknuty na ine (ako technika "vylepsila" zvuk, nase uska akoby zleniveli). Kazdy ma svoj styl, ich hudba sa dobre pocuva, ale v Hendrixovi je este nieco ine, nieco originalne a velmi zive.

Členom od
    Jun 2009
    Level
    34
    Sila Reputácie
    13

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Fil Zobraz Príspevok
    A skor o to ide, nie hadzat kvantum not, ale dat kazdej note vyznam
    Pre toto je mojim top1 gitaristom David Gilmour. Hra miestami naozaj pomaly, ale hra presne to, co v tych pesnickach ma byt, vzdy to trafi uplne skvele. Ani o ton viac, ani menej.

Členom od
    Sep 2010
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

no tak myslím, že 1.miesto každý čakal .. santana sa mi zdá príliš dole a page myslím že tiež by mohol byť trochu vyššie ... a myslím si že frusciante je lepší ako garcia ... n a ešte curt cobain ma dosť zarazil

Členom od
    Apr 2011
    Level
    40
    Sila Reputácie
    19

podobné rebríčky (ak nie tie isté) vídam na ultimate-guitar.com často, a vždy ma chytá taký mierný amok pri čítaní. Nedávam tomu čo to vydáva za vinu ale strašne by ma zaujímalo na akom princípe zostavujú podobné srandy.
    Ale výnimočne som sa s prvým miestom aj zhodol, aj keď Jimiho moc nepočúvam, jeho vplyv a schopnosti viem oceniť a rozhodne sú nespochybniteľné. Ale ak si podobný rebríček prečítajú nejaké detská ktoré ešte nemajú moc prehľad isto im to pomôže a privedie ich k rockovej či jazzovej hudbe. Aspoň to.
    Awaken in the silent night. Alone, inland hysteria.I am a stranger in this land.Here I kneel before you. Oh, solemn glory. - CoL Following Betulas

Členom od
    Feb 2010
    Level
    37
    Sila Reputácie
    0

Určite by tam mal byť Satriani a Vai

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    16

Vo vsetkych tychto rebrickoch ide iba o to, ukazat (najma mladym) ludom gitaristov, ktori boli/su hudobne niecim zaujimavi. Vobec sa to nemysli tak, ze tito su najlepsi gitaristi a presne v tomto poradi. Ved to sa prakticky neda posudit. Ale koho by uputal titulok ''Just a few dozens of guitarists you might like''? Asi nie vela ludi. Tak to nazveme TOP 100 OF ALL TIME a hned je to putavejsie. Ze je to v skutocnosti blbost? Ze Cobain nevedel poriadne hrat? Suhlas. Ale predsalen bol jeho styl niecim zaujimavy. Jimmy Page bol po technickej stranke takisto dost slaby a jeho sola tiez nie su v podstate nic ine ako trocha pentatoniky, ale ma velmi efektivne riffy a tie sola tam jednoducho pasuju. Naproti tomu ludom ako Paul Gilbert ja osobne neviem prist na chut. Alebo polovici tych speedmetalovych veci. Aj Dream Theater si cenim pre vselico, ale urcite nie pre tie nezmyselne solove pasaze, ktore ma vacsinou nijak zvlast neoslovuju a casto mi pripadaju ako nahodne pozliepane technicke cvicenia.

Skratka ide len o to, rozsirit ludom obzory a tento ucel, myslim si, vacsina z tych rebrickov splna. Jedine, co by sa dalo vytknut, je to, ze aj ked je nazov napr. top 100 guitarists of all time, tak su tam vacsinou takmer vylucne rockovi gitaristi. To je asi jedina vaznejsia chyba. Tento rebricek tym vsak netrpi:
    http://www.digitaldreamdoor.com/page...uitar-all.html
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky