+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 6 PrváPrvá 1 2 3 4 5 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 21 po 30 z 58

Téma: Neviem nastavit gitaru

Členom od
    Aug 2007
    Level
    31
    Sila Reputácie
    16

Re: Neviem nastavit gitaru

tesco je hlavne lacne, preto tam ludia nakupuju... a cim viac ludia nakupuju tym viac sa tesco stava gigantom bez konkurencie, az cely svet bude rozdeleny na jedny velke potraviny + zelovoc tesco, predajne nabytku ikea, stravovacie zariadenia mcdonnalds, zasielkovu sluzbu ups, pohonne hmoty shell atd atd svet korporacii.. az to nakoniec dopadne ze sa zlucia do jedneho velkeho intergalaktickeho monstra ktory nam bude predavat vsetko vzdy a vsade... a bude sa volat czerka

Členom od
    Jul 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    18

preco czerka?? preboha
    Cort X-11
    Nashville NW-20CSB
    Fender Frontman 65R
    Marshall MG15
    Johnson Distortion DEQ2
    Dowina GT-007
    ...som zistil, že tu nič zmysluplne nepíšem...

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Neviem nastavit gitaru

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) pesky Zobraz Príspevok
    tesco je hlavne lacne, preto tam ludia nakupuju... a cim viac ludia nakupuju tym viac sa tesco stava gigantom bez konkurencie, az cely svet bude rozdeleny na jedny velke potraviny + zelovoc tesco, predajne nabytku ikea, stravovacie zariadenia mcdonnalds, zasielkovu sluzbu ups, pohonne hmoty shell atd atd svet korporacii.. az to nakoniec dopadne ze sa zlucia do jedneho velkeho intergalaktickeho monstra ktory nam bude predavat vsetko vzdy a vsade... a bude sa volat czerka
    Aspoň vysvetli čo to znamená výraz - czerka

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    27

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Asi najvyšší čas prehodnotiť taký parížsky šalát. Ak sme už pri ňom, dnešné výrobky nesiahajú ani po členky starej klasike zo socíku. Podobne je to aj s treskou ...... dnes je to samá chémia a E-čka. Problém je len v tom, že vy mladší už ani poriadne neviete aké by to v skutočnosti malo byť, lebo prakticky nemáte s čím porovnávať a to nehovorím len o šalátoch
    Presne ako vravis, nemame s cim porovnat tak neriesime, ze to moze byt aj lepsie. Ja sa len toho bojim, ze sa mi raz dostane do ruky Lespaul vyrobeny do 60 a nikdy nebudem mat pokoja, kym si taky nezozenem za cely majetok .

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    27

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) pesky Zobraz Príspevok
    Idem vyvracat. Tesco ma silne postavenie na slovenskom trhu, ale nie nejak vyrazne. nabytok je na tom podobne IKEA je stara znama firma, ale su tu dalsie. mcdonaldy su stransne mensinove oproti vsetkym stankam s jedlom, v jednom meste 2-3, ale kolko je inych. UPS je u nas 2ka, DPD nosi viac tovaru.
    Shell tak isto ovela viac je inych. Vyvratene nebudeme czerka

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) reeller_sk Zobraz Príspevok
    Idem vyvracat. Tesco ma silne postavenie na slovenskom trhu, ale nie nejak vyrazne. nabytok je na tom podobne IKEA je stara znama firma, ale su tu dalsie. mcdonaldy su stransne mensinove oproti vsetkym stankam s jedlom, v jednom meste 2-3, ale kolko je inych. UPS je u nas 2ka, DPD nosi viac tovaru.
    Shell tak isto ovela viac je inych. Vyvratene nebudeme czerka
    hmhmhm....tak vidíte kam sme skĺzli od muziky a gitár? Hypermarkety by sme tu ale asi nemali riešiť aj keď nielen muzikou je človek živý. Obávam sa že časom by si fanúškovia "opačných táborov" mohli skočiť do vlasov a to určite nebolo zámerom tohto "úletu".

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    27

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    hmhmhm....tak vidíte kam sme skĺzli od muziky a gitár? Hypermarkety by sme tu ale asi nemali riešiť aj keď nielen muzikou je človek živý. Obávam sa že časom by si fanúškovia "opačných táborov" mohli skočiť do vlasov a to určite nebolo zámerom tohto "úletu".
    No to bol cisto len ulet ako pises, dufam, ze to nezobere nikto vazne...

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) reeller_sk Zobraz Príspevok
    To mi pripomenulo zopar slovenskych letovacov
    Len tak pre pobavenie - videl som už v minulosti amatérsky výrobok (zosilňovač) v papundeklovej krabici od topánok. Kedysi sme hovorili takým "divoko zbastleným" konštrukciám - vrabčie hniezdo, ale spomenutá konštrukcia prekonala vsetky použiteľné pejoratívy. Jednoducho strašné. Aj zvuk bol (čo je len pochopiteľné) strašný. Len sa divím, že to po zapnutí jednoducho nevzbĺklo ako fakľa. Možno by to bol celkom zaujímavý a zároveň šokujúci "svetelný" efekt.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Domino Gersak Zobraz Príspevok
    Caute, viem ze to tu bolo 1 000 000 krat, ze to pisem znovu, (pozeral som aj starsie thready uz) ale proste to napisem znovu, tak sorry.

Mam naozaj lacnu gitaru Stagg S300 (ono, nekupoval som ju ja priamo, ale mala by to byt STAGG S300 (to my hovorila mama ze je v katalogu) ale oznacenie hore mam "Di Mavery".
    Mne to nejako moc nevadi, som zatial dost zaciatocnik takze na kupu novej gitary budem este cakat.

Problem je, ze to neviem nastavit Mam ju uz vyse roka, ale stale mam problemy.

a\ ten pre mna najvacsi - klasika - drncanie strun o prazce. A to ked hram 1. prazec tak my to skripe o 2 a sem tam aj o 3. Jasne, zrejme ohnuty krk. Tak som sa ho pokusil napravit (na pohlad ale moc ohnuty nebol, mozno strasne minimalne) a ja blby som nepovolil struny. Sturil som ten imbusak hore a zacal tlacit... a nic, a nic (este sa k tomu vratim...)

b\ tremolo - gita mi prisla nastavena s tremolom uplne dole takze ziadne vytahovanie tonov Myslel som si, ze to tak ma byt, ved je to lacna gita. A zrazu, sestra donesie svoju gitu (nejaky Cort - neviem presne typ) a ono to ma moc podobne tremolo tomu mojmu a ide aj vytiahnut
    Tak som dal dole kryt vzadu (ja neotvaram nic kym nemusim a hups, ona tam ma 2 pruziny, ja 3. Tak som dal jednu prec. Lenze kobylka zostala stale dole. Tak sa snazim tie sruby co prichytavaju ten pliesok na kt. ide pruziny posuvat blizsie. Neviem vobec trafit spravne nastavenie, zisla by sa nejaka rada na to. Mala by sa dat nastavovat aj vyska kobylky, ktorymi srubami ale neviem a sam nechem skusat a oddrbat nic.

a\ (pokracovanie) tak medzitym, ako som skusal to tremolo som zaroven menil struny. Konecne som ten imbusak vedel bez problemu otocit, ale...
    ...prezmenu mam pocit ze presmykuje. To je ale uz dost vazny problem predpokladam

Sorry za moc dlhy prispevok (slohova praca ) snad to niekto precital a pomoze. Horsie je, ze aj ked to citam sam po sebe tak je to takmer nepochopitelne
    Dik za akekolvek rady.
    Aby sme tu len nepísali siahodlhé litánie, skús sa pozrieť na túyo stránku:

http://www.cizguitars.com/?str=servi...avenia&lang=sk

Máš to tam trocha vysvetlené "po lopate" vrátane niekoľkých nákresov.

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Sorry pozabudol som na tremolo. Máš ho tu:

http://www.cizguitars.com/?str=servi...avenia&lang=sk

Veľa šťastia v nastavovaní. A nezabudni - len kľud a trpezlivosť. Raz sa to podarí.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky