Ahojte,
takže dnes som bol v hudobninách skúšať efekty poriadne na mojom aparáte a rozhodol som sa Vám priniesť môj subjektívny pohľad na Satchurator a ešte 3 iné: Digitech Tube Driver, Marshall BluesBreaker II, BOSS SD-2.
Vybral som tie 4 najlepšie

Začnem postupne

BOSS SD-2
Výborný efekt, som jeho vlastníkom - hrá lepšie ako SD-1 a bol výrobne limitovaný.
Neobsahuje žiadny By-Pass, bez elektriny cez neho neprechádza signál. Výsledný zvuk aj pri vypnutom efekte zosilňuje a trošku pridáva výšky (mne sa to páči, pretože spraví zo snímačou taký Lace Sensor nádych, ale zachová ich charakteristiku). Obsahuje 2 efekty LEAD a CRUNCH, každý má vlastné korekcie LEVEL,TONE,GAIN. Dá sa medzi nimi prepínať ľubovoľne pomocou prídavného ext. prepínača, alebo otočným prepínačom na efekte.
LEAD: výborný efekt, ktorý hrá najlepšie na lampovom aparáte. Zvuk podobný SD-1, výborný rockový drive.
CRUNCH: tiež vynikajúci efekt. Jemný drive, ktorý hrá na každom aparáte veľmi dynamicky, sviežo a skrášli jeho výsledný zvuk.

Škatuľka je veľmi odolná praktická a obsahuje širokú paletu zvukov.

Marshall BluesBreaker
Obsahuje charakteristické bluesové skreslenie (kanál BLUES) a prepínačom sa dá prepnúť čisto iba na booster (BOOST).
BLUES: veľmi zaujímavé kreslenie, aj keď na môj vkus moc huňaté a nie až tak výrazné. Obashuje korekcie GAIN,TONE,LEVEL. Skreľuje zo žiadneho až po mierne silnejšie skresľenie. Zvuk je čitateľný, dá sa s ním dynamicky pracovať.
BOOST: vynikajúci booster, asi najlepší aký som počul - no neoplatí sa kupovať celý efekt len kvôli nemu obsahuje len korekciu LEVEL, čím sa pridáva úroveň "nakopnutia" (zosilnenie hlasitosti gitary)
Obsahuje True ByPass.

DigiTech Tube Overdrive
Taktiež výborný efekt. Skresľenie obroti BB2 krajšie, prieraznejšie, výraznejšie.
Obsahuje 2 skresľenia CLASSIC a MODIFIED. Kanály majú spoločné korekcie a dá sa nimi prepínať iba malým prepínačom na efekte. Korekcie: LEVEL, LOW, HIGH, GAIN
CLASSIC: podobá sa na BB2, ale je slabšie, dá sa s ním dobre pracovať.
MODIFIED: modernejšie skreslenie pripomínajúce Garyho Moora, má taký hladký, prierazný zvuk.

Efekt je veľmi kvalitne spracovaný. Celý z kovu, potenciometre sa dobré ovládajú, majú akoby také polohy. Efekt sa vyrába iba v USA, preto je z tých drahších.

a nakoniec...

VOX Satchurator
Jedným slovom: DOKONALÝ!!!
Je vidieť, že na ňom Satriani a VOX pracovali rok. Prepracovaný do detailov, zvuk neuveriteľne univerzálny na každý žáner! Dokonale reaguje na dynamiku, skreslenie, ktoré je takmer zhodné s lampovými efektami. Obsahuje všetko, čo normálny gitarista potrebuje.
Má korekcie LEVEL,TONE,GAIN, prepínač PAD na prispôsobenie dynamiky hry. V jednej polohe reaguj úplne a v druhej stabilizuje dynamiku, takže aj keď hráte tichšie, efekt sa tvári verne dynamickejšie. 2 tlačidlové prepínače: jeden na zapnutie Drive a druhé tlačidlo pridá viac drivu pre sóla. zvuk je aj v úplne najväčšom skreslení plný dynamiky a veľmi čitateľný (počuť chyby!).
Nemá ByPass!! na zvuk reaguje ako SD-2, že ho zosilní - tým má u mňa veľké plus!!!
Čistý zvuk lahôdka ako na SD-2. Skresľenie sa dá nastaviť od úplne jemného až po brutálne najmetalovejšie. Krásne reaguje na hlasitosť gitary, zvuk je proste krásny!
Plánujem ho kúpiť!