+ Odpoveď do témy
Stránka 3 z 3 PrváPrvá 1 2 3
Zobraz výsledky 21 po 30 z 30

Téma: Klavir - mam sancu v 30ke?

Členom od
    Jun 2010
    Level
    23
    Sila Reputácie
    14

Re: Klavir - mam sancu v 30ke?

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Norobeatz Zobraz Príspevok
    Neviem ci to bolo smerovane autorovi tejto temy alebo mne ale ja este chcem byt podiovy hrac : )..a co sa tyka emocii...s tym uz mam zazite dost mozem povedat : )
    A aky typ hudby hras? Lebo Lubosb podla mna nemyslel,
    ze nemas sancu zazit si podia
    iba ze ked zacinas v 17-ke tazko dobehnes ludi, ktori hraju klasiku na klaviri od svojich siestich rokov a v sedemnastich maju za sebou uz styri alebo pat rokov studia klavira na konzervatoriu...

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    40

ale ved toto predsa nikoho nezaujima kolko mas rokov ked vylezies na podium..hlavne je ze je v tom kusok teba a robis to so vsetkou snahou a zo srdca
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Oct 2010
    Level
    2
    Sila Reputácie
    0

Ja skladam hip-hop,rnb a trosku aj orchestralne kompozicie...ale zacal som sa venovat aj v klavirnej klasike a to ma fakt naplna...a je mi jedno ci budem podiovy hrac v 19-ke alebo 30-ke alebo 50-ke...ale pojdem si za tym..

Členom od
    Jan 2012
    Level
    17
    Sila Reputácie
    0

Zdravím, hudobníci!

Mám podobnú otázku ako zakladateľka tejto témy, tak som sa rozhodol, že napíšem sem - dúfam, že si to tu niekto všimne...

Mám 23 rokov, za sebou žiadne hudobné skúsenosti a už dlhšie túžim naučiť sa hrať na klávesoch (hlavne rock a elektronickú hudbu). Talent určite nemám, ale už neraz na tomto fóre odznelo, že to nie je podmienka. Ale čo potom je podmienka? "Stačí" odhodlanie, správne vedenie a pravidelný tréning, a naučí sa hrať každý? Alebo existujú ľudia, ktorí (hoci netrpia amúziou a hudbu radi počúvajú) sú proste antitalenti a nenaučia sa hrať nikdy?

Poraďte prosím, lebo ja som od prírody skeptik a zdráham sa investovať do nástroja, do tréningového programu (napr. na EarMaster som čítal veľmi dobré referencie), do učiteľa a venovať cvičeniu cenný čas, ak mám po nejakom čase zistiť, že na to proste nemám...

Vopred ďakujem za každý názor

Členom od
    Feb 2009
    Level
    76
    Sila Reputácie
    40

podla mna ci nato mas to zistis tak ze ked sa dokopes v danom dni k cviceniu tak ta hodina/hodiny ta to bude bavit, inspirovat viac cvicit a vracat sa k tomu aj dalsi den..ak sa budes trapit a kazdy den cvicit s tym ze teraz si musim odcvicit tolko a toto tak to dlho tahat nebudes (cesta je ciel - malo by ta to naplnat)..mas pravdu ze talent nieje najdolezitejsi, najdolezitejsia je motivacia co ta bude tahat pravidelne cvicit a postupne sa posuvat
    without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Členom od
    Oct 2009
    Level
    39
    Sila Reputácie
    16

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) radical13 Zobraz Príspevok
    Zdravím, hudobníci!

Mám podobnú otázku ako zakladateľka tejto témy, tak som sa rozhodol, že napíšem sem - dúfam, že si to tu niekto všimne...

Mám 23 rokov, za sebou žiadne hudobné skúsenosti a už dlhšie túžim naučiť sa hrať na klávesoch (hlavne rock a elektronickú hudbu). Talent určite nemám, ale už neraz na tomto fóre odznelo, že to nie je podmienka. Ale čo potom je podmienka? "Stačí" odhodlanie, správne vedenie a pravidelný tréning, a naučí sa hrať každý? Alebo existujú ľudia, ktorí (hoci netrpia amúziou a hudbu radi počúvajú) sú proste antitalenti a nenaučia sa hrať nikdy?

Poraďte prosím, lebo ja som od prírody skeptik a zdráham sa investovať do nástroja, do tréningového programu (napr. na EarMaster som čítal veľmi dobré referencie), do učiteľa a venovať cvičeniu cenný čas, ak mám po nejakom čase zistiť, že na to proste nemám...

Vopred ďakujem za každý názor
    1, Co je to talent a ako vies, ze ho nemas? Ja som od prirody tak trochu skepticky k tvrdeniam ako ''nemam talent'' alebo ''nemam hudobny sluch'' ci ''s mojimi nesikovnymi prstami asi tazko''. Vacsinou to pocuvam...vlastne vzdy to pocuvam od ludi, ktori nikdy na hudobnych nastrojoch nehrali. Ako to oni mozu tvrdit? Co o tom vedia? Ako na to asi tak prisli?
    2, Je fajn, ze si skeptik, ale nemal by si s rovnakym skepticizmom pristupovat aj k opacnym nazorom, teda ze ''v 23och to uz nestihas'', ''nemas na to, lebo neviem aky Astar Seran povedal'' a podobne?
    Last edited by Slayertplsko; 15.01.2012 at 17:07.
    When you see the complexity of what you think is simple, then you will see the simplicity of what you think is complex.

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    22

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Daemonion Zobraz Príspevok
    podla mna ci nato mas to zistis tak ze ked sa dokopes v danom dni k cviceniu tak ta hodina/hodiny ta to bude bavit ...
    Tak toto je podla mna dost relativne pretoze(alebo aspon ja to na sebe tak pozorujem) ked som hral 2hod kazdy den, tak si nedovolim s absolutnou istotou tvrdit ze ma to bavilo ...
    Pricom ked som ubral tak na hodinu, tak som mal z toho hrania uplne iny pocit ... Aj ked jasne ze pokrok potom ide pomalsie ...
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

Členom od
    Jan 2012
    Level
    17
    Sila Reputácie
    0

Ďakujem za vaše názory. Tak som sa to rozhodol "risknúť" a podal som si prihlášku do miestnej ZUŠ, možno ma zoberú od februára...

Citát Pôvodne Príspevok Pridal(a) Slayertplsko
    1, Co je to talent a ako vies, ze ho nemas? Ja som od prirody tak trochu skepticky k tvrdeniam ako ''nemam talent'' alebo ''nemam hudobny sluch'' ci ''s mojimi nesikovnymi prstami asi tazko''. Vacsinou to pocuvam...vlastne vzdy to pocuvam od ludi, ktori nikdy na hudobnych nastrojoch nehrali. Ako to oni mozu tvrdit? Co o tom vedia? Ako na to asi tak prisli?
    Talent si predstavujem ako nejaký vrodený predpoklad vynikať v určitej oblasti. Vzhľadom k tomu, že som sa za niekoľko rokov (azda vyše 10), čo som mal doma detský keyboard, nenaučil hrať nič zložitejšie ako Kohútik jarabý alebo Happy Birthday, nazdávam sa, že nijaký vrodený predpoklad nemám. Ale to je nepodstatné, ak to správne chápem, tak odhodlanie je oveľa dôležitejšie ako nejaký talent. Len dúfam, že mi to odhodlanie vydrží čo najdlhšie

Členom od
    Jun 2009
    Level
    56
    Sila Reputácie
    22

Fajn, potom sa ozvi ako sa ti darí ...
    “Being good is not about playing fast, it's about thinking fast.”
    ---
    http://www.youtube.com/user/1Simonz

Členom od
    Mar 2011
    Level
    27
    Sila Reputácie
    12

moj nazor je, ze je zbytocne filozofovat, ci je alebo nie je neskoro, kolko to bude trvat, ci sa po takom a takom case mozem porovnat s tym a s tym...to vsetko je blbost. Ked niekto polozi otazku...chcel by som sa naucit hrat cojaviem na tych klavesoch, mozem zacat aj ked mam 30? jasne. vsak si si uz odpovedal. Chcel by som. a to je to najpodstatnejsie. nikoho nazor ani odporucania v tej chvili nie su absolutne podstatne, pokial ten chtic mas, chod za tym a cesta sa bude odkryvat sama. Len podotknem ze uplne nesuhlasim s nazormi, ze clovek ktory zacne hrat napr.v 17 sa nemoze porovnavat s clovekom, ktory zacne hudbu riesit od utleho detstva. Je tu vela faktorov, ktore sa podielaju na utvarani hudobneho profilu jednotlivca a nakoniec jednotlivec sam je najdolzitejsi. Videla som hudobnikov, ktori na svoje hudobne vzdelanie zvolili kvalitne i menej kvalitne skoly a naucili sa menej ako muzikanti, ktori na ucenie zvolili samostudium a tzv. skolu zivota. Kedysi som si aj ja myslela, ze na kvalitne studium hudby alebo ineho umenia je skola nevyhnutna, dnes si myslim ze to nie je celkom tak. Vzdy hra rolu muzikant sam a to, ako sa k veciam postavi a bude ich riesit. Na Hanns Eisler Musikhochschule - Jazz Institute v Berline, som videla ludi, ktori sa hudbe venuju odmalicka a okrem techniky toho vela neovladali, ich hudba neobsahovala ziadnu vypoved, ani pribeh. Boli tak hudobnici, ktori hraju jazz 14 rokov a hudobnici, ktori jazz hraju 3 roky a hrali ovela vyzretejsie. Cize nie cas, ani skola, ale ty sam hras hlavnu ulohu. Moj nazor teda je, ze je fajn kaslat na nazory ostatnych.

+ Odpoveď do témy

Informácie o téme

Users Browsing this Thread

Momentálne si tému prezerajú 1 užívatelia. (0 členovia a 1 hostia)

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky