+ Odpoveď do témy
Stránka 5 z 5 PrváPrvá ... 3 4 5
Zobraz výsledky 41 po 47 z 47

Téma: Snimace

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    27

Re: Snimace

Zdravim, neviem ci je to najvhodnejsie miesto na moj dotaz ale...chcem trochu upgradnut moju basu Cort Artisan B5 , momentalne su v nej snimace Bartolini MK1-5 Made in Korea a zvukovo su pre mna prilis take stredove, ten krkovy nieje az taky zly, ale kobylkovy je taky nijaky. Chcem aby mali vyskovejsi a zaroven aj hlbsi zvuk bez nejakych prilis vyraznych stredov a rad by som pocul aj ryncanie prazcov Chcem to proste na slap a aj na daku tvrdsiu muziku. Uvazujem nad http://shop.sollerguitars.com/produc.../emg-40dc.html ku kobylke, myslel som, ze by som vymenil len kobylkovy a skusil ako to bude zniet, kedze viacmenej vyuzivam zvuk toho resp. kombinujem to v takom pomere, ze je tam hlavne kobylkovy. Pripadne este http://shop.sollerguitars.com/produc...mg-40-dcx.html to by zrejme mal byt taky snimac na tvrdu muziku, ale ta cena mi pride trohcu prehnana na taku basu... Takze aky je prosim Vas nazor ? Ma zmysel menit len kobylkov (aspon zatial)? A co si myslite o tych snimacoch ? Hlavne o tom 40DC.
    Dakujem !
    Last edited by Xibal; 15.02.2013 at 17:51.
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

Členom od
    Sep 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    [U]

1. O snímačoch, ich prednostiach i neduhoch:

2. Teraz si povieme ako na to pri vlastnej výrobe snímača.

Zdravim ctene forum.

Browsujem si internetom, ani neviem co hladam... A co mi google nevyhodilo. Toto forum, respektive tento topic a v nom 2 uzasne prispevky usera "MUZIKER", konkretne o zalievani snimacov a o konstrukcii snimacov a moznostiach domacej vyroby.

Oba prispevky - respektive vzhladom k rozsahu sa da povedat "miniclanky" - su PLAGIAT. Ukradnuty text. Na tuto temu som napisal asi pred 6-7 rokmi 2 clanky, povodne som ich pisal tusim pre zaniknuty web "Electric Madness" a myslim, ze boli uverejnene aj na ceskej stranke "Instrumento". Oba clanky dlho viseli na mojej dnes uz zaniknutej stranke "rastopeteraj.sk". Nemam nic proti pouzivaniu mojich textov, napisal som vela clankov, ktore visia rozne po internete. Samozrejme, v ramci slusnosti, vzdy bol uvedeny zdroj, respektive ja ako autor. A samozrejme, vzdy islo o originalny a nesprzneny text.

Uzivatel "MUZIKER" ovsem moje clanky zobral, poupravoval niektore formulacie a pouzil ich ako prispevky v diskusnom fore. Co osobne povazujem za - mierne povedane - chrapunstvo.

Rad by som poprosil administratora tejto stranky, aby konkretne prispevky odstranil, ako aj ich pripadne citacie v inych prispevkoch. Nevadi mi, aby tu povodne clanky zostali uverejnene, samozrejme v nezmenenej forme a s uvedenym autorstvom.

Ozaj - nasiel som na internete visiet jednu zo starsich verzii mojej osobnej stranky, este na starom free hostingu. Spominane clanky:

http://www.peteraj.webz.cz/singel.htm
    http://www.peteraj.webz.cz/zalievanie.htm

Zaverom - nemam nic proti uzivatelovi "MUZIKER", fandim tomuto foru a vsetkym, co ho navstevuju. Ale vziat hotovy uverejneny text, malinko ho preformulovat a spravit z neho prispevok do diskusie povazujem za nekorektne - minimalne.

Vdaka za pochopenie.

Členom od
    Nov 2007
    Level
    85
    Sila Reputácie
    47

a ja už som sa potešil Rastis že si sem zavítal
    v každom prípade toto určite naserie...
    GuitWashburn N2 Nuno Bettencourt Signature Model, Copy Of Strat, Marin Electroacoustic /nylon strings/
    Bass Lakland Jazzbass, LTD ESP B206, Squier Pbass
    Amp : Orange DT, Orange 2*12
    Eff : AKG wireless system, In Ear monitoring system, Bassboard : Line selector, Zoom MS60-B, DIbox
    Using : M-Audio Hardware, M-Audio Studiophile, Rode NT-1A, AKG-C1000/3000, Shure Beta52,SM57,SM58,PG56,PG81, Audix i-5

Členom od
    Sep 2013
    Level
    1
    Sila Reputácie
    0

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Biťo Zobraz Príspevok
    a ja už som sa potešil Rastis že si sem zavítal
    v každom prípade toto určite naserie...
    nasere / nenasere - o to zase az tak nejde. skorej ma to zarazilo a nemohol som si odpustit reakciu.

inak je to tu urcite pekne forum, len kto by mal cas vysedavat na tolkych forach

Členom od
    Jan 2015
    Level
    14
    Sila Reputácie
    0

Zdravim...chcem si vyrobit vlastny singel aj hum... magnety som zohnal no nemôžem zohnať drôt ...najtenši čo som našiel ma 0,5 mm...niektory mi radia aby som rozobral nejake trafo a použil drôt z cievky...no ten je dosť hruby...kde by sa dal zohnat taky tenky drôt ?

Členom od
    Jan 2015
    Level
    14
    Sila Reputácie
    0

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Na snímač potrebuješ jednoznačne medený lakovaný vodič hrúbky 0,05 mm, inak ti na kostričku nevojde potrebný počet závitov (asi 4000 - 5000 závitov). Vodič može byť hrubý maximálne 0,08 mm, ale už to bude asi menej závitov, ktoré sa vojdú na kostričku a tým bude menší aj "odpor", teda impedancia snímača a tomu bude treba aj prispôsobiť ostatnú elektroniku gitary. Inak od počtu závitov závisí aj veľkosť, alebo úroveň užitočného signálu na svorkách snímača ktorý sa naindukuje rozochvením struny el. gitary. Niekto by si mohol povedať, ľahko sa to dá obísť väčšou kostričkou na ktorú sa zmestí napr. dvojnásobok závitov a tak budem mať snímač "supervýkonný". Do istej miery to síce platí, ale len do dosiahnutia akéhosi "kulminačného bodu" v počte závitov.
    Pozor , opačný extrém ktorý tiež nie je vhodný je príliš veľa závitov (napr. vyše 8000 závitov) ktoré už nie sú na osoh a vôbec nezlepšia zvuk snímača.
    Podobne by sme sa mohli baviť aj o magnetoch snímača. každému záujemcovi o stavbu vlastnoručne zhotoveného snímača odporúčam laborovať s tými materiálmi ktoré má k dispozícii a výsledky si zapisovať. Potom takýto konštruktér aj sám príde na to, čo je pre neho a jeho nástroj najlepšie.
    Last edited by muziker; 13.04.2015 at 16:56. Dôvod: doplnenie

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky