+ Odpoveď do témy
Stránka 4 z 6 PrváPrvá ... 2 3 4 5 6 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 31 po 40 z 52

Téma: z gitary k basgitare

Členom od
    Apr 2009
    Level
    44
    Sila Reputácie
    29

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Re: z gitary k basgitare

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Gwynnbleid Zobraz Príspevok
    a co tak daco taketo? http://www.youtube.com/watch?v=yf56jYDv2fc
    ved cim viac strun tym lepsie nie? ved vetsia pravdepodobnost ze trafis aspon daku strunu a navyse to vyzera cool
    Ha! Frajer.. Nech sa sa s ňou postaví počas hrania

Členom od
    Oct 2006
    Level
    42
    Sila Reputácie
    18

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Skyro Zobraz Príspevok
    ved tam su tie struny nasebe naprcane natesno jak... na tomto hrat prstom neviem neviem ci by som vzdy trafil spravnu strunu
    tak ale daku trafis vzdy a ak aj nie spravnu, vzdy mozes prehlasi ze hrajes extremne progresivne
    Cort M600 (kopia PRS)
    Yamaha akustika
    Peavey Rage 258

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    40

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Squierik_NFT Zobraz Príspevok
    Ha! Frajer.. Nech sa sa s ňou postaví počas hrania
    smola..zeriav je daleko
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    May 2009
    Level
    15
    Sila Reputácie
    0

Cool Re: z gitary k basgitare

to MarekPB: akoze prislo mi nevolno z toho co si tu napisal.... ale ja som to rozdychal a chcel by som podotknut ze 6 strunova basa ja naladená na tony:

HEADGC

teda sa pridava tensia struna! ! !

ja hravam asi pol roka mam 4 strunovu a dalsie dve struny mi nesmierne chybaju... proste tie tvoria dolezite "feelingy" v pesnickach

basa ku ohnu? ok ale ako sprievod k akustike (myslim akust. basu)

a basa neni jednoducha ja som ju tiez niekedy nevnimal ale teraz proste parada najkrajsi zvuk na svete

Členom od
    Sep 2008
    Level
    26
    Sila Reputácie
    14

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Zváračov Pes Zobraz Príspevok
    to MarekPB: akoze prislo mi nevolno z toho co si tu napisal.... ale ja som to rozdychal a chcel by som podotknut ze 6 strunova basa ja naladená na tony:

HEADGC

teda sa pridava tensia struna! ! !

ja hravam asi pol roka mam 4 strunovu a dalsie dve struny mi nesmierne chybaju... proste tie tvoria dolezite "feelingy" v pesnickach
    No tak ked ti prišlo nevoľno tak oprav čo je zle, ja to nejak vstrebem a nabudúce sa možno nejakému inému fajnšmekrovi už aspon nebude zdvíhať žalúdok až sem dačo napíšem. Veď od toho je to forum nie? :-D Pekný deň.
    Niekto má Cort-a, iný Mariss-u. Ja mám oboch.
    Akustika Marissa
    Basa Cort 4-struny

Členom od
    Apr 2009
    Level
    35
    Sila Reputácie
    15

Question Re: z gitary k basgitare

Ja hravam na gitare. Len tak som sa raz pozrel na tabulatury pre basgitaru. No tabulatury boli pre basgitaru ovela jednoduchsie ako tabulatury pre gitaru. Mohli by ste mi vysvetlit v com spociva to umenie hrat na basgitaru ked tie tabulatury su tak jednoduche. Mohli by ste mi povedat hlavne rozdieli v hre na gitaru a basgitaru? Co je jednoduchsi nastroj gitara alebo basgitara?

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    41

Basgitara hlavne nie je o behackach a exhibiciach, na ake sme si uz dnes "obcas" zvykli pri gitare. Ide predovsetkym o doprovodny nastroj, kde je velmi dolezity rytmus a timing. Dobry basak by mal mat aj slusny groove, hlavne podla toho, co hrava.
    Na ilustraciu Ti odporucam vypocut si napr. toto - http://www.youtube.com/watch?v=32Ln-SpJsy0 . Daj si nejake dobre sluchadla, aby si zretelne pocul basy. Sleduj, co ta baba hra do toho, co hra Jeff. Tomu sa hovori muzikalita, nehovoriac o tom, ze timing a groove su u nej na urovni (inac by tam s Jeffom asi nehrala).
    Téma o Rorym Gallagherovi:

reeller_sk: nebyť týchto zlosynov stále by sa hral jazzík a swing a nebol by to žiadny hnusný metal...
    Daemonion: sak to ze by si nemal co hrat
    -----------------------------
    NavzdyFender: ...a gitarista, ktorý má už na tom kolene toľko vyžmolenú gitaru...

Členom od
    Aug 2007
    Level
    31
    Sila Reputácie
    17

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Fil Zobraz Príspevok
    Basgitara hlavne nie je o behackach a exhibiciach, na ake sme si uz dnes "obcas" zvykli pri gitare. Ide predovsetkym o doprovodny nastroj, kde je velmi dolezity rytmus a timing. Dobry basak by mal mat aj slusny groove, hlavne podla toho, co hrava.
    Na ilustraciu Ti odporucam vypocut si napr. toto - http://www.youtube.com/watch?v=32Ln-SpJsy0 . Daj si nejake dobre sluchadla, aby si zretelne pocul basy. Sleduj, co ta baba hra do toho, co hra Jeff. Tomu sa hovori muzikalita, nehovoriac o tom, ze timing a groove su u nej na urovni (inac by tam s Jeffom asi nehrala).
    to DVD mam, a tam je to pocut este lepsie, fakt dobri hudobnici, len ten americky hudobny smer mi neni taky blizky jak napriklad britsky... no ale oplati sa pozriet kazdopadne

Členom od
    Apr 2009
    Level
    44
    Sila Reputácie
    29

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) tele Zobraz Príspevok
    Co je jednoduchsi nastroj gitara alebo basgitara?
    ak chceš nástroj skutočne ovládať, nie je jednoduchá ani píšťala..

A čo je jednoduchšie, šoférovať auto ale pilotovať lietadlo? Kormidlovať loď alebo riadiť vlak? Všetko absolútne odlišné veci

Škoda, že nemám žiadny link na ZLÚ hru na basgitaru, potom by si to umenie hrania pochopil hneď Lebo keď sa človek pozerá na profíka, všetko vyzerá byť tak jendoduché

Členom od
    Jul 2008
    Level
    33
    Sila Reputácie
    14

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) tele Zobraz Príspevok
    Ja hravam na gitare. Len tak som sa raz pozrel na tabulatury pre basgitaru. No tabulatury boli pre basgitaru ovela jednoduchsie ako tabulatury pre gitaru. Mohli by ste mi vysvetlit v com spociva to umenie hrat na basgitaru ked tie tabulatury su tak jednoduche. Mohli by ste mi povedat hlavne rozdieli v hre na gitaru a basgitaru? Co je jednoduchsi nastroj gitara alebo basgitara?
    Pozri si niečo napriklad od cannibal corpse na youtube alebo mudvayne a hned uvidiš aké možu byt zložité basové linky .Žiadny nastroj nieje lahký pokial nehráš na nervy....

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky