+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 3 1 2 3 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 27

Téma: Samouk expretom...

Členom od
    Apr 2009
    Level
    25
    Sila Reputácie
    0

Samouk expretom...

asdasddsaddddddddd sa dasd
    Last edited by tučniak; 28.08.2009 at 08:25.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

Re: Samouk expretom...

Ja som chodil 6 rokov na klavír do ZUŠ, tak ti hádam niečo poradím. Mám už za sebou vyše 11rokov hudby, tak sa ako tak viem orientovať.

Ide o to, ak poznáš noty (ak nie nauč sa, na internete je toho dosť) zožeň si nejakú knihu, kde sú cvičenia na klavír. Prejdi ju celú, trochu si vycibríš sluch. Počúvaj strašne veľa hudby, je jedno aké nástroje. Pesničku, ktorá sa ti bude páčiť skúšaj zahrať podľa sluchu - ak to nepôjde sú na internete takzvané taby, v ktorých je spravená väčšina pesničiek. Napr www.911tabs.com prezrieš si ich napríklad cez TuxGuitar - áno je to zväčša na gitaru, ale sú tam aj noty, takže no problém.

Tak isto si hľadaj noty aj na toho Burgera. On hrá na 60% improvizáciu - to už je ďalší stupeň hry na hudobný nástroj. Ovládaš tu celú skladbu a presne vieš použiť rozklad akordov a tóny stupníc, ktoré pasujú - už ide iba o tvoje pocity a melódiu, ktorá ti hrá v hlave.

Uvedom si, že poslucháč hudby počuje hudbu (tón) iba raz - potom ako sa zahrá. Ale muzikant ju počuje 3krát - predtým ako ju zahrá, keď ju hrá a počuje aj čo zahral.

Členom od
    Oct 2007
    Level
    59
    Sila Reputácie
    31

ahoj, myslim, ze pokial mas nejake solidne zaklady od znamej, neni problem pokracovat aj sam.

Internet dnes ponuka mnozstvo materialu vo video, audio aj pisanej forme, aj techniku aj teoriu.
    No v muzike to urcite nefunguje stylom ,,cisto len o sluchu"...jedna sa o rozklady akordov (arpeggia), resp. stupnicove ,,behy na kratke trate", cize by som sa s tvojim vkusom uberal tymto smerom.

POzri si google, skus zohnat nejake notove materialy Burgerovych skladieb a ucit sa na nich.
    video killed the rock´n´roll...

Jedna gitara, druhá gitara, jedno kombo. Všetko ostatné som predal a peniaze prepil.

Členom od
    Apr 2009
    Level
    25
    Sila Reputácie
    0

Chcem sa ešte opýtať na moju techniku. Teraz mám TOTO Kawai K1
    Myslíte, že to na pokročilý začiatok stačí alebo mám si niekde zohnať obyčajné piano. To by mohol byť problém ale mám možnosť chodiť hrať skoro hocikedy na obyčajné piano (hrozne rozladene )...inak k tomu môjmu stroju-nemám pedál a ani tá dynamika tam nefunguje. Proste keď sadnem za klavír s dobrou dynamikou kláves, tak asi viete ako to znie proste hrôza

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

AK sa tomu chceš skutočne venovať, tak jednoznačne pianino (do bytu). Však určite sám vieš, že to je úplne iný pocit na tom hrať. Ja osobne pri skutočnom drevenom klavíry so strunami vydržím véééľmi dlho, ale pri klávesoch ma to nebaví.

Členom od
    Apr 2009
    Level
    25
    Sila Reputácie
    0

A ešte...Podľa nôt mi nerobí problém zahrať...ani podľa sluchu, len to neni ešte také že každú notu trafím na prvý krát...no mal by som viac hrať s notami alebo bez nôt? alebo sa nejaku naučiť z nôt a potom bez...a ešte je problém, keď neviem basový kľúč?

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) tučniak Zobraz Príspevok
    A ešte...Podľa nôt mi nerobí problém zahrať...ani podľa sluchu, len to neni ešte také že každú notu trafím na prvý krát...no mal by som viac hrať s notami alebo bez nôt? alebo sa nejaku naučiť z nôt a potom bez...a ešte je problém, keď neviem basový kľúč?
    Treba cvičiť aj noty aj sluch. Nevadí, že netrafíš na prvýkrát, to všetko príde časom. Niekto ti tu s tým basovým už poradí, to sa iba asi o 4noty posúva, inak je to to isté.

Členom od
    Apr 2009
    Level
    25
    Sila Reputácie
    0

o 2 to ešte viem (tuším) ale hrať ho neviem...to myslím, že či to neni problém...Ja hrám hlavne ten rozklad akordov...skoro vždy je to podobné s tym basovým...

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    27

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) -MaReK- Zobraz Príspevok
    Treba cvičiť aj noty aj sluch. Nevadí, že netrafíš na prvýkrát, to všetko príde časom. Niekto ti tu s tým basovým už poradí, to sa iba asi o 4noty posúva, inak je to to isté.
    Co je to, ze o 4 noty? o fisko desko acko a bcko, alebo dake ine 4? ...

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

hej o 2 tóny, ale noty ti idú po poltónoch (čiara, medzera,čiara,medzera) preto som napísal 4

Radšej si reeller mohol napísať presne ako takto zbytočne spamovať.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky