+ Odpoveď do témy
Stránka 1 z 6 1 2 3 ... PoslednáPosledná
Zobraz výsledky 1 po 10 z 55

Téma: Polohové značky

Členom od
    Jul 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    21

Polohové značky

dost by ma zaujimalo, ako sa daju zmenit znacky na prazcoch - mam obycajne bodky, a nejak ma uz omrzeli.

-kebyze si chcem zmenit tieto bodky na trojuholniky, alebo na bodovky co ma yamaha, alebo na lietajuce vtaciky co k tomu potrebujem? musim to dat spravit nejakemu majstrovi, co sa vyzna? musim vymenit cely krk ci staci hmatnik? robil to tu uz niekto, vopred dakujem za pomoc
    Cort X-11
    Nashville NW-20CSB
    Fender Frontman 65R
    Marshall MG15
    Johnson Distortion DEQ2
    Dowina GT-007
    ...som zistil, že tu nič zmysluplne nepíšem...

Členom od
    Jul 2008
    Level
    43
    Sila Reputácie
    17

Re: Polohové značky

Nie som si isty , ale myslim ze tie inlaye sa tam zasadzuju . Cize je tam vyrezany v dreve tvar tejto veci a je tam vsadena ( pravdepodobne prilepena) . Sam by som to nerobil a myslim ze profesionalny vyrobca gitar by to vedel spravit (samozrejme za prijatelnu sumu).

Členom od
    Dec 2007
    Level
    100
    Sila Reputácie
    91

Exclamation Re: Polohové značky

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Piter Zobraz Príspevok
    dost by ma zaujimalo, ako sa daju zmenit znacky na prazcoch - mam obycajne bodky, a nejak ma uz omrzeli.

-kebyze si chcem zmenit tieto bodky na trojuholniky, alebo na bodovky co ma yamaha, alebo na lietajuce vtaciky co k tomu potrebujem? musim to dat spravit nejakemu majstrovi, co sa vyzna? musim vymenit cely krk ci staci hmatnik? robil to tu uz niekto, vopred dakujem za pomoc
    Je to vyrobené "vkladaním" rôznych značiek čo do tvaru z perlete (bodky, kolieska, trojuholníky, lichobežníky a podobne). Tá perleť môže byť buď pravá (drahšie gitary) alebo umelá (lacnejšie gitary). Tieto značky slúžia pre orientáciu gitaristu pohľadom na hmatník. Ich tvar nie je podstatný a tak to môže byť prakticky čokoľvek. Ani materiál nie prísne daný aj keď sú zaužívané materiály. Dôležité je aby značka bila do očí a zároveň bola aj estetickým doplnkom.
    Vymeniť tieto značky nie je problém. Je to robené tak, ako sa kedysi robili ozdobné prvky na nábytku - teda intarziou. Je to vkladanie vhodných kúskov iného materiálu do základného materiálu podkladu. Treba na to ostré rezbárske (modelárske) nožíky, dlátka, sadu jemných pilníčkov, trocha trpezlivosti a šikovné ruky. Tvojej fantázii sa medze nekladú. Starý materiál "vylúpneš" a novú pripravenú značku osadíš po potrebnej úprave (vyhĺbený nový otvor podľa tvaru novej značky) hmatníka. "Kvapka lepidla" na fixáciu značiek ti tiež príde vhod.

Členom od
    Jul 2007
    Level
    74
    Sila Reputácie
    29

este by som odporucil zmiesat trochu drobnych pilin (z vylupnutych casti hmatnika) s lepidlom. ak netrafis presne obrys vkladanej casti, teda "diera" bude v niektorych castiach vacsia ako dany obrazec, tak sa tym tento nedostatok celkom pekne zamaskuje
    ...ked raz vyrastiem tak si kupim nejaku peknu lubovku a ked nahodou vyrastiem este viac a nebudem vediet co od dobroty tak si kupim dobro

"Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li úsměv." P.B. Shelley
    Lekvár je produkt šialenej myšlienky neurobiť zo všetkých sliviek slivovicu....
    Stará cigánska múdrosť: Učme sa hudbe, lebo lepšie je mať na brade jeden mozoľ od huslí, ako na rukách desať od roboty

Členom od
    Jul 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    21

uf dakujem, no vidim, ze ja osobne s tym budem mat asi problem, takze sa idem porozhliadnut po nejakom gitararovi
    Cort X-11
    Nashville NW-20CSB
    Fender Frontman 65R
    Marshall MG15
    Johnson Distortion DEQ2
    Dowina GT-007

Členom od
    Apr 2006
    Level
    83
    Sila Reputácie
    65

Piter, viem, že gitaristov často omrzí dizajn ich gitary. Ale je to skutočne nutné? Máš aspoň nejakú gitarku, ktorá je drahšia ako prerobenie tých značiek? Pretože to stojí dosť a hlavne keď je to nejaký exotický tvar.

Členom od
    Jul 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    21

mam cort x11 - vzhlad ma neomrzel, len su tam tie bodky a zda sa mi dost take suche, nevyrazne
    Cort X-11
    Nashville NW-20CSB
    Fender Frontman 65R
    Marshall MG15
    Johnson Distortion DEQ2
    Dowina GT-007

Členom od
    Oct 2006
    Level
    74
    Sila Reputácie
    30

1 z 1 užívateľov považuje tento príspevok za hodnotný

Piter radšej hraj ako rieš hlúposti. Za tie peniaze si radšej kúp nejaký dobrý pedál, alebo niečo rozumné.

Už ani Winnetou nemal rád komančov...
    "no? a kam sa Hendrix dostal bez teorie? pod zem!"

Členom od
    Oct 2007
    Level
    59
    Sila Reputácie
    34

v Sporte teraz najdes nalepky futbalistov, mozes pouzit...na trojke Tores, 5ka Ibrahimovic a na oktave nikto iny ako Robin van Persie
    video killed the rock´n´roll...

Jedna gitara, druhá gitara, jedno kombo. Všetko ostatné som predal a peniaze prepil.

Členom od
    Jul 2008
    Level
    36
    Sila Reputácie
    21

futbal ma nezaujima takze je zbytocne si nieco lepit take tam... - a hram hram, len rozmyslam co by som mohol s gitarou spravit, nech sa trosku odlisujem
    Cort X-11
    Nashville NW-20CSB
    Fender Frontman 65R
    Marshall MG15
    Johnson Distortion DEQ2
    Dowina GT-007

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky