+ Odpoveď do témy
Stránka 6 z 6 PrváPrvá ... 4 5 6
Zobraz výsledky 51 po 58 z 58

Téma: Neviem nastavit gitaru

Členom od
    Jan 2008
    Level
    49
    Sila Reputácie
    17

Re: Neviem nastavit gitaru

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Bohužiaľ v slovenských končinách je všeličo deformoivané. Slováci dajú bez problémov 3 - 4 €za jedno pivo, alebo 10 - 12 € za pollitrovku, ale takúto sumu odmietajú dať niekomu za vysoko odbornú prácu. Časom sa to ale upraví podobne ako sa upravilo aj inde vo svete. Dnes si slováci chcú všetko vyrobiť, opraviť svojpomocne aj keď vedia že na to nemajú. To všetko len z jediného dôvodu, že nechcú zaplatiť inému. Sami by však boli potešení ak by sa im naskytol taký džob. Čo je na tom najsmutnejšie je to, že sa na také témy vedú večne pivné reči, ale iba mizivé percento jedincov pracuje na sebe aby boli lepší ako ich okolie. Všade vládne lenivosť, pohodlnosť, neochota učiť sa nové veci.....lebo jednoduchšie je robiť vygélovaného manekýna v značkovom oblečení čo je viditeľné aj navonok, ako kašľať na taký imidž a snažiť "naplniť sa" vedomosťami a zručnosťami lebo to až tak nevidno. Preto si myslím že by to malo byť v rovnováhe a vonkajšia stránka jednotlivca by mala byť vyvážená vnútornými hodnotami. Ináč budeme ako národ na smiech celému svetu.
    tak toto je uplna pravda. ale pritom, keby si ti jesitni ludia spocitali, ze napriklad ked si svojpomocne budu opravovat cojaviem rozbite okno, tak stravia pri tom dajmetomu 3 hodiny, odbornik s nastrojmi to ma hotove za 10 minut. ten jesitny clovek mohol za 3 hodiny zarobit na niecom, do coho sa rozumie dost na to, aby vyplatil opravu okna a este by mu aj zvysilo...
    na druhej strane nam ta nasa jesitnost pomaha mat dost siroky rozhlad - ludia smerom na zapad si mozu kupit vela veci, tym padom sa nemusia zaujima, lebo si zaplatia...

je dobre najst rovnovahu.
    Mam rad hudbu

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    26

zčasti by to pri niektorých veciach nebolo tak, keby si si nedal niečo opraviť a ono ti to príde späť, že sa to buď nedá opraviť, alebo ti to opravia.....a o mesiac sa tam znova vraciaš.........samozrejme som nemyslel na hudobné nástroje-tam som v oprave ešte nikoho nepotreboval...zatiaľ teda

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    88

Exclamation Re: Neviem nastavit gitaru

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) gadge Zobraz Príspevok
    zčasti by to pri niektorých veciach nebolo tak, keby si si nedal niečo opraviť a ono ti to príde späť, že sa to buď nedá opraviť, alebo ti to opravia.....a o mesiac sa tam znova vraciaš.........samozrejme som nemyslel na hudobné nástroje-tam som v oprave ešte nikoho nepotreboval...zatiaľ teda
    Tak dobre, zafilozofujme si, odbočme a pozrime sa na vec z principiálneho pohľadu. Povedzme že všetci slováci budú strašne šikovní domáci majstri a tak si všetko dokážu urobiť a opraviť úplne sami. Ak to pritiahnem za vlasy, mohol by som azda aj povedať, že všetky služby ako také v tomto štáte by boli zbytočné. Mohli by sme zrušiť holičstvá, kaderníctva, práčovne a čistiarne spolu s firmami zabezpečujúcimi opravy všetkých elektrospotrebičov, ale ale aj počítačovej techniky, ústredného kúrenia a vodoinštalácií rovnako ako plynoinštalácií a spotrebičov. Tiež krajčírov a mnoho ďalších činností súvisiacich s potrebami obyvateľstva.
    Každý by vykonával tieto činnosti podľa vlastného uváženia, však si to robí pre seba. Kde by sa dostala napr. bezpečnosť pri práci, požiarna ochrana, dodržiavanie platných noriem si asi domyslí každý sám. Tiež ekonomická stránka nie je zanedbateľná. Zastal by kolobeh obeživa - teda peňazí. Ekonomiku štátu by to určite položilo. Ak si poviete že štát vás nezaujíma, tak ste na omyle, lebo štát sú aj všetci jeho občania. Z toho vyplýva, že by to položilo aj vás.
    Takto by sme mohli pekne pokračovať až do momentu kým by sa nám kruh bezpečne neuzavrel. Teda cesta týmto smerom určite nepovedie.

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    39

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) muziker Zobraz Príspevok
    Tak dobre, zafilozofujme si, odbočme a pozrime sa na vec z principiálneho pohľadu. Povedzme že všetci slováci budú strašne šikovní domáci majstri a tak si všetko dokážu urobiť a opraviť úplne sami. Ak to pritiahnem za vlasy, mohol by som azda aj povedať, že všetky služby ako také v tomto štáte by boli zbytočné. Mohli by sme zrušiť holičstvá, kaderníctva, práčovne a čistiarne spolu s firmami zabezpečujúcimi opravy všetkých elektrospotrebičov, ale ale aj počítačovej techniky, ústredného kúrenia a vodoinštalácií rovnako ako plynoinštalácií a spotrebičov. Tiež krajčírov a mnoho ďalších činností súvisiacich s potrebami obyvateľstva.
    Každý by vykonával tieto činnosti podľa vlastného uváženia, však si to robí pre seba. Kde by sa dostala napr. bezpečnosť pri práci, požiarna ochrana, dodržiavanie platných noriem si asi domyslí každý sám. Tiež ekonomická stránka nie je zanedbateľná. Zastal by kolobeh obeživa - teda peňazí. Ekonomiku štátu by to určite položilo. Ak si poviete že štát vás nezaujíma, tak ste na omyle, lebo štát sú aj všetci jeho občania. Z toho vyplýva, že by to položilo aj vás.
    Takto by sme mohli pekne pokračovať až do momentu kým by sa nám kruh bezpečne neuzavrel. Teda cesta týmto smerom určite nepovedie.
    nahodou takato uzavretost ekonomiky (a nasledna nutnost fyzickej ekonomie) by mohla byt nam prospesna v tychto casoch krizy kedy sa doplaca na chyby druhych
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    26

tak nejako takto, ako to opísal muziker to vyzeralo v staroveku, ešte pred vývojom deľby práce....čo by v dnešnej dobe možno niektorým pomohlo, ale na druhej strane by asi polovica ľudí končila na ulici,lebo by si nenašli prácu.........ale to je jedno.....ja som svojim príspevkom chcel povedať, že treba odlišovať vysoko kvalifikovaného odborníka(opravára) a fušera, ktorý sa hrá na opravára,pričom to pochytil z frekventovanej domácej opravy.....nemyslel som tým,že všetci by si mali opravovať všetko sami......ale aj tak to platilo pre výrobky typu bielej a čiernej elektroniky........

A pri hudobných nástrojoch som sa presvedčil, že nikdy nie je dobré šetriť na niečom a je lepšie si priplatiť, ako neskôr ľutovať

Členom od
    Jan 2008
    Level
    30
    Sila Reputácie
    15

Neda mi to. Nechcem rypat, len tu pracu trochu uviest na pravu mieru, s delbou prace sa to ma teda nejako takto:
    Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) wikipedia
    Začiatky deľby práce spadajú do obdobia 40 000 pred Kr. až 10 000 pred Kr.
    Prvá veľká spoločenská deľba práce, ktorá bola určitou špecializáciou vnútri poľnohospodárstva, a v ktorej došlo k oddeleniu pastierskych kmeňov od celkového množstva kmeňov, resp. k oddeleniu chovu dobytka od ostatného poľnohospodárstva, viedla k znateľnému zvýšeniu produktivity práce a vytvorila materiálne predpoklady pre vznik súkromného vlastníctva.
    Druhá veľká spoločenská deľba práce, za ktorej dochádza k odlúčeniu remesla, ktoré bolo pôvodne vedľajšou činnosťou poľnohospodára, od poľnohospodárskej činnosti; viedla k ďalšiemu zvýšeniu produktivity práce; bola jednou z podmienok vzniku tovarovej výroby a začiatkom procesu oddeľovania mesta od dediny.
    Tretia veľká spoločenská deľba práce bolo osamostatnenie obchodu.
    Uplne suhlasim s tym, ze slovenska mentalita dost zaostava a ludia nevedia ocenit odbornikov, ale casom sa to stale lepsi. Proti fuserom je tu (teoreticky a vlastne aj prakticky) ako osvedceny prostriedok trhovy mechanizmus - konkurencia. Kto na to nema, neuzivi sa a myslim, ze toto uz u nas plati a zatial co fuserov skor ubuda odbornici pribudaju

Členom od
    Mar 2010
    Sila Reputácie
    17

hej hej ja mam jednu dimavery a je supeer zvuk nesu naj no ale staci
    a v TESCU mali aj YAMAHU

Členom od
    Jan 2010
    Level
    47
    Sila Reputácie
    26

ja by som mal výhrady k wikipédii, ako takej..ale to necháme tak.....začiatky deľby práce sú tu už od jaskynných ľudí...to je jedno

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky