+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 2 1 2 PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 16

Téma: Vymena snimacov (a hardwaru)

Členom od
    Jan 2008
    Level
    30
    Sila Reputácie
    18

Vymena snimacov (a hardwaru)

Caute.

Viem ze tu neni vela basakov, ale na druhu stranu je tu plno ludi s vela skusenostami... Tak mi hadam dako poradite .
    Mam tuto basu. Myslite, ze by sa na nej oplatilo menit snimace, popripade aj hardware, teda orech/kobylku?
    Ladenie drzi v pohode, tam zatial no problemo. Len novu basu by som najradsej kupoval uz nejaky Fender, popripade MM, proste vacsia investicia pravdepodobne, takze dovtedy chcem nejak zlepsit sucasny zvuk.

Skoda, ze vobec netusim ake je tam (skutocne) drevo alebo snimace. Pravdepodobne tie najlacnejsie... Zatial som uvazoval o KA snimacoch, do dakych velmi drahych sa urcite ist nechystam. Co myslite?
    Last edited by Raky; 01.09.2009 at 20:10.

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    29

Re: Vymena snimacov (a hardwaru)

ma vlastne zmysel menit teraz snimace kedze planujes novu basu? ak planujes vymenit basu cca v priebehu pol roka tak je to myslim zbytocna investicia aj je to hudba dalekej buducnosti tak v tom pripade to urcite zmysel ma. KA je vo vseobecnosti slusna kvalita za rozumnu cenu. pripadne v bazaroch sa tiez najdu aj drahsie snimace za par supov
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    30

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Snimace len z bazaru, alebo ebay z ameriky tam zozenies uplne lacne setko taketo...

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Nov 2005
    Level
    79
    Sila Reputácie
    43

Z vlastnej skusenosti viem, ze na gitarach (neviem o basgitarach) v tejto cenovej kategorii su snimace asi ten najvacsi low-end, aky tam vyrobca vie dat. Pri gitarach tieto snimace predovsetkym nevedia dat von slusny skresleny zvuk, davaju iba nieco podobne fuzzu. Su ludia, ktori daju aj na squier snimace Fender za 5000,- a maju novu gitaru. Ja by som nieco podobne skusil, aspon Kent Armstrongy, take drahe zase nie

Členom od
    Jan 2008
    Level
    30
    Sila Reputácie
    18

Ok dik, idem pravidelne cekovat ebay a bazare...

Členom od
    Sep 2009
    Level
    40
    Sila Reputácie
    17

Pre niekoho možno primitívna otázka, ale rád by som v tom mal aspoň trochu jasno. Mám basgitaru značky Cort konkrétne Action A - WS. Zmýšľam nad výmenou základných aktívnych snímačov za aktívne EMG - tie pôvodné sú totiž snáď aj tie najzákladnejšie, aké si možno predstaviť - a vraj sa takéto " lepšie a kvalitnejšie " snímače dajú aj tak neskôr prehodiť na nový typ, i keby som neskôr plánoval kúpu úplne novej basgitary ( ? ).

Otázka znie, v akom smere to zmení zvuk mojej basgitary, respektíve, či sa za ten peniaz taká operácia oplatí ( snímače ma výjdu len o málo menej než basgitara samotná ).
    Plus pod otázka, na internete predávajú sady snímačov,
    ( takéto niečo : http://www.bassexchange.com/catalog/...s%20Pickup.jpg )
    ale aj aktívnu elektroniku.
    ( tu : http://www.gwave.sk/shop/files/3172007102107.jpg )
    Od čoho tá slúži ? A aký je rozdiel, oproti tomuto setu, ktorý by mi asi logicky mal stačiť, na to čo chcem :
    http://www.skacel.sk/3513-sk/emg-pj-...ups.php?mnu=91
    Last edited by 0liver; 06.03.2010 at 10:45.

Členom od
    Apr 2006
    Level
    87
    Sila Reputácie
    29

Kamarat ma nejaku najnizsiu radu gitary od ESP LTD a dal na nu snimace EMG81 a EMG85 a ten zvuk je uplne uzasny a urcite by podla zvuku nikto nepovedal ze to je nejaka nizka rada takze urcite to zvuku pomoze
    Fender Strat (Dimarzio Super Distortion pickup)
    Line6 UX2

Členom od
    Nov 2009
    Level
    20
    Sila Reputácie
    16

ja neviem ja mam cortku za 230E asi snimace mam zebra ale niesu EMG v popise ze Motherbucker Zebra BKHD a nwm ani co je to zac a tak akurat su to humbace a zvuk maju paradny...tak nato ze boli v gitare ked som ju kupil tak su paradne a nemam s nimi problem...a to ta gitara bola pomerne lacna, niesu to ziadne tovarenske cmajdy len aby ta gitara vydavala zvuk, su paradne podla mna(no niesom odbornik)
    Last edited by SmileK1234; 06.03.2010 at 11:16.

Členom od
    Feb 2010
    Level
    7
    Sila Reputácie
    0

pokial nemas vela penazi, tak tu sa da kupit dobra aktivna elektronika + snimace, osobne mam odtial snimace na LTD B-50, chystam sa aj na aktivnu 3pasmovu...
    Kód:
    http://www.electrosonic.szm.com/html/str1.htm
    ak hladas hardware
    Kód:
    http://www.sollerguitars.com/obchod/index_obchod.php?kategori=12

Členom od
    Sep 2009
    Level
    40
    Sila Reputácie
    17

Veľká vďaka za rady Takže ak kúpim určitý set snímačov ( konkrétne EMG - PJ Set Bass Pickups ) tak ma aktívna elektronika na výber už nemusí zaujímať. Chápem správne ?

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky