+ Odpovedaj k článku
Stránka 2 z 2 PrváPrvá 1 2
Zobraz výsledky 11 po 12 z 12

Článok: [Recenzia] VOX Satchurator a podobne krabicky

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    63

[Recenzia] VOX Satchurator a podobne krabicky

Ahojte,
    takže dnes som bol v hudobninách skúšať efekty poriadne na mojom aparáte a rozhodol som sa Vám priniesť môj subjektívny pohľad na Satchurator a ešte 3 iné: Digitech Tube Driver, Marshall BluesBreaker II, BOSS SD-2.
    Vybral som tie 4 najlepšie

Začnem postupne

BOSS SD-2
    Výborný efekt, som jeho vlastníkom - hrá lepšie ako SD-1 a bol výrobne limitovaný.
    Neobsahuje žiadny By-Pass, bez elektriny cez neho neprechádza signál. Výsledný zvuk aj pri vypnutom efekte zosilňuje a trošku pridáva výšky (mne sa to páči, pretože spraví zo snímačou taký Lace Sensor nádych, ale zachová ich charakteristiku). Obsahuje 2 efekty LEAD a CRUNCH, každý má vlastné korekcie LEVEL,TONE,GAIN. Dá sa medzi nimi prepínať ľubovoľne pomocou prídavného ext. prepínača, alebo otočným prepínačom na efekte.
    LEAD: výborný efekt, ktorý hrá najlepšie na lampovom aparáte. Zvuk podobný SD-1, výborný rockový drive.
    CRUNCH: tiež vynikajúci efekt. Jemný drive, ktorý hrá na každom aparáte veľmi dynamicky, sviežo a skrášli jeho výsledný zvuk.

Škatuľka je veľmi odolná praktická a obsahuje širokú paletu zvukov.

Marshall BluesBreaker
    Obsahuje charakteristické bluesové skreslenie (kanál BLUES) a prepínačom sa dá prepnúť čisto iba na booster (BOOST).
    BLUES: veľmi zaujímavé kreslenie, aj keď na môj vkus moc huňaté a nie až tak výrazné. Obashuje korekcie GAIN,TONE,LEVEL. Skreľuje zo žiadneho až po mierne silnejšie skresľenie. Zvuk je čitateľný, dá sa s ním dynamicky pracovať.
    BOOST: vynikajúci booster, asi najlepší aký som počul - no neoplatí sa kupovať celý efekt len kvôli nemu obsahuje len korekciu LEVEL, čím sa pridáva úroveň "nakopnutia" (zosilnenie hlasitosti gitary)
    Obsahuje True ByPass.

DigiTech Tube Overdrive
    Taktiež výborný efekt. Skresľenie obroti BB2 krajšie, prieraznejšie, výraznejšie.
    Obsahuje 2 skresľenia CLASSIC a MODIFIED. Kanály majú spoločné korekcie a dá sa nimi prepínať iba malým prepínačom na efekte. Korekcie: LEVEL, LOW, HIGH, GAIN
    CLASSIC: podobá sa na BB2, ale je slabšie, dá sa s ním dobre pracovať.
    MODIFIED: modernejšie skreslenie pripomínajúce Garyho Moora, má taký hladký, prierazný zvuk.

Efekt je veľmi kvalitne spracovaný. Celý z kovu, potenciometre sa dobré ovládajú, majú akoby také polohy. Efekt sa vyrába iba v USA, preto je z tých drahších.

a nakoniec...

VOX Satchurator
    Jedným slovom: DOKONALÝ!!!
    Je vidieť, že na ňom Satriani a VOX pracovali rok. Prepracovaný do detailov, zvuk neuveriteľne univerzálny na každý žáner! Dokonale reaguje na dynamiku, skreslenie, ktoré je takmer zhodné s lampovými efektami. Obsahuje všetko, čo normálny gitarista potrebuje.
    Má korekcie LEVEL,TONE,GAIN, prepínač PAD na prispôsobenie dynamiky hry. V jednej polohe reaguj úplne a v druhej stabilizuje dynamiku, takže aj keď hráte tichšie, efekt sa tvári verne dynamickejšie. 2 tlačidlové prepínače: jeden na zapnutie Drive a druhé tlačidlo pridá viac drivu pre sóla. zvuk je aj v úplne najväčšom skreslení plný dynamiky a veľmi čitateľný (počuť chyby!).
    Nemá ByPass!! na zvuk reaguje ako SD-2, že ho zosilní - tým má u mňa veľké plus!!!
    Čistý zvuk lahôdka ako na SD-2. Skresľenie sa dá nastaviť od úplne jemného až po brutálne najmetalovejšie. Krásne reaguje na hlasitosť gitary, zvuk je proste krásny!
    Plánujem ho kúpiť!

Členom od
    Dec 2007
    Sila Reputácie
    88

Re: VOX Satchurator...a.i.

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Petrik Zobraz Príspevok
    Kristova noho, ty dodnes ides na MV3? Vermonacke MV3? Zlaty moj Marecku, velmi si ma potesil, ja na ten zosik dodnes spominam s velkou laskou. Len mi povedz, mas ho nejak upraveny? Lebo ten, co som pouzival niekedy v rokoch 1971-3 mal patkolik vstup a nepamatam, ci mal nejaky vystup do PA, ale skor nie. Proste na dnesnu dobu mi pripada dost neprakticky.
    Ak ťa to poteší, ja si dodnes uchovávam tri staré "mašinky" z produkcie GDR ako historické rekvizity. Sú to kombo REGENT 30 (elektronkové kombo 2 x EL 34 na konci a pružinovým hallom, 2 x 12" RFT reprákmi pracujúce v "A" triede), na ktoré som hrával ešte v r. 1966, väčší brat - zosilňovač REGENT 60 (elektrónkový s 2 x EL 34 na konci)som kúpil v r. 1968 ale boxy sú už preč, lebo v paneláku jednoducho miesta nazvyš niet a aj spomínaný elektrónkový s 2 x EL 84 na konci zosilňovačík MV 3, ktorá odpočíva v poličke.

Ináč nie je vôbec žiadny problém s náhradou vstupného DIN 5 - kolíka na JACK 6,3 mm na ktoromkoľvek z menovaných. Rovnako ako aj výstupu na reproduktory. Výstup do PA vyviesť spočíva len v kúsku káblika a zásuvky JACK, prípadne dvoch rezistorov na vytvorenie deliča výstupného nápätia. U REGENT 60 možno využiť zásuvku pre MGF.

Členom od
    Apr 2006
    Sila Reputácie
    63

Re: [Recenzia] VOX Satchurator a podobne krabicky

Používam ju kdekoľvek. Nehanbím sa za to, ani pri René Lackovom originále Marshall PLEXI 1987!! Dokonca to hrá ešte lepšie. Má to nehorázne dobrý zvuk.
    Mám to v pôvodnom stave. Používam Prepojku DIN-JACK. Výstup to má 6Ohm, ale super (a aj hlasno) to hrá cez 8Ohm. Používam netradične veľký 1x12" reprobox s Celestion Greenback. Hrá to perfektne! Veľakrát mi stačí samotné, ale teraz som sa zvykol prizvučovať mikrofónom, kď dosť regulujem hlasitosť na volume, aby ma bolo počuť. Zvukovo to rozdrvilo už dosť veľa profi aparátov.

Veľkou výhodou sú aj malinké rozmery a nízka hmotnosť.

+ Odpovedaj k článku

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Kľučové slová pre túto tému

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky